שתף קטע נבחר

מבצע התרופות מהודו: שלחה חומרים דרך קפריסין ש"תקבל מכונות הנשמה"

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הודו שלחה חמש טונות של התרופה הידרוקסיכלורוקווין, שנבדקת כטיפול ניסיוני לנגיף הקורונה. לפי פרסומים בקפריסין, היא תקבל מישראל 50 מכונות הנשמה

פרטים נוספים על מבצע הטסת התרופה הידרוקסיכלורוקווין מהודו לישראל שנחשף ב-ynet. משלוח ההידרוקסיכלורוקווין שמטוס הרקולס של חיל האוויר הביא בחשאי מהודו נחת בקפריסין והועבר למפעל תרופות מקומי בשם רמדיקה שאמור לייצר את התרופות עבור ממשלת ישראל. בתמורה - לפי פרסומים בקפריסין - צפויה ישראל להעביר לקפריסין 50 מכונות הנשמה.

 

שגריר ישראל בקפריסין סמי ראבל מקבל את ההרקולס של חיל האוויר בלרנקה ()
שגריר ישראל בקפריסין סמי ראבל מקבל את ההרקולס של חיל האוויר בלרנקה

שגריר ישראל בקפריסין סמי ראבל קיבל את מטוס חיל האוויר הישראלי בשדה התעופה בלרנקה ופגש את טייסי חיל האוויר הישראלי.

 

נודע כי ההודים אישרו הזמנה נוספת של ישראל לכמות גדולה מחמש טונות של חומר הגלם של התרופה אך לא ברור אם הוא ינחת בישראל או יגיע גם הוא לקפריסין לייצור התרופה. ממשלת הודו אסרה לייצא את התרופה, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם עמיתו ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, שהתיר לייצא אותה לישראל.

 

שגריר הודו בישראל סאנג'יב סינגלה הדגיש את הידידות בין ישראל להודו והזכיר שהודו העבירה את התרופה גם לארה"ב. במשרד החוץ ההודי אמרו כי "הודו תמיד החזיקה בדעה שהקהילה הבינלאומית חייבת להפגין סולדריות ושיתוף פעולה. בשל ההיבטים ההומניטריים של המגפה הוחלט כי הודו תספק ככל שתוכל תרופות למדינות השכנות ולמדינות נוספות שנפגעו מהמגפה".

 

משלוח ההידרוקסיכלורוקווין שמטוס הרקולס של חיל האוויר הביא בחשאי מהודו נחת בקפריסין ()
 

לפני שבוע נחשף ב-ynet כי משרד הבריאות הזמין מאות אלפי מנות של תרופות ניסיוניות שעשויות להיות יעילות לטיפול בנגיף. הטיפול הניסיוני - שילוב של תרופה נגד מלריה ואנטיביוטיקה שכיחה לטיפול בזיהומים של דרכי הנשימה - כבר משמש כיום לטיפול בחולים הקשים המאושפזים ביחידות לטיפול נמרץ. אם יוכח כיעיל, יהיה ניתן להעניק אותו לכל החולים הקשים במדינת ישראל.

 

באין ברירה אחרת החולים מטופלים בישראל בשילוב של שתי תרופות: אזיתרומיצין (זטו, אזניל), אנטיביוטיקה נפוצה המשמשת לטיפול בזיהומים של דרכי הנשימה, והידרוכלורוקווין, תרופה ותיקה המשמשת לטיפול במלריה. זאת על סמך שני מחקרים צרפתיים קטנים שפורסמו לאחרונה והראו יעילות מסוימת של השילוב הזה בחיסול הווירוס ובמניעת הדבקה. עקב מצב החירום השורר כעת בארה"ב אישרה מינהלת התרופות והמזון האמריקאית להשתמש בהידרוכלורוקווין כטיפול חירום נגד קורונה.


פורסם לראשונה 10/04/2020 00:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס חיל האוויר נוחת בקפריסין
מומלצים