שתף קטע נבחר

הודו: "זה איזור אדום. תתפללו בשבילנו"

משה דוואסאהאיאם חגג השנה לראשונה פסח קטן, ביתי ומצומצם - והוא משתדל להנהיג את הקהילה המיוחדת באיירוד שבהודו מביתו: "נוסיף להגדה תפילה למיגור הקורונה שחיבר הרב הראשי יצחק יוסף, בתרגום לשפת הטאמיל"

 

משה דוואסאהאיאם מתגעגע לאביו במיוחד בפסח, והשנה – עם הריחוק הקהילתי שכפתה הקורונה – עוד יותר מתמיד. דוואסאהאיאם הצעיר מנהיג קהילה מיוחדת של מאה יהודים שגילו את היהדות דרך אביו, לפני כמה עשורים בלבד.

 

 

"הקורונה פגעה קשה בעיר שלנו, ואירוד מוגדרת כרגע כ'אזור אדום", הוא מספר. "מדובר בעיר מרכזית שבה מרוכז המסחר בטקסטיל, והנגיף התפשט בה במהרה. לכן נאלצנו בבת-אחת להפסיק להתקהל, וייקחו עוד לפחות חודשיים, ככל הנראה, עד שנוכל לחזור להתפלל ולחגוג חגים כפי שאנחנו רגילים".

 

מצות בנוסח ההודי   (משה דוואסהיאהם, קהילת "בני ציון", הודו)
מצות בנוסח ההודי (משה דוואסהיאהם, קהילת "בני ציון", הודו)

 

התארגנות קהילתית

"בכל שנה אנחנו נוהגים להכין את האוכל הכשר לפסח ואת היין יחד. אנחנו אופים מצות עם הילדים, מכינים בעצמנו את היין, אבל השנה כל אחד ייאלץ להכין את המצות בעצמו, בביתו. בסדר השנה נהיה רק אמא שלי, אני וגם ירושה ורבקה, הקרויה על שם הרבנית רבקה הולצברג ז"ל, שנרצחה בפיגוע בבית חב"ד במומבאי".

 

הודות לטכנולוגיה נערוך סדר קהילתי ב"זום"

"יש לנו את האפשרות לבלות יותר זמן עם המשפחה, ולהעריך את הטבע. מחמם את הלב לדעת שיש מי שחושבים עלינו, ושהמחלקה לתפוצות בהסתדרות הציונית נתנו חסות לסדר הזה. נתפלל לשלום ירושלים וישראל - ומקווים שגם אתם תתפללו בשבילנו. זה הזמן לערבות הדדית".

 

   (משה דוואסהיאהם, קהילת
"השנה עושים הכול לבד"(משה דוואסהיאהם, קהילת "בני ציון", הודו)

 

קטע בהגדה שיקבל השנה משמעות מיוחדת

"נוסיף להגדה תפילה למיגור הקורונה שחיבר הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, ואנחנו תרגמנו לשפה המקומית – טאמיל".

 


פורסם לראשונה 08/04/2020 13:24

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה דוואסהיאהם, קהילת "בני ציון", הודו
משה דוואסאהאיאם עם אחותו
משה דוואסהיאהם, קהילת "בני ציון", הודו
מומלצים