שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

מהבוקר: חובה לעטות מסכות מחוץ לבית; המשטרה לא תאכוף בינתיים

ב-7:00 נכנס לתוקף צו משרד הבריאות המחייב אזרחים לעטות מסכה בכל יציאה ממקום מגוריהם. ילדים מתחת לגיל 6 ובעלי מוגבלויות שמתקשים להשתמש במסכה פטורים. לפי שעה, המשטרה לא תטיל קנסות על מי שיפר את ההנחיה

בהתאם לצו שעליו חתם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מהיום (ראשון) ב-07:00 חלה על כל האזרחים חובה לעטות מסכה ביציאה ממקום מגוריהם. כוונת משרד הבריאות להחיל את החובה פורסמה לראשונה ב-ynet. עם זאת, יצוין כי לפי שעה המשטרה לא תרשום דו"חות ותטיל קנסות על מי שיפר את ההנחיה.

 

 

לפי הוראת הצו, "לא ישהה אדם במקום שאינו מקום מגוריו ללא כיסוי הפה והאף באמצעות מסכה המיועדת לכך או מסכה ביתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מסכת פה-אף מקטינה מאוד את הסיכון להידבק ולהדביק. היא מונעת פליטת נתז טיפתי ומונעת מנתז טיפתי להגיע לפה ולאף".

 

הכותרות האחרונות:

מניין הנדבקים בישראל עומד על 10,743, מהם 175 במצב קשה; 101 נפטרו

מחדל הבדיקות: למרות ההבטחות, יש פחות ופחות

מחדל נתב"ג: החוזרים לארץ בלי פיקוח - חילופי האשמות בצמרת

תוכנית היציאה כוללת המלצה לביטול החופש הגדול

בעולם: בארה"ב יש כבר יותר מתים מבאיטליה

 

עם זאת, ההוראות אינן תקפות לילדים מתחת לגיל 6 ולאנשים שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשים באופן משמעותי בשימוש במסכה. כמו כן, אנשים השוהים בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה ללא אדם נוסף או אדם השוהה במקומות כאמור עם אנשים הגרים באותו מקום איתו פטורים גם הם מעטיית מסכה.

 

עוד פטורים בני אדם שמשתתפים בשידור באמצעי תקשורת שנדרשים לדבר בשידור ובלבד ששומרים על מרחק של שני מטרים מאדם אחר, ושני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד במקום העבודה ובלבד שישמרו על המרחק הנדרש לפי ההנחיות.  

 

 

תושבי תל אביב הולכים עם מסכות (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון(צילום: מוטי קמחי)
 

עם זאת, למרות חובת עטיית המסכות - המשטרה לא תאכוף את הצו באמצעות קנסות. במשטרה ינחו את השוטרים לגשת לאזרחים ולבקש מהם לעטות מסכה, מאחר שבידי השוטרים אין כלים לאכוף את ההנחיה. בין היתר, גם לא נקבע גובה קנס לאזרחים שיפרו את הצו.

 

לפי שעה עומד מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל על 10,525. מצבם של 180 מהם מוגדר קשה, ומתוך החולים הקשים - 132 בני אדם מונשמים. 153 בני אדם נוספים במצב בינוני והיתר קל. מניין הנפטרים מהנגיף עומד על 97. עד היום החלימו בישראל 1,236 בני אדם.


פורסם לראשונה 11/04/2020 19:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים