שתף קטע נבחר

"בית חם לרבבות ישראלים": שליחת חב"ד בנפאל תדליק משואה

"האמא של התרמילאים", חני ליפשיץ מבית חב"ד בקטמנדו, תשתתף בטקס ביום העצמאות ה-72. השרה רגב: "אהבת הזולת שאופיינית לחני ולבעלה מהווים את הדבק האנושי החם שמלכד את העם"

חני ליפשיץ ()
חני ליפשיץ

שליחת חב"ד בנפאל, חני ליפשיץ, נבחרה להדליק משואה בטקס השנתי ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. את ההודעה קיבלה היום (א') ליפשיץ משרת התרבות והספורט מירי רגב. היא נבחרה להדליק את המשואה בשם בעלה ושליחי חב"ד בעולם, ובשם נשות ישראל.

 

ליפשיץ ובעלה חזקי, שליחי חב"ד בנפאל, הגיעו לקטמנדו לפני 20 שנה והקימו את מרכזי חב"ד בנפאל. יש להם שישה ילדים ועוד ילד נפאלי שאותו אימצו מהרחוב. בית חב"ד בקטמנדו הפך להיות אבן שואבת לכל ישראלי שמגיע למקום.

 

סדרת הטלוויזיה המפורסמת "קטמנדו" מבוססת על בני הזוג ליפשיץ ובית חב"ד. בני הזוג התפרסמו במקרים של חילוצי תרמילאים ומתן עזרה משמעותית במקרים של רעידת אדמה, אסונות וחילוצים מההרים. לא אחת חזקי ניצח על מבצעי חילוץ של ישראלים במצוקה שהצריכו פיקוח נפש כולל בשבת ויום כיפור. בחלק מהמבצעים חזקי עצמו יוצא על מסוק להרים. השניים גם אחראים על בתי חב"ד שפועלים בעיר פוקרה ומננאנג.

חני ליפשיץ שליחת חב
חני וחזקי ליפשיץ. "התרמילאים - הילדים שלנו"

ליפשיץ אמרה כי הופתעה מאוד מהבשורה. "תמיד לנגד עינינו היה לעזור לתרמילאים שמגיעים לנפאל. הם כמו הילדים שלנו. אנחנו עושים את זה משליחות. אני אדליק את המשואה הזו לא רק בשמי ובשם בעלי, אלא בשם כל שליחי חב"ד בעולם שעושים מלאכת קודש ולעיתים בתנאים קשים", הוסיפה.

 

"היא מסמלת את הערבות ההדדית, את הכנסת האורחים החמה ואת אהבת ישראל, המאפיינות את מלאכת הקודש של בתי חב"ד בעולם", אמרה השרה רגב. "חני הקימה יחד עם בעלה את בית חב"ד בקטמנדו לפני 20 שנה ומאז הוא מהווה בית חם לעשרות אלפי ישראלים ויהודים מכל כנפי תבל, לצד היותו מגדלור של חסד, מקום מפגש לשלל גווניה של החברה הישראלית ונווה מדבר של רווח והצלה לכל נזקק".

 

היא הוסיפה כי "חני מביאה לידי ביטוי באורח מעורר הערצה את חזונו של הרבי מלובביץ' ואת ידם המושטת של בתי חב"ד ברחבי העולם בכל שעה לסייע בשגרה ובחירום. גמילות החסדים ואהבת הזולת, האופייניים לחני, לבעלה, לשליחות ולשליחי חב"ד ברחבי העולם, מהווים את הדבק האנושי החם, המלכד את עם ישראל, מכל הקצוות והקהילות, סביב מדורות השבט בבתי חב"ד בעולם כולו.

 

"פעילותם של בתי חב"ד בעולם, המשמשים 'חוף מבטחים' לכל יהודי בעולם בימים שבשגרה וכל שכן בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה ראויה לכל שבח".

 

 

אתמול הודיעה רגב לרבנית לורי פלטניק כי היא נבחרה להדליק את משואת התפוצות בטקס. "הרבנית לורי פלטניק, אשת חינוך, ציונית בלב ובנשמה ומייסדת ארגון "מומנטום", פועלת ללא ליאות לחיזוקה של הזהות היהודית והקשר לישראל באמצעות רתימת אמהות צעירות בקהילה. תוכנית הדגל של הארגון היא מסע בן שמונה ימים בישראל ואחריו תוכנית המשך בקהילות", אמרה רגב.

 

"הרבנית לורי בורכה ביכולת נתינה אינסופית, בחיבור איתן לעם ישראל, על כל נדבכיו, המתורגמים, הלכה למעשה, למפעל עשייה אדיר, שבראשו עומדת אישה מופלאה אחת, המחברת אליה נשים מהתפוצות ומישראל. הרבנית מסמלת את הקשר הנצחי והמנצח ואת הערבות ההדדית בינינו לאחיותינו ולאחינו בתפוצות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים