שתף קטע נבחר

חומרים חיוניים ל-100 אלף בדיקות הגיעו מדרום קוריאה

במסגרת מבצע של משרד הביטחון, צה"ל ומשרד החוץ נחת מטוס ובו משלוח חיוני של ריאגנטים לבדיקות לקורונה. כמו כן הגיעו 50 אלף חליפות מיגון לצוותי רפואה, ומשלוח של 100 מכונות הנשמה

חומרים כימיים (ריאגנטים) המיועדים ל-100 אלף בדיקות קורונה הגיעו היום (ד') בטיסה מדרום קוריאה לישראל. המשלוח הגיע במסגרת מבצע משותף למינהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, לצה"ל ולמשרד החוץ. משלוח דומה מדרום קוריאה הגיע לפני כשבוע. בנוסף, במבצע שינוע בינלאומי, בהובלת משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב, נחת אחר הצהריים בנמל התעופה בן-גוריון משלוח של 100 מכונות הנשמה.

 

 

  (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
המטוס ובו מטען חיוני לבדיקות (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

  (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
החומרים הועברו מנמל התעופה למעבדות(צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

  (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
המטוס הביא גם מטען של חליפות מגן(צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

  (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
טיסת "קוריאן אייר"(צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

 

כחלק מהמאמץ הלאומי להרחבת מספר בדיקות הקורונה בישראל, רכש מינהל הרכש, באמצעות נספח צה"ל ומשרד הביטחון בדרום קוריאה, אל"מ שמעון אדרי ובסיוע שגרירות ישראל בסיאול, משלוח גדול של ריאגנטים. כמו כן נרכשו כ-50 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים.

 

יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במינהל הרכש התארגנה לתאם את הטסת המטען וקליטתו בארץ בטיסת "קוריאן אייר" עוד במהלך החג. בצהריים נחת המטוס בנתב"ג. עוד הערב יועבר המשלוח ישירות למשרד הבריאות ולמעבדות לבדיקת דגימות קורונה.

 

מכונות ההנשמה הוסעו כ-5,000 ק"מ בתוך ארה"ב

מדוברות משרד הביטחון נמסר אחר הצהריים כי "המנשמים נרכשו בארה"ב על פי דרישת משרד הבריאות, באמצעות חברת 'שראל'. על מבצע ההובלה וההטסה לישראל הופקדה יחידת השינוע במשלחת הרכש הביטחוני של משרד הביטחון בניו-יורק.

העמסת מטוס בנמל jfk בניו-יורק עם מכונות הנשמה לטובת ישראל (צילום: 'קאל-קארגו')
העמסת משלוח מכונות ההנשמה בנמל התעופה בניו יורק(צילום: 'קאל-קארגו')
 

"100 המנשמים הועברו בנסיעה מהחוף המערבי, מרחק של כ- 5,000 ק"מ, אל מחסני משלחת משרד הביטחון בניויורק. בערב החג, בתאום עם גורמי ממשל, הועמסו המנשמים על מטוס מטען של חברת 'קאל קארגו' הישראלית ואחר הצהריים נחת המשלוח בישראל. משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק ממשיכה במאמצי איתור ורכש של ציוד רפואי למשבר הקורונה, יחד גם גופי משרד הביטחון בישראל".


פורסם לראשונה 15/04/2020 16:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
המטוס מדרום קוריאה ובו החומרים לבדיקות
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
מומלצים