שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

החיילים שרים למפקד "ספינת הקורונה" שהודח

מפקד נושאת המטוסים האמריקנית על שם תיאודור רוזוולט הודח אחרי שאמר שחיל הים לא עשה די כדי לעצור את התפשטות הקורונה בספינה. מאות חיילים תועדו מריעים לו כשעזב את הספינה: "קפטן קרוז'ייר!"

מפקד נושאת המטוסים האמריקנית על שם תיאודור רוזוולט, ברט קרוז'ייר, הודח מתפקידו אחרי שאמר שחיל הים לא עשה מספיק כדי לעצור את התפרצות נגיף הקורונה בספינה. החיילים הגיעו להיפרד מהקפטן המודח.

 

בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראים מאות מלחים מריעים, מוחאים כפיים ושרים "קפטן קרוז'ייר!", בזמן שהקפטן יורד בפעם האחרונה מנושאת המטוסים, לבדו. באחד הסרטונים נראה הקפטן מצדיע לחייליו לפני שהוא עוזב.

 

 

חיילים שרים מפקד ספינה ספינת קורונה מודח ברט קרוז'ייר   ()
"קפטן קרוז'ייר!". המלחים נפרדים מהמפקד

 

"כל הספינה יצאה להיפרד מהקפטן" כתבה בפייסבוק מאדי בלנקו, ששיתפה את אחד הסרטונים. מייקל וושינגטון ששיתף סרטון אחר כתב: "להתראות אדוני, היה תענוג".

 

ברשת נפתחה עצומה הקוראת להחזיר את קרוז'ייר לתפקידו. "הוא גיבור וצריך לתגמל אותו", נכתב. יותר מ-86 אלף בני אדם חתמו על עצומה.

 

לפי דיווחים בארה"ב, לפחות 100 מאנשי הצוות בספינה נדבקו בקורונה. במכתב ששיגר לפני שהודח קרא קרוז'ייר לממונים עליו לפעול כדי למנוע את מותם של חיילים אמריקנים שלא בזמן מלחמה.

ברט קרוז'ייר  נושאת המטוסים האמריקנית על שם תיאודור רוזוולט (צילום: AFP)
ימשיך בתפקיד אחר. קרוז'ייר(צילום: AFP)

 

תוכן המכתב נחשף על ידי העיתון "סן פרנסיסקו כרוניקל". במכתב קרא הקפטן להוריד מנושאת המטוסים את 4,000 המלחים המשרתים על הספינה ולהכניסם לבידוד. "אנחנו לא במלחמה. מלחים לא צריכים למות. אם לא נפעל עכשיו, ניכשל בטיפול במשאב החשוב ביותר שלנו - המלחים שלנו", הוא כתב.

 

תומאס מודלי, שר חיל הים בפועל, אמר שהמפקד "הפעיל שיקול דעת גרוע ביותר". לדבריו, "הוא הודח משום שהדליף את המכתב גם לתקשורת". מודלי הוסיף שהמכתב יצר רושם שגוי ולפיו "הצי האמריקני והממשלה לא השיבו לבקשותיו ולא עשו את עבודתם. זה לא נכון". קרוז'ייר הודח מתפקיד מפקד נושאת המטוסים, אך דרגתו לא נשללה ממנו והוא ימשיך לשרת בחיל הים בתפקיד אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים