שתף קטע נבחר

סטודנטית ישראלית ברומא: "הלימודים שמרו על השפיות"

גילי גולדהורן, שעברה לאיטליה בעקבות בן זוגה האיטלקי, מספרת על החיים במדינה שבה יותר מ-15 אלף חולי קורונה מתו ועל הלימודים בשלט רחוק באוניברסיטה הפתוחה

העולם שלנו השתנה בתוך שנייה. מותר לצאת לסופר רק פעם ב-10 ימים והדבר הגרוע מכל הוא קריסת המערכת הרפואית. מה ששומר על השפיות שלי בסגר הזה ברומא הוא הלימודים המקוונים באוניברסיטה הפתוחה.

 

גילי גולדהורן  (צילום: אישי)
גילי גולדהורן (צילום: אישי)

 

אני בת 28, חיפאית במקור. נולדתי חירשת למשפחה שומעת. אני עובדת בשגרירות ישראל ברומא ובמקביל גם סטודנטית חו"ל לתואר דו חוגי ראשון בפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה. אני בשלב האחרון לתואר, ונותרו לי ארבעה מבחנים כדי לסיים אותו.

 

עברתי לאיטליה בעקבות בן זוגי האיטלקי ובאמצעות המערכות המקוונות של האוניברסיטה הפתוחה המשכתי ללמוד, יחד עם מרצים שעמדו איתי בקשר שוטף. רובם היו זמינים עבורי בכל שעה, לכל שאלה ובכל נושא.

 

כרגע המצב קשה באיטליה. מערכת הבריאות קורסת והצוותים הרפואיים נמצאים 24 שעות בבתי החולים. הצוותים נפצעים מאמצעי המיגון וגופם קורס יחד עם מספר הנפטרים ומספר המטופלים שלא יכולים להתנתק ממכונות ההנשמה, שבין כה וכה לא מספיקות לכל החולים.

גילי גולדהורן ובן זוגה (צילום: אישי)
גילי גולדהורן ובן זוגה(צילום: אישי)

 

הצוותים נאלצים לעשות בחירות קשות בין מטופלים ולבחור מי מהם יזכה להתחבר למכונת הנשמה לפי גילו, מצבו הרפואי והרקע הבריאותי שלו. יש לי חברים וקולגות שגרים בצפון איטליה. הם מספרים לי שהם כבר עוברים את היום ה-40 שלהם בהסגר. חלקם חלו והחלימו, חלקם איבדו את יקיריהם מבלי שיוכלו לערוך להם הלוויה וחלק מתפללים לשלומם של הוריהם שחלו. המצב לא נראה קרוב לסיומו, למרות הירידה הקלה, אך המשמחת, של המספרים בימים האחרונים.

 

כאמור, מה שמחזיק אותי בימים אלה הוא האפשרות ללמוד מרחוק - כשהמרצה נמצא בכלל בישראל. נוסף על האפשרות ללמוד מספרים באופן דיגיטלי ותוכניות מותאמות אישית לכל סטודנט, עכשיו גם נוסף סיוע מיוחד לכבדי שמיעה וחרשים, תמלול של כל הקורסים שבהם אני משתתפת. המתמלל מקבל הרשאה להיכנס לאתר הקורס, הוא מתחבר למערכת הזום ואל המפגש החי ביחד עם המנחה וכל הסטודנטים ובאמצעות דורקס משותף עם המתמלל - אפשר לעקוב אחרי מה שנאמר בשיעורים, כולל השיח של הסטודנטים עם המנחה.

 

ואולי זה אחד מהיתרונות של המגפה - היא הצליחה לתת דחיפה טכנולוגית עצומה לכולם. אני חושבת שהמגפה הוציאה מהאנושות גם דברים טובים מעבר לצעדים הטכנולוגיים: יש הרבה הומור על המצב, יש עזרה הדדית, יש קירוב לבבות עצום בין אנשים בעולם, פתאום הבעיות הפוליטיות נראות זניחות ומצליחים לעבוד ולהתגבר על זה ביחד גם אם חושבים אחרת בזמנים אחרים.

 

הדבר האחרון שאני רוצה להגיד לכולם זה: תישארו בבית! זה הוכיח את עצמו לגמרי. המספרים יורדים בכל יום שאנשים נשארים בבית יותר. כל יום שאתם נשארים בבית - זה נדבק אחד פחות שצריך להגיע לבית החולים. כל יום שאתם בבית זה מכונת הנשמה אחת יותר זמינה עבור חולים שצריכים אותה באמת. תשמרו על עצמכם ועל יקיריכם.

 

הווירוס לא יבחל באמצעים ולא יפסח על אף אחד מאיתנו אם לא נכבד את החוקים ונישאר בבית לראות נטפליקס ולאכול הרבה דברים טעימים. מבקשים מאיתנו כל כך מעט כדי להציל את העולם - בואו נכבד את זה ונישאר בבית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים