שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קצת הרבה על אהבה

  אנחנו כמהות לזוגיות בפרק ב', אך מתבלבלות בין מה שאנחנו רוצות לבין מה שאנחנו צריכות. גאיה קורן חוגגת שלוש שנים ומגלה את הסוד בדרך אל האושר

  בחיים לא האמנתי שאגיע לזמן הזה, שככה אני ארגיש, שככה ייראה העולם שלי. לא דימיינתי שאשב בבית בלי לקרוע את העיר, בלי דייטים שאת שואלת את עצמך למה הוא לא מתקשר (או מקווה שהוא ייעלם לנצח). בחיים לא האמנתי שאהיה במצב הזה.

   

  אני מדברת כמובן על הזוגיות שלי. קורונה יכולה לקחת מספר ולהסיר לעצמה לק ג'ל, היא אפילו לא קרובה לתחילת התור של 'דברים שלא האמנתי שיקרו לי'.

   

  השבוע, למשל, בן הזוג צבע לי את השיער. "אני יודע לצבוע קיר, מה ההבדל?" הוא שאל בשיא הרצינות, ובהתקף טפשת בלונדינית נתתי לו חמצן ומסרק.

   

  במבט לאחור, זה אחד הדברים האינטימיים ורומנטיים שאפשר לעשות בקשר זוגי. נתתי לו להביט לי בלבן של השורש, הפקדתי את עצמי בידיו, חושפת בפניו את חסרונותיי.

  אני רוצה להגיד שאני לא מהבנות האלה שקמות בהיסטריה להתארגן לפני שיראה את 'אני האמיתית', אבל זה יהיה שקר, ויעידו על כך אלפי שעות פן וריח קצוות שרופים בכל הבית.

   

  בני זוג אוהבים (צילום: Shutterstock)
  כשזה נכון, זה נכון. אהבה(צילום: Shutterstock)

   

  קצת אחרי שהתחלנו לצאת הוא העניק לי צמיד ואמר: "תמיד על ידך". התמוססתי מבפנים אבל כל מה שהצלחתי זה להנפיק "תודה" בנאלית. כשהביא פרחים בכל שישי זה נראה לי מוזר, כי מעולם לא קיבלתי זר בלי יום הולדת.

   

  כל המחוות הקטנות, הרומנטיקה והדאגה שלו כלפיי, נראו לי מוגזמות. לא הצלחתי להכיל את כל הטוב הזה. נסגרתי, התרחקתי, מגאפון בירכתי ראשי הכריז: "אל תתמסרי! שום דבר לא נמשך לנצח, במקרה שלך גם לא שלושה חודשים, כבר היית בסרט הזה ואת יודעת איך זה ייגמר, את תיפגעי".

   

  רומן למלכות

  סיפורי העבר דפדפו בי, כל פרק נראה כמו הקודם, רק השמות התחלפו. ההוא שהכין לי סנדוויצ'ים לפני שהתעוררתי, ההוא שהזמין לחו"ל, ההוא שרצה להכיר אותי להורים בדייט שני.

   

  זה הצליח כשלא רציתי אותם ו'ידעתי' שברגע שארצה, הם לא יהיו שם. זה, לפחות, מה שסיפרתי לעצמי בכזה כוח שכנוע פנימי, שהלוואי שהיה לי כשאני מתקרבת למקרר.

  אני נזכרת בעצמי של פעם, לא כזה מזמן, מול 'חתונה ממבט ראשון'. תוהה אם גם אני הייתי ביצ' רק בגלל שהתבלבלתי בין טוב לב לפראייר.

   

  גדלנו על האקסיומה שגבר חייב להיות קצת מנייאק כדי להדליק, ואם הוא רודף אחרייך כנראה הוא חלש. אז זהו, שלא. גבר שבטוח בעצמו ובגבריות שלו יתנהג אלייך כמו למלכה בעוד שגבר עם רגשי נחיתות ינבח כמו צ'יוואווה ויגרום לך להרגיש כמו משרתת.

   

  כמו רובנו, הייתי כמהה לזוגיות אך התבלבלתי בין מה שאני רוצה למה שאני צריכה. ככה יצא שרציתי אריה ויותר מדי פעמים קיבלתי צבוע. רציתי גבר קשוח, אבל הייתי צריכה גבר שיודע לגלות גמישות; רציתי ספייס ולא הבנתי שאני צריכה להפסיק לפחד מאינטימיות; רציתי להתקרב, אבל הייתי צריכה להאמין שהוא לא יתרחק. רציתי אהבת אמת, אבל כשהיא באה לא ידעתי מה עושים איתה.

   

  החבר שלי עטף אותי ברכות, כמו אמא שמחבקת ילד כועס עד שהוא נרגע בין זרועותיה ומניח את ראשו הקטן על כתפה. הוא לימד אותי לקבל אהבה ולספוג אותה בלי להדוף, ואני לימדתי אותו שאפשר להרגיש ביטחון גם בלי שאחד הצדדים היא דרמה קווין. למדנו שאהבה זה לא כואב. אהבה זה נעים.

   

  בשביל שיהיה ממש נעים הוא מסמס לי לבבות ואני שולחת לו הודעות עם טקסט משובח ומילים מעודנות כמו כפרונה, נשמה, חיים, וחדר שלי בלב.

   

  זה כבר מזמן לא עוד פרק בספר חיי. זה רומן, ולא רומן למשרתות, אלא רומן למלכות. בחיים לא האמנתי שאגיע לזמן הזה, שככה אני ארגיש, שככה ייראה העולם שלי. לא דמיינתי שאחגוג שלוש שנים של זוגיות מאושרת בפרק ב'.

   

  מזל טוב נשמה, חדר שלי בלב, פנטהאוז שלי בלבלב, אור דולק שלי במרפסת.

  שתמיד יאיר מעלינו.

   

  שלך,

  גאיה קורן

  מנטורית להערכה עצמית בשיטת אני מלכה. מומחית במצבי פרידה ומשבר . ייעוץ וליווי מיוחד בימי קורונה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים