שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

  לקחי הקורונה? "סין תגדיר כלבים כחיות מחמד"

  משרד החקלאות בסין מגדיר כלבים כחיות מחמד ולא כבהמות, בצעד שנחשב לתגובה לקורונה. "האנושות התקדמה", נכתב בהנחיית המשרד, שאינה סופית. פעילים מאמינים שמדובר בצעד דרמטי, בדרך לאיסור על אכילת כלבים. החודש: עיר ראשונה אסרה על מכירת בשר כלבים וחתולים

  משרד החקלאות הסיני פרסם טיוטה של הנחיה חדשה שמגדירה כלבים כחיות מחמד, ולא כבהמות. ההנחיה שפורסמה אתמול – שעדיין נתונה לבחינת הציבור ולאישור סופי – נחשבת לחלק מהתגובה הסינית להתפשטות נגיף הקורונה. לפי ארגון Humane Society מדובר בצעד שעשוי לשנות דרמטית את רווחת בעלי החיים.

   

  למרות שבשר הכלבים נחשב למעדן באזורים רבים בסין, בהנחיית משרד החקלאות נכתב שכלבים כבר לא ייחשבו לבהמות. פעילים למען בעלי חיים מאמינים שההנחיה הזאת עשויה להוביל לאיסור על מכירת בשר כלבים, על אף שאין התייחסות מפורשת לעניין. כיום רשאים הסינים לגדל את החיות שמוגדרות כבהמות לשלל מטרות (כולל למזון).

   (צילום: shutterstock)
  "כלבים לא ייחשבו לבהמות בסין"(צילום: shutterstock)
   

  בהודעת משרד החקלאות נאמר שהכלבים הפכו לחיות מחמד ברחבי העולם "במקביל להתקדמות הציוויליזציה האנושית, הדאגה הציבורית והאהבה להגנת בעלי החיים". במשרד הוסיפו: "ברחבי העולם הם לא נחשבים לבהמות, ולא ייחשבו לבהמות בסין". ב"גרדיאן" נכתב שהמשרד הביע דאגה לרווחת בעלי החיים ורצון למנוע את התפשטותן של מחלות מדבקות שעוברות מחיות לבני אדם.

   

  נגיף הקורונה התפרץ לפי ההערכות בשוק למכירת בשר של חיות בר בעיר ווהאן, שמוכר בין השאר בשר עטלפים. בשבועות האחרונים, לאור הסיכון של העברת מחלות נוספות מחיות לבני אדם, אסרה סין על גידול, סחר וצריכת בשר של חיות בר ושללה רישיונות. היא גם הבטיחה שבעתיד היא תהפוך את האיסור הזה לקבוע.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בטיוטת ההנחיה של משרד החקלאות הסיני, שממתין לתגובות מהציבור, יש רשימה של 18 סוגי בהמות – כולל פרות, חזירים, עופות וגמלים. בנוסף יש 13 בעלי חיים "מיוחדים" שהסינים לא רשאים לסחור בהם כמו איילים, אלפקות, יענים ושועלים.

   

  עם הזמן הופכת צריכת בשר כלבים בסין לפופולארית פחות. החודש הפכה העיר שנג'ן לראשונה בסין שאוסרת על מכירת בשר כלבים וחתולים. פעילי זכויות אדם מקווים שמדובר בבשורה דרמטית, ושההחלטה האחרונה של משרד החקלאות תסייע להפסיק את הסחר בבשר כלבים.

  שדה תעופה צוותים רפואיים עוזבים את ווהאן אחרי הסרת ה סגר סין (צילום: EPA)
  חוגגים את הסרת הסגר בעיר ווהאן, השבוע(צילום: EPA)
   

  "העובדה שזה קורה סמוך כל כך לאיסור על מכירת בשר הכלבים והחתולים בשנג'ן מעודדת מאוד", אמרה וונדי היגינס, דוברת Humane Society, ארגון בינלאומי לרווחת בעלי חיים. "זו הפעם הראשונה שהממשלה הלאומית בסין מסבירה במפורש מדוע כלבים לא נכללים ברשימה, ואומרת שהם חיות מחמד ולא מיועדים לאכילה".

   

  לפי הארגון של היגינס, מדי שנה הורגים הסינים 10 מיליון כלבים. העיר יולין, באזור גואנגשי, עורכת מדי שנה פסטיבל של אכילת בשר כלבים. היגינס מקווה שההצעה של משרד החקלאות הסיני "מהווה שינוי גדול בהגנה על החיות בסין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "כלבים לא ייחשבו לבהמות בסין"
  צילום: shutterstock
  מומלצים