שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

תיעוד מת"א: אדם שהפר 4 פעמים את התקנות וסירב להזדהות נעצר בכוח

שוטרים ממרחב ירקון תועדו במהלך מעצר כשהם מתיישבים על אזרח שהפר את צו בריאות העם. המשטרה: "הוא קיבל שני דו"חות וסירב להזדהות עד שנאלצו לעצור אותו"

 

 

 

שוטרי סיור ממרחב ירקון של המשטרה עצרו אתמול (שבת) אזרח שישב לבדו בפארק הירקון. ליעד אגמון, עד ראייה למעצר, סיפר כי אחד השוטרים איים על האזרח באקדח טייזר ועצר אותו בכוח. "הוא אמר לו שהוא שובר לו את היד ולא נותן לו לנשום", סיפר אגמון. "תוך שנייה הגיעו ארבע ניידות ועצרו את הבחור".

 

 

ממשטרת ישראל נמסר כי מדובר בתיעוד חלקי מרגע מעצרו של אדם, "לאחר שזלזל בחוק באופן בוטה והפר את צו בריאות העם ביודעין ובמכוון ארבע פעמים במהלך השבת. לאחר שקיבל שני דו"חות בגין מעשיו הפסולים, אותו אדם אף ציין בפני קצין המשטרה שהסיע אותו לביתו כי 'בכוונתו להפר את הצו פעם נוספת עד שהמשטרה תעצור אותו'. בפעם הרביעית שנתפס מפר את הצו, האזרח סירב להזדהות ולעזוב את המקום חרף בקשותיהם של השוטרים שוב ושוב במשך דקות עד שנאלצו לעוצרו".

 

עוד מסרה המשטרה כי "בימים אלו מצופה מכל אדם להישמע להנחיות והתקנות לשעת חירום שנקבעו על-ידי הממשלה. לצערנו בשעה ששוטרי ישראל פועלים במסירות ומסכנים את חייהם למען בריאות הציבור ובכדי להציל חיים, יש מי שבוחר לזלזל בחוק ובאלו הפועלים לאכוף אותו.

שי-לי שינדלר, בת זוגו של אגמון שהייתה עמו במקום, הוסיפה כי "השוטרים הגיעו לאדם שישב בפארק לידו ולא עשה כלום. עצרו אותו בברוטליות איומה בלי סיבה". שינדלר ציינה כי לתחושתה השוטרים התרגזו על ההתנהגות של המטיילים בפארק ובשל כך התנהגו באלימות כלפי העצור.

 

אגמון ושינדלר סיפרו כי השוטר שעצר את אותו אזרח נתקל בהם כמה דקות קודם לכן, כשירדו לטיול קצר מתחת לביתם בהתאם למגבלות משרד הבריאות. לדבריהם, כשחלפו ליד זוג שכנים הבחינו בהם השוטרים והחליטו שמדובר בהתקהלות אסורה.

 

בהקלטת שיחה בין בני הזוג לשוטר שהגיעה לידי ynet נשמעים השניים אומרים לשוטר כי הם גרים בסמיכות וכי מותר להם לשהות במקום. אגמון הגיש לשוטר את התקנות שאמר לו "אתם נמצאים יותר משני אנשים במקום אחד, עכשיו לעזוב את המקום של הפארק ואל תראה לי את הטפסים האלה. למה אתם עומדים אחד ליד השני? זו התקהלות אסורה".

 

השוטר ביקש מאגמון תעודת זהות שהשיב כי יצא מביתו בלעדיה, והחליט לרשום לו אזהרה. כשהודיע לזוג השני על קבלת קנס ענו לו כי רק עברו במקום ומדובר בפגיעה בזכויותיהם - קיבלו כל אחד מהזוגות קנס על סך 5,000 שקל.

 

לאחר האירוע סיפר אגמון כי בשלושת הימים האחרונים הוא נתקל בשוטרים שמסרבים להקשיב לו למרות שהוא מסתובב עם התקנות מודפסות בכיסו. "אני גר על הפארק, הוא נמצא עשרה מטרים מהבית ולפי התקנות מותר לנו להסתובב שם", אמר. "אני מבין שלשוטרים קשה, אני עוזר להם והם משתמשים באיומים כדי להעיף אותי מהפארק. לפעמים אני מוותר להם, היום לא ויתרתי. השוטר לא היה מוכן להודות שאני צודק או לבדוק עם קצין אחר את הטענות שלי כפי שהם עושים בדרך כלל הוא החליט שהוא נותן לי ולשכנים שלי דו"ח".


פורסם לראשונה 04/04/2020 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שני השוטרים יושבים על העצור
מומלצים