שתף קטע נבחר

ליצור עם ילדים: איך להכין דמויות מאגוזים?

אגוזים הם אחד מהסמלים של פסח, ואפשר להשתמש בהם כבסיס ליצירה ומשחק. מחפשים מה לעשות עם הילדים? קחו פלסטלינה ואגוזים, וקיבלתם דמויות של חיות. הדרכה חדשה - שלב אחר שלב

גיבורי על, חיות, דמויות אהובות ועוד - היצירה הבאה נותנת לדימיון שלכם ושל ילדיכם יד חופשית ליצור כל מה שתרצו באמצעות אגוזים, פלסטלינה ושיפוד. צפו:

 


ראשית ניקח את האגוז ונחליט באיזו צורה אנחנו רוצים אותו, אם לאורך או לרוחב. לאחר מכן נכין בסיס פלסטלינה כדי שהאגוז לא ייפול לנו בזמן היצירה. כעת הדמיון מנחה אותנו להכין איזו דמות שאנחנו רוצים.

 

נתחיל מעיניים - שלוש עיניים, שתי עיניים, עין אחת, חייזר, דמות חמודה, מה שאנחנו רוצים. ניקח פלסטלינה לבנה לעיניים ופלסטלינה שחורה לאישונים. אפשר לעשות גבות לדמות שיקבעו את הבעת הפנים של היצור שלנו.

 

רעיונות נוספים:

יצירה עם מפיות - שלב אחר שלב

יצירה עם הילדים מגליל נייר טואלט

ליצור עם ילדים: תמונה מפלסטלינה

 

נעשה לו אף באיזה צבע שנרצה ונשתמש בשיפוד כדי ליצור לו נחיריים (שימו לב שהילדים לא ישחק עם השיפודים). כדי ליצור את הפה נכין כדור מפלסטלינה, נכין "פיתה" ובאמצעות החלק האחורי של השיפוד ניצור את חלל הפה.  

אפשר גם להכין כמה דמויות ולהציג אותן (צילום: ירון שרון)
אפשר גם להכין כמה דמויות ולהציג אותן(צילום: ירון שרון)

כעת ניגש לשיער. ניצור נחשים באיזה צבע שאנחנו בוחרים ונסדר לו על הראש. אפשר להוסיף גם ידיים, רגליים וכל מה שאנחנו רוצים.

 

אתם יכולים להחליט איזו דמות ליצור, לבחור את הגודל, את ההבעה. אפשר ליצור דמויות מוכרות, חיות, יצורים דימיונים ולמעשה, כל מה שתרצו.

 

תהנו!

 

לרעיונות נוספים - לחצו כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון שרון
אפשר להכין כל דמות שהילדים רוצים
צילום: ירון שרון
מומלצים