שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

קורונה ביישובים הדרוזיים: רק כ-1% נבדקו

לפי נתוני משרד הבריאות, מתוך כ-130 אלף התושבים הדרוזים רק 1,393 נבדקו לנגיף, ומספר החולים המאומתים עומד על 26. בבני ברק למשל, כ-5% נבדקו לקורונה. במענה לשאלות ynet, בקופ"ח כללית מסרו כי ערכו בדיקות רק בירכא. מכבי ולאומית טרם ביצעו בדיקות ביישובים. ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה

שמירה על הנחיות משרד הבריאות בסופר בירכא ()
ירכא: מתגוננים מנגיף הקורונה

מנתונים שפרסם משרד הבריאות עולה כי מתוך כ-130 אלף תושבי היישובים הדרוזיים, רק כאחוז אחד מהם נבדקו לנגיף הקורונה. עוד עולה כי מספר החולים המאומתים הוא 26. לשם השוואה, כ-5% מתושבי בני ברק נבדקו לקורונה. 

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

  

לפי הנתונים, מתוך 129,698 תושבי היישובים הדרוזיים (בהתאם לאוכלוסיה בשנת 2018), רק 1,393 נבדקו לנגיף. ביישוב שבו מתגוררים דרוזים בלבד, דליית אל כרמל, לא התגלה אף לא חולה קורונה מאומת אחד.  

 

בפקיעין ומגאר, שני יישובים שבהם מתגוררים דרוזים, מוסלמים ונוצרים, התגלו 12 חולים מאומתים בלבד. לשם השוואה, על פי הנתונים כמעט 5% מתושבי בני ברק נבדקו לקורונה לעומת אחוז אחד בלבד מתושבי דליית אל כרמל ופחות מאחוז מתושבי ירכא. ממענה לשאלת ynet לקופות החולים על בדיקות ביישובים הדרוזיים, שעורכות מבצעי בידוק בפריסה ארצית, עולה הן ממעטות להגיע אליהם.

 

 
 

 

מקופת החולים כללית, הגדולה בישראל, נמסר כי היישוב היחידי שבו מתגוררת אוכלוסיה דרוזית ושבו נערכו בדיקות - הוא ירכא, שם נקודת הבידוק החלה לפעול בשבוע שעבר.

 

בקופת החולים מכבי טרם ערכו בדיקות ביישובים דרוזיים, אך הבדיקות צפויות לאחר החג במג'דל שמס שבגולן. בקופת החולים מאוחדת השיבו כי ערכו אתמול בדיקות בירכא. בקופת החולים לאומית טרם ביצעו בדיקות ביישובים הללו, והן צפויות להתקיים במהלך השבוע הבא בפקיעין ובמג'דל שמס.

 

בנוסף לבדיקות שמקיימות קופות החולים, גם במד"א עורכים מבצעי בידוק בפריסה ארצית. היישובים הדרוזיים שאליהם הגיעו הצוותים הם מגאר, עוספיא וירכא. בתוך כך עולות שאלות בדבר הנתון הנמוך שהציג משרד הבריאות באשר לבדיקות בירכא, שעומד על 102 בלבד, וזאת למרות העובדה כי מד"א וקופות החולים מאוחדת וכללית ביצעו בו בדיקות. ממשרד הבריאות לא התקבלה תגובה לשאלת ynet בנושא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים