שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  המלצה ספורטיבית חשובה לממשלה החדשה

  חשוב שמנהיגינו יבינו את הכוח האדיר הגלום בהצלחה ספורטיבית עבור המדינה ותושביה, ויובילו מדיניות שבטווח הבינוני תשפר את ההישגים ותעמיד אותנו שווה בין שווים בין מדינות העולם בתחום הספורט ההישגי התחרותי. גם לכם יש מה להגיד? כתבו לנו טורים לכתובת: kick@ynet.co.il

  הרים של פרשנויות, טורים ומאמרים נכתבו על ההישגים הנמוכים של הספורט הישראלי. רובנו לועגים בשיחות של החבר'ה על ספורטאינו. לפי הפרלמנט של בתי הקפה, כדורגל משחקים פה בהליכה, הכדורסלנים לא מספיק מקצוענים, בטניס אין כישרון ועוד ועוד. יש רק גוף אחד ששכחנו, ששכח להרים את הספורט, לשדרגו ולהופכו לאוצר לאומי - ממשלת ישראל.

   

  ממשלות ישראל, ממגוון סיבות לאורך השנים, הזניחו את הישגי ישראל במגרשי הספורט. האיומים הביטחוניים, יצר ההישרדות בשדה הפוליטי והפוטנציאל האלקטורלי הנמוך הכרוך בהשקעה במתקנים ובשיפור האימון הובילו לתקציבים נמוכים יחסית ודירדרו את ישראל למקומות האחרונים. בכדורגל, נבחרת ישראל לא העפילה 50 שנה לטורניר עולמי.

   

  נבחרת ישראל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  נבחרת ישראל(צילום: אורן אהרוני)

   

  הפתרון הכל כך פשוט למצב מטריד זה הוא שינוי הגישה של מקבלי ההחלטות בממשלה ושל מנכ"לי משרדיהם, שינוי מהגישה היום, של קולאז' חד פעמי בסמוך להצלחה חד פעמית של ספורטאי ישראלי פעם בדור, לגישה שמכירה באירועי ספורט הישגי תחרותי כמשאב לאומי, יעד אסטרטגי שיש לו חשיבות ראשונה במעלה. מקבלי ההחלטות צריכים להפנים שנבחרת ישראל בכדורגל מעפילה לטורניר גדול זו מטרה לאומית בסדר גודל היסטורי, מהלך שירים את מצב הרוח של האזרחים וייצור גאווה לאומית שתזניק תחומים נוספים אחרים.

   

  ארה"ב זוכה באופן קבוע במספר המדליות הגבוה ביותר, וברור שיש פה מדיניות של הממשל שנותן תקציבים ומעביר חוקים פדרליים שמאפשרים את זה. קנצלרית גרמניה משתוללת משמחה ביציעי הכדורגל בניצחונות. גם ישראל יכולה להיות שם, אם רק מנהיגינו יבינו את הכוח האדיר הגלום בהצלחה ספורטיבית עבור המדינה ותושביה, ויובילו מדיניות שבטווח הבינוני תשפר את ההישגים ותעמיד אותנו שווה בין שווים בין מדינות העולם בתחום הספורט ההישגי התחרותי.

   

  רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד – כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא. אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה. נא לא לצרף תמונות וסרטונים מהאינטרנט, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.


  פורסם לראשונה 12/04/2020 11:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  נבחרת ישראל
  צילום: אורן אהרוני
  מומלצים