שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

הסתיימה פגישת נתניהו-גנץ, הצוותים ייפגשו שוב בצאת החג

אחרי שיחה נוספת שארכה כשש שעות סיכמו הצדדים להמשיך את המגעים להקמת ממשלת אחדות, אותה כינו "ממשלת חירום לאומית". גורמים בכחול לבן: "למרות הפגישה הארוכה - אין ודאות שהולכים להסכם"

 

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: AFP, רויטרס)
בני גנץ ובנימין נתניהו(צילום: AFP, רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ סיימו בצהריים (שלישי) את פגישתם שנמשכה קרוב לשש שעות, וסיכמו ביניהם כי צוותי המשא ומתן ייפגשו בצאת החג לקידום ממשלת האחדות. בהודעה משותפת שפורסמה מטעם הליכוד וכחול לבן נכתב כי מטרת הפגישה מחר תהיה "להגיע להסכמה להקמת ממשלת חירום לאומית".

 

גורמים בכחול לבן המעורים בפרטי המשא ומתן המתגבש אמרו כי "למרות הפגישה הארוכה עדיין לא ניתן לומר בוודאות שאנחנו הולכים לכיוון של הסכם". לאחר הפגישה פרסם גנץ בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "מתחייב להמשיך ולקבל החלטות נכונות למען אזרחי ישראל ולפעול למען אחדות ופיוס בעם".

 

הפגישה נערכה במעון ראש הממשלה בירושלים, שם המתין נתניהו ונציגיו לגנץ ואנשיו. המחלוקת העיקרית בין הצדדים עסקה בוועדה למינוי שופטים. בליכוד רצו להבטיח את השפעתם על בחירות שופטים באמצעות מנגנון כלשהו שימנע מכחול לבן להכריע בהיעדר הסכמה. ח"כ אבי ניסנקורן, המיועד מטעם כחול לבן למשרד המשפטים, השתתף גם הוא בפגישה.

 

בצדדים סיכמו כי נתניהו וגנץ יושבעו יחד, אך בהסכם צפוי להיכלל סעיף המחדד כי אם נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה מסיבות משפטיות - הכנסת תתפזר בדרך לבחירות רביעיות. משמעות הדבר היא שבמקרה שהשופטים ימנעו מנתניהו לכהן, כחול לבן הסכימה להטיל את האחריות לפיזור הכנסת על בג"ץ.

 

אמש, נזכיר, פנו נתניהו וגנץ דקה לפני פקיעת המנדט אל נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וביקשו ארכה של יומיים לצורך המגעים בין הצדדים. ריבלין הסכים לבקשה והודיע כי "הבקשה נמסרה כפי שדרש הנשיא, על דעת שני הצדדים ומתוך הבנה כי אלה קרובים מאוד להסכם ביניהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, רויטרס
נתניהו וגנץ
צילום: AFP, רויטרס
מומלצים