שתף קטע נבחר

חשד: נערי גבעות שסירבו לבידוד בירושלים הכו ערבייה-ישראלית והציתו כלי רכב

רעולי פנים רגמו שני פלסטינים וערבייה-ישראלית באבנים באזור מצוקי דרגות, ריססו אותם בגז מדמיע, שרפו את רכביהם ואף הכו את הצעירה שהתעלפה ונזקקה לטיפול רפואי. במשטרה חושדים: מדובר בנערים שנחשפו לחולה קורונה, סירבו בשבוע שעבר לבידוד במלון וגרמו נזק לטיולית של צה"ל

רעולי פנים יידו הלילה (בין שני לשלישי) אבנים לעבר פלסטינים וערבייה-ישראלית ששהו במצוקי דרגות, ריססו גז מדמיע לעבר פניהם ושרפו שני כלי רכב שבבעלותם. לפי החשד, הנערים תקפו את הערבייה הישראלית והכו אותה. עוד נמסר כי קורבן התקיפה התעלפה כמה פעמים ופונתה במצב קל לבית חולים. נבדק חשד כי מדובר בנערים שצה"ל הקים עבורם מאהל בגבעה סמוכה, במטרה שישהו בבידוד, מכיוון שנחשפו לחולה קורונה. אותם נערים סירבו בשבוע שעבר לשהות בבידוד במלון בירושלים, התפרעו וגרמו נזק לטיולית של צה"ל.

חשד: נערי גבעות שרפו רכבי פלסטינים במצוקי דרגות ()
הבחינו בפלסטינים - וחזרו עם עשרה חברים. הרכבים שנשרפו

3082 ()
הנערים שסירבו לבידוד בשבוע שעבר. חשד שמדובר בהם

לאחר התקרית בשבוע שעבר, הצבא הקים עבורם את המאהל באזור מצוקי דרגות, סמוך לים המלח, וסיפק להם את התנאים הנדרשים לצורך השהייה בבידוד. עם זאת, הוא הותירם ללא שמירה - ולפי החשד הלילה עזבו חלקם את הבידוד והתעמתו עם הפלסטינים.

 

מתחקור ראשוני של האירוע, עולה כי שלושה מבני הנוער שהיו בבידוד במאהל הבחינו בשני פלסטינים מחברון ובתושבת חיפה, ערבייה-ישראלית שהייתה איתם, עושים פיקניק באזור. לאחר דין ודברים בין השישה, שלושת הנערים שבו למאהל וחזרו ממנו עם עוד כעשרה מחבריהם.

המשטרה לקחה בני נוער גבעות מהשומרון לבידוד בטיולית של צה
הנזקים לטיולית שהובילה את נערי הגבעות לבידוד, שבוע שעבר

3082 ()

המשטרה חושדת כי הנערים ריססו את השלושה בגז פלפל, תקפו אותם באמצעות אבנים, הכו כאמור את הערבייה הישראלית והעלו באש את רכביהם. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים בזירה וערכו סריקות באזור.

 

גורם ביטחוני אמר: "טרור נגד לוחמי מג"ב ביצהר, טרור נגד בני מיעוטים חפים מפשע הלילה במצוקי דרגות - זו היא הכרת התודה של פעילי הגבעות למדינת ישראל על הטיפול בהם בזמן משבר הקורונה. זוהי עוד הוכחה שמדובר בקבוצה אלימה, קיצונית וגזענית אשר משליטה טרור בכל מקום בו נמצאת. כוחות הביטחון ימצו את הדין עם המעורבים".

 

בקיבוץ מצפה שלם, שבקרבתו אירעה התקרית, אמרו: "הקיבוץ מגנה בחריפות את פעולת תג המחיר שהתרחשה הלילה בסמוך אלינו. שכננינו הפלסטינים עובדים איתנו וחיים לצידנו, בשכנות טובה זה שנים רבות.אנו תקווה שימוצה החוק עם אותם פורעים שמנסים לפגוע במרקם החיים הקיים באזורנו".

 

מתנועת שלום עכשיו נמסר בתגובה: "תחת גיבוי בלתי מסויג מהנהגת הימין, כבר שנים שבמערכת הביטחון מתרפסים בפני חבורת טרוריסטים - והתוצאה ידועה מראש. במקום מאהל vip, המחבלים מהגבעות כבר מזמן היו צריכה להיות בתאי מעצר. במקום לדבר בעילום שם ולהיראות מופתעים, הגיע הזמן שבמערכת הביטחון יגלו אפס סובלנות לטרור יהודי ויאמרו לדרג הפוליטי שמגבה אותו - עד כאן".

 

כאמור, המשטרה חושדת כי מדובר באותה קבוצת צעירים מנוער הגבעות שבשבוע שעבר סירבה להיכנס לבידוד במלון בירושלים. במשטרה אמרו אז כי נבחנת עבורם חלופה בדרום הארץ, ככל הנראה של מתקן מעצר בנגב, אך בדרך לשם התפרעו הצעירים בטיולית שבה נסעו בליווי משטרתי וגרמו לה נזק. בסופו של דבר הכוחות הצליחו להשתלט עליהם ולהחזיר אותם לירושלים, ובמשטרה אמרו כי נגד הצעירים צפויים להיפתח תיקי חקירה בגין הנזק שגרמו לאחר שיסיימו את ימי הבידוד.

 

 

לפי עדויות של שוטרים שנמסרו לגורמי צבא, הנערים ניסו להימלט ואז הכוחות השתלטו עליהם. מנגד, בקרב הנערים נטען כי הם היו בדרכם למעצר למרות שלא עשו דבר. ככל הנראה, אותם נערים סירבו לשהות בבידוד בחדר נפרד במלון ולכן סירבו לשהות במקום. הנערים טענו כי נאמר להם שהם יילקחו לגבעת רונן, ובדרך ראו שהטיולית נוסעת לכיוון דרום, סברו שהם נלקחים למעצר ולכן השתוללו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרכבים שנשרפו במצוקי דרגות
מומלצים