שתף קטע נבחר

יו"ר יד לבנים ידליק משואה: "להוקיר את חללי מערכות ישראל"

אלי בן שם, שאיבד את בנו באסון המסוקים והפך לקול הבולט למען משפחות השכול, נבחר להשיא משואה. שרת התרבות מירי רגב: "אלי הוא אחד מאותם מנועי הטורבו של ההתנדבות בעמנו"

יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם ישיא משואה בערב יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. 

 

 

 

אלי בן שם (צילום: רן ברגמן)
אלי בן שם(צילום: רן ברגמן)
 

יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, שרת התרבות והספורט מירי רגב, בישרה אתמול לבן שם שנבחר להשיא משואה. "בן שם, אב שכול בעצמו, חולל בעשרים השנים האחרונות מהפכה של ממש בטיפול המערכתי במשפחות השכולות במסגרת ארגון יד לבנים, העוסק לילות כימים בהנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל ובטיפול במשפחות השכולות. ערכי הערבות ההדדית ואמנות החיבור בין אדם לאדם מלווים את עשייתו התקדימית והנמרצת של אלי בארגון יד לבנים".

 

*אלי, שאיבד את בנו היקר, קובי ז"ל, באסון המסוקים, הוביל שינויים מרחיקי לכת בדרכי הסיוע למשפחות השכולות, המתמודדות יום יום שעה שעה מול אובדן וגעגוע אינסופיים. יחד עם גורמים מקצועיים ובעלי תפקידים רשמיים דאג אלי, שיבוטל מבחן ההכנסה להורים שכולים בקבלת הגמלה החודשית, הכניס טיפול פסיכולוגי לאחים שכולים ללא מגבלת גיל וקידם הכרה ומימון בטיפולי פוריות לאמהות שכולות מעל גיל 40 ועוד ועוד. אלי הוא אחד מאותם מנועי הטורבו של ההתנדבות בעמנו, המספקים, על אף משאו הכבד של השכול, רוח גבית חזקה למי שאיבדו, כמוהו, את היקר להם מכל".

 

לדברי השרה רגב, "דווקא בעת הזו היה חשוב יותר מתמיד לזכור להזכיר ולהוקיר את חללי מערכות ישראל. לזכור שישנם בבתים עשרות אלפי הורים שכולים, אחים, אלמנות ויתומים שלא יזכו השנה לפקוד את קבר יקיריהם, ביום הזיכרון הקרוב בשל משבר הקורונה. אין יותר טבעי נכון וצודק שנעניק להם להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב, הם מגש הכסף עליו ניתנה מדינת ישראל, לא נשכח אותם, נחבק אותם גם כעת, אתם תמיד חקוקים בלבבות האומה כולה".

 

טקס הדלקת המשואות הממלכתי ייערך השנה בסימן חיבורים בחברה הישראלית. הטקס, שייערך במתכונת מיוחדת, ללא קהל, יעלה על נס את הלכידות החברתית, יבטא את קרבת הרוח, את איחוד הלבבות ואת הערבות ההדדית בכל חלקי העם.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים