שתף קטע נבחר

מייסדת "זיכרון בסלון" ופרמדיקית ערבייה ממד"א ידליקו משואות

עדי אלטשולר, שהקימה את מיזם הנוער "כנפיים של קרמבו" ועוסקת שנים בעשייה חברתית, תזכה לכבוד בטקס שייערך השנה ללא קהל. יחד עימה נבחרה יסמין מזאוי, ערבייה נוצרייה המשמשת פרמדיקית במד"א והתנדבה במערך בדיקות הקורונה, וכן ריינה אביטבול בת ה-92 המתנדבת כ-18 שנים בשערי צדק

עדי אלטשולר מייסדת תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, ויוזמת פרויקט "זיכרון בסלון" להנצחת זכרון השואה, נבחרה להדליק משואה בערב יום העצמאות ה-72. בשנים האחרונות אלטשולר ייסדה ומנהלת את עמותת אינקלו, המובילה מהלך להקמתם של בתי ספר מכילים בשיתוף משרד החינוך.

 

עדי אלטשולר (צילום: תומר פיינבורג)
שנים של עשייה חברתית. עדי אלטשולר(צילום: תומר פיינבורג)

שרת התרבות מירי רגב התייחסה לבחירתה של אלטשולר והגדירה אותה "אשת חינוך, חברה ועשייה, יזמית חברתית נמרצת, שרואה במחבר ובמאחד בין חלקיה המגוונים של החברה בישראל ביטוי ממשי לערכי הערבות ההדדית. בתנועת 'כנפיים של קרמבו' מעוררת ההשראה בארץ ובעולם, חברים ופועלים יחד, מתוך כבוד הדדי, ילדים ובני נוער, עם ובלי צרכים מיוחדים, המגיעים מרקע מגוון ומכל חלקי האוכלוסייה בישראל. בנוסף, יזמה עדי את מיזם 'זיכרון בסלון', מיזם המחזק את הקשר האמיץ של שרשרת הדורות בישראל תוך הנגשתם למרחב הביתי של הזכרונות האנושיים והפרטיים של שורדות ושורדי השואה והגבורה".

 

אלטשולר הגיבה על הבחירה בפוסט שבו כתבה: "לפני זמן קצר הגיעה השיחה ונבחרתי להשיא משואה השנה. מעבר לצמרמורת שעברה לי בכל הגוף, מעבר להתרגשות העצומה והמובנת, ומעבר להכרת התודה שיש לי לכל כך הרבה שותפים לדרך, כל השיחה עלתה מולי עדי הנערה. התמימה, המתלהבת, זו שלא מוכנה לקבל לא כתשובה לאף שאלה. והרי זו מהות הנעורים, להתנער מכל המוסכמות, לנער את כל מי שמנסה להכניס לנו מקל בגלגלים. לא לפחד לטעות, ליפול, להתנער מהאבק ולהמשיך".

 

בטקס המשואות תיקח חלק גם יסמין מזאוי, ערבייה נוצרייה בת 20 מנוף הגליל. מזאוי החלה את דרכה לפני כמה שנים כמגישת עזרה ראשונה ומאז עברה הכשרה כפרמדיקית במד"א. היא הוכרה כמתנדבת מצטיינת. בעבודתה כמתנדבת השתלבה גם במערך בדיקות הקורונה. במקביל היא פועלת להנחיל את זכר השואה בקרב נוצרים ומוסלמים בסביבתה.

 

יסמין מזאוי (צילום: דוברות מד
תחושת שליחות. יסמין מזאוי(צילום: דוברות מד"א)

ראש העיר של נוף הגליל, רונן פלוט, בירך על הבחירה: "מלחמת הקורונה חשפה את הפנים היפות של המתנדבים ללא הבדל דת, מין וגזע. אם יש דבר שהקורונה לימדה אותנו הוא שהווירוס לא יודע להבדיל בין אנשים ושלפני הכל כולנו בני אדם. יסמין בחרה להתנדב בשירות לאומי על מנת לתרום למדינה והיא עושה זאת בתחושה של שליחות ובגבורה לתפארת מדינת ישראל".

 

מזאוי התרגשה מבחירתה וציינה את תחושת השליחות בעבודתה: "בבית גדלתי על ערכים שתואמים את ערכי מד"א. ערכים של אהבה ועזרה לאחר, מבלי לדעת מי הוא ומאיזה דת, גזע או מין הוא מגיע. התחלתי להתנדב במד"א עוד כנערה, ולפני ארבע שנים, כשחזרתי מהמסע לפולין עם משלחת מד"א, החלטתי לפעול להגברת זכרון השואה. מאז שהייתי ילדה קטנה, ההורים שלי היו אומרים לי שאני בין סוכני השינוי של החברה הערבית להשתלבות במדינה. זה מה שאני עושה, ואמשיך לעשות".

 

השרה רגב שוחחה עם מזאוי ובישרה לה על הבחירה בה: "יסמין מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבות והמתנדבים מכל חלקי העם בארגון מד"א .יסמין מביאה לידי ביטוי את מסירותו, מקצועיותו ואנושיותו של ארגון מגן דוד אדום, העומד בחזית המאבק למען בריאות העם בישראל מידי יום וכעת, ביתר שאת, בעת המלחמה בנגיף קורונה. יסמין מחזקת את גשר האיחוד הרב תרבותי בין הקהילות השונות ובין אדם לאדם בישראל". 

ריינה אביטבול מירושלים נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ()
תדליק משואה: המתנדבת ריינה אביטבול

יעל וילוז'ני תדליק משואה ביום העצמאות האחות האחראית ביחידה למניעת זיהומים בביה״ח ברזילי ()
תדליק משואה: יעל וילוז'ני-אזולאי

יחד איתן תדליק משואה גם ריינה אביטבול, בת 92 מירושלים, שמתנדבת יותר מ-18 שנים בבית החולים שערי צדק בעיר. ריינה החלה את התנדבותה במרכז הרפואי בזמן שסעדה את בעלה "מתוך אמונה שעשיית הטוב למען האחרים עושה טוב לנשמה". מדי שבוע ועד לחג פורים האחרון, שבו היא נאלצה לעצור זמנית את פעילותה בשל מגפת הקורונה, היא הקפידה להגיע למקום.

 

"המשואה המשותפת מוקדשת כהוקרה והצדעה למתנדבות ולמתנדבים מהדור הצעיר והדור הוותיק בכוחות ההצלה והרפואה", אמרה השרה רגב.

 

גם יעל וילוז'ני-אזולאי, האחות האחראית ביחידה למניעת זיהומים בבית החולים ברזילי שבאשקלון, תשיא משואה משותפת לצד אחמד בלאונה, אח מבית החולים פדה-פוריה שבטבריה. שניהם מייצגים את צוותי האחים והאחיות בבתי החולים ברחבי הארץ, שבימים אלה עובדים ביחד עם צוותי הרופאים להציל חיים מול התפשטות נגיף הקורונה, תוך שהם מסכנים את חייהם. "יעל ואחמד מייצגים את השילוב ואיחוד הכוחות הקיים בצוותי האחים והאחיות בבתי חולים בישראל, הבאים מכל המגזרים ועובדים יחד, לצורך הצלת חיים ולמען בריאותה של החברה הישראלית בכללותה, בשעות חירום, כמו בימי שגרה. יעל ואחמד מבטאים את המאחד והמלכד בינינו", אמרה רגב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר פיינבורג
עדיאלטשולר
צילום: תומר פיינבורג
מומלצים