שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

לראשונה בישראל: חולי קורונה נגמלו ממכשיר האקמו

נרשם שיפור מעודד במצבו של צבי מיכאלי, תושב ירושלים בן 58, וחולה נוסף בן 45, שאושפזו במצב קשה מאוד בבתי החולים וולפסון ושערי צדק: הם נותקו מהמכשיר שמחליף את פעילות הלב והריאה, והוחזרו למכונות הנשמה הרגילות

 

צבי מיכאלי חולה הקורונה שנותק ממכשיר האקמו ()
ארכיון. צבי מיכאלי

חדשות טובות: שני חולי קורונה שהיו מחוברים למכשיר האקמו, נגמלו ממנו בימים האחרונים ושבו לטיפול במכונות הנשמה. ביום חמישי נותק מהאקמו בן 45 שמאושפז בבית החולים וולפסון. ביום שישי נותק מהאקמו צבי מיכאלי, תושב ירושלים בן 58, המאושפז בשערי צדק.

 

מגפת הקורונה - עדכונים אחרונים:

  • צה"ל מעריך שההתמודדות עם הנגיף תימשך כשנה
  • מכשיר המסוגל לבצע 1,400 בדיקות - ניזוק בדרך לאיכילוב והוצא משימוש
  • המחסור בביצים נמשך בחנויות ברחבי הארץ
  • אחרי שבוע באשפוז: בוריס ג'ונסון שוחרר מבית החולים
  • אם לא יוסרו ההגבלות - הצ'ילי פפרס יופיעו בישראל בספטמבר

 

מכשיר האקמו מיועד לחולי קורונה במצב קשה מאוד, שמכונת הנשמה לא יכולה לסייע להם. בפועל, הוא מחליף את פעילות הלב והריאה לזמן ממושך.

 

מבית החולים שערי צדק נמסר כי מצבו של מיכאלי עדיין מוגדר קשה אך יציב, והוא ממשיך במגמת שיפור איטית. "החיבור למכשיר האקמו אפשר לנו לייצב את מצבו ולמנוע קריסה של המערכות הנשימתיות שלו", אמר מנהל יחידת טיפול נמרץ לחולי קורונה, ד"ר יגאל הלביץ.

 

בנו של מיכאלי, בן, הוסיף: "אנחנו מתאוששים. כל תגובה חדשה וכל שיפור מרומם את הרוח. הוא הגיע לבית החולים במצב לא טוב בכלל. היו צריכים להרדים ולהנשים אותו. מכונת הנשמה לא הספיקה משום שלא היה ניתן לחמצן את הריאות, ולכן הוא היה זקוק למכונת אקמו. בזכות הרופאים שליוו את אבי הוא עדיין בחיים. המצב שלו משתפר מיום ליום. במהלך היום הרופא התקשר והשמיע לי את אבא שלי אומר 'יהיה בסדר, בעזרת השם'. זה מחזק וזה מעודד".

 

 

 

 

 

מכשיר האקמו בבית החולים בילינסון פתח תקווה ()
טיפול במכשיר האקמו

 

 
ד
ד"ר יגאל הלביץ

 

בישראל יש כיום 36 מכשירי אקמו בלבד משני סוגים: הראשון מתאים לריאות בלבד, והשני לריאות וללב. בבילינסון יש כעת שישה מכשירים, והיתר מתחלקים בין שאר בתי חולים אחרים בארץ.

 

אחד החולים הנתמכים בו הוא אפיק סוויסה, בן ה-22 מאשדוד, שהועבר בסוף השבוע שעבר מבית החולים אסותא באשדוד לאיכילוב בתל אביב רק משום שהיה צורך לחברו לאקמו.

 

חולה קורונה נוסף, בן 48, שהיה מורדם ומונשם בבית חולים השרון בפתח תקווה, חובר למכשיר ביום שני שעבר. שניים נוספים מחוברים לאקמו במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

 

 

הבוקר עלה מניין הנפטרים מנגיף הקורונה בישראל ל-103. מספר הנדבקים מהנגיף עלה ל-10,878, עלייה מינורית יחסית של 135 נדבקים ביחס לאתמול בערב. העלייה קטנה ביחס לשבועות האחרונים גם עקב הצניחה במספר בדיקות הקורונה. ירידה נרשמה במספר המונשמים והחולים שבמצב קשה. מספר המונשמים עומד כרגע על 123 חולים, ומספר החולים במצב קשה - 174.

 

בימים האחרונים התייצב מספר החולים המונשמים. מאז יום ראשון בשבוע שעבר חלה עלייה קטנה יחסית של כ-20% במספר המונשמים, וזאת בניגוד לחששות כי מספר חולי הקורונה המונשמים יכפיל את עצמו בכל כמה ימים. יציבות נשמרת בימים האחרונים גם במספר החולים שמצבם קשה. עם זאת, בשבוע האחרון חל גידול של כ-38% במספר החולים שמצבם קשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים