שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

האיש שמצייר באור מצדיע לנלחמים בקורונה

רוי וואנג, אמן סיני, הקדיש את יצירותיו האחרונות כדי להודות לצוותי הרפואה שבחזית המאבק. "אנחנו קוראים להם 'המלאכים בלבן', הם מצילים אותנו"

אמן סיני הצדיע לרופאות, הרופאים, האחיות והאחים על המאבק שלהם לאורך חודשים ארוכים ולטיפול בחולי קורונה ביצירותיו האחרונות בסדרה של ציורי אור.

  (צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)
"אנחנו קוראים להם 'המלאכים בלבן'". חליפת מגן וכנפי מלאך(צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)

רוי וואנג והצוות שלו השתמשו בטכניקה מיוחדת של ציור באמצעות אור ומצלמה. הם "ציירו" כנפיים לבנות בגב דוגמנית בחליפת מגן לבנה, ציוד ההגנה שהפך לסמל של צוותי הרפואה הנלחמים בנגיף ברחבי העולם.

 

הדוגמנית עמדה קפואה בזמן שתריס המצלמה נפתח, ו-וואנג התרוצץ סביבה בחושך, השתמש בתאורה חשמלית שהונפה למעלה כדי לצייר באוויר.

  (צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)
(צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)

"עובדי הרפואה, בסינית אנחנו קוראים להם 'המלאכים בלבן' - הם מצילים את האדם, מצילים אותנו", הסביר וואנג. "אז אני מרגיש שעליי ליצור כמה ציורי אור כדי להביע כבוד כלפיהם".

 

על פי נתונים רשמיים, מאז שהנגיף התגלה לראשונה בסוף השנה שעברה, לפחות 34 עובדי רפואה מתו בסין. וואנג יצר גם תיאור חזותי של הנגיף, שהרג יותר מ-64,000 בני אדם ברחבי העולם, באמצעות אור ניאון ירוק.

  (צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)
(צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang)
 

עם התפשטות הקורונה ברחבי העולם, הפרויקט הבא של וואנג נקרא "להאיר את העולם", בו הוא אוסף את המילים מעוררות ההשראה ביותר מחבריו מעבר לים, ומנסה להאיר אותן בשפות שונות.

 

"זו לא רק בעיה של סין, אלא בעיה של כל העולם", אמר וואנג. "נעבור את התקופות הקשות, וכדור הארץ ישתפר וייעשה טוב יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang
"הם מצילים אותנו"
צילום: AFP, Courtesy of Roy Wang
מומלצים