שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

הליכוד וימינה מתגוששות: "עבור ג'ובים, מוכנים לחבור לרשימה המשותפת"

במקביל למגעים לאחדות בין נתניהו לגנץ, מסלים המאבק בין הליכוד לימינה. בימינה דורשים שלושה תיקים, נתניהו מוכן רק לאחד

לקראת הסכם האחדות בין בנימין נתניהו לבני גנץ מסלים המאבק בין הליכוד לימינה, שמאיימת להישאר מחוץ לממשלה.

 

אחרי שבליכוד לא נענו לדרישותיהם לשלושה שרים (מתוך שלוש המפלגות המרכיבות את הרשימה: ימינה, האיחוד הלאומי והבית היהודי) והציעו להם להסתפק בתיק החינוך, איימו בימינה כי יפעלו לפירוק בלוק הימין ואף יובילו חוקים נגד השחיתות בכנסת.

נפתלי בנט בנימין נתניהו (צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
בנט ונתניהו(צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"אנחנו לא חלק ממשחק הכיסאות של נתניהו וגנץ", תקפו בימינה. "כבר שבוע שנתניהו מנהל את המשא ומתן לבד, בלי לשתף את שותפיו בשנה האחרונה. אם נתניהו מכר את כל מה שחשוב לימין, אין לנו שום כוונה להיות עלה תאנה בממשלת שמאל בראשותו שמוכרת את תיק המשפטים, מחסלת את הריבונות, מבטלת את חוק קמיניץ ועוד".

 

ימינה אמרה כי "תקדם את ערכיה בממשלה או בכנסת. ארץ ישראל, תיקון מערכת המשפט, זהותה היהודית של המדינה, שוק חופשי, מלחמה בשחיתות, ועוד. מי שיהיה חתום על פירוק הבלוק הוא נתניהו".

 

בליכוד הגיבו בחריפות: "ההודעה המבישה של ימינה מוכיחה שעבור ג'ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו, בניגוד מוחלט להבטחתם לבוחריהם ובניגוד לבחירת מצביעי המחנה הלאומי". בליכוד הודיעו לימינה כי אין כוונה להיענות לדרישה לשלושה תיקים וביקשו לדעת אם לשמור להם את תיק החינוך. יחד עם זאת, עד רגע זה לא נפתר עדיין המשבר עם ימינה ולא ברור אם תיקח חלק בממשלה הבאה לכשתקום.

 

מוקדם יותר נרשמה התקדמות במשא ומתן בין הליכוד וכחול לבן, כשבליכוד הסכימו למינוי ח"כ אבי ניסנקורן לשר המשפטים. למרות ההסכמה, מינויי השופטים והיועמ"ש יהיו בהסכמה. בנוגע למשרד לביטחון פנים, בכחול לבן הסכימו למינויה של מירי רגב לשרה, אך מינוי המפכ"ל יהיה בהסכמת שתי המפלגות. למרות ההכחשות מצד כחול לבן, סעיף המעון הרשמי לממלא מקום ראש הממשלה עדיין לא הוסר מטיוטת ההסכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מלחמת האשמות בין הליכוד לימינה
צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים