שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

ליל הסגר: הישראלים שרו "מה נשתנה" במרפסות

במקום לחגוג עם המשפחה - חגגו עם השכנים: ברחבי הארץ יצאו ישראלים רבים למרפסות ושרו את השירים מההגדה של פסח. בגבעתיים כרזה מפקדת תחנה המשטרה המקומית לתושבים שנשארו בבתים: "אתם מדהימים. תשמרו על הבריאות שלכם"

שמחה גדולה הלילה - בבתים: ליל הסדר שנערך אמש (יום ד') היה שונה לחלוטין משנים קודמות, בשל העוצר שהוטל בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. במקום חגיגות משפחתיות גדולות סביב שולחן הסדר, יצאו ישראלים רבים למרפסות ושרו את שירי החג מההגדה של פסח, בין היתר את "מה נשתנה". צפו בשירה ברחבי הארץ.

 

 

בשכונות רבות ברחבי הארץ נשמעו היטב שירי החג, לאחר שנאסר על הישראלים להיפגש עם בני משפחותיהם - כדי למנוע הדבקות נוספות והחמרה במצב. במקום סדר פסח עם המשפחה הגרעינית - הצטרפו התושבים לשירה משותפת עם השכנים. במקומות אחרים התושבים הריעו והדליקו וכיבו את האורות במרפסות.

 

צילמתם את ליל הסדר מהמרפסת או מהרחוב? שלחו לנו במייל האדום

 

נאבקים בקורונה - עדכונים אחרונים

 

בגבעתיים יצאה מפקדת התחנה בעיר, סגן ניצב רויטל קרקו, לסיבוב בעיר וכרזה לתושבים: "תושבי העיר גבעתיים, מדברת מפקדת התחנה כאן. אנחנו אוהבים אתכם, מאחלים לכם חג שמח. אתם מדהימים. תשמרו על הבריאות שלכם". התושבים הגיבו בתשואות למפקדת התחנה.

 

 

ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ תל אביב ()
יוצאים למרפסות בתל אביב

ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ גבעתיים ()
חוגגים בבתים בגבעתיים

ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ רעננה ()
ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ רעננה

ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ ראשון לציון ()
פסח במרפסת גם בראשון לציון

 

  

 

כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה הוחלט להטיל עוצר חסר תקדים בהיקפו. משעה 15:00 ועד היום בשעה 7:00 נאסר על תושבים להתרחק יותר מ-100 מטרים מבתיהם. אלפי שוטרים, חיילים, חיילי מג"ב ומתנדבים הוצבו ברחבי הארץ כדי לאכוף את הסגר המורחב והניתוק בין היישובים השונים - כדי למנוע מקרים שקרובי משפחה שאינם גרים יחד יחגגו את החג - ובכך יתרמו להתפשטות הנגיף, שכבר גבה את חייהם של יותר מ-70 ישראלים.

 

במקביל, במחלקות הקורונה בבתי החולים השונים ציינו אמש את ליל הסדר, ועובדים בלבוש ממוגן הכינו עבור המאושפזים שולחנות חג. על רקע העוצר בשל מגפת הקורונה. למעשה, ליל הסדר הגדול ביותר בעולם התנהל במלון דן פנורמה בתל- אביב, שם שוהים כ-500 חולי קורונה.

ליל הסדר במלון הקורונה בירושלים (צילום: דן ירושלים )
ליל הסדר במלון הקורונה בירושלים(צילום: דן ירושלים )

 

 

ליל הסדר בבתי החולים (צילום: דוברות משרד הבריאות )
שולחן חג באחד מבתי החולים(צילום: דוברות משרד הבריאות )

ליל הסדר בבתי החולים (צילום: דוברות משרד הבריאות )
(צילום: דוברות משרד הבריאות )

ליל הסדר מרפסות ברחבי הארץ באר שבע (צילום: כרמלה אוזן)
חוגגים קצת אחרת בבאר שבע(צילום: כרמלה אוזן)

באר שבע (צילום: בר קורן )
(צילום: בר קורן )

אתמול בכל שעות הערב מחסומי משטרת התנועה המשיכו לפעול בכבישי הארץ, בעיקר בכבישים הבינעירוניים וביציאה מן הערים, במטרה למנוע תנועת כלי רכב בין יישובים וערים בליל הסדר. צוות ynet התלווה לצוותי המשטרה בצפון, בכמה מחסומים.

 

בימים כתיקונם זמן ליל הסדר עצמו מאופיין בתנועה מאוד דלה - אך מיד אחריו מתחילים עומסי תנועה כבדים מאוד בכל רחבי הארץ. אתמול, בניגוד לכך, כלי הרכב שנצפו במחסומים השונים במשך שלוש שעות וחצי היו בודדים במספרם, וברובם היו צוותי רפואה שחזרו או נסעו לבתי החולים או עובדים חיוניים אחרים שנאלצו לצאת לעבודה.

 

אדי, טכנאי תשתיות גז של דור אלון, סיפר: "נקראתי לטפל בתקלת גז דחופה, אז נאלצתי לצאת, טיפלתי בתקלה, ועכשיו אני חוזר הביתה. את ליל הסדר אני עושה רק עם בת הזוג".

מחסומים בעין המפרץ (צילום: דניאל סאלמה)
מחסומים בעין המפרץ(צילום: דניאל סאלמה)

תל אביב (צילום: עמרי סילבר)
תל אביב עם כבישים ריקים(צילום: עמרי סילבר)

תל אביב (צילום: עמרי סילבר)
תל אביב(צילום: עמרי סילבר)

דרך נמיר (צילום: יניב שיק)
דרך נמיר בתל אביב בליל הסדר(צילום: יניב שיק)

השוטרים הקפידו לבדוק ולתשאל נהגים על יעד הנסיעה ומהיכן הגיעו, ובעת הצורך ביקשו מנהגים לשוב על עקבותיהם אם הנסיעה אינה חיונית.

 

ההחלטה על הטלת עוצר ועל מניעת האפשרות מישראלים לעבור לערים אחרות כדי לחגוג את ליל הסדר עם המשפחה - התקבלה בתחילת השבוע. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אז: "פסח לא יהיה פורים, כל משפחה תסב לליל הסדר לבדה. תחגגו רק עם המשפחה שנמצאת עכשיו איתכם בבית".

 

התקנות לשעת חירום להגבלת התנועה נכנסו לתוקף שלשום לאחר אישור הממשלה, והמשטרה פצחה במבצע "אביב מוגן". "אנחנו מחדדים לציבור ומזכירים כי ימי החג אינם מקנים חסינות מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאף אדם - ולכן הפעם כל אחד חוגג את חג הפסח בביתו חביק משפחתו הגרעינית", נמסר מדוברות המשטרה, "במהלך ימי חג הפסח, פעילות המשטרה תימשך בכל רחבי הארץ, מהיבשה מהאוויר ומהים, זאת בכדי לוודא שהתקנות מיושמות בשטח. המשטרה לא תאפשר ניצול של ימי החג לשיבוש המאבק הלאומי בהתפשטות בנגיף, ולכן כל חריגה מהתקנות תטופל בהתאם. נזכיר כי גם במהלך ימי החג, חל איסור מוחלט לצאת לטיולים, לנופשים או לבילויים כלשהם מחוץ למרחב הביתי". 


פורסם לראשונה 08/04/2020 22:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים