שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

המחסומים בבני ברק ובירושלים הוסרו: "ההנחיות לא ברורות"

הצווים שהכריזו על בני ברק ועל ארבעה רבעים בירושלים "אזורים מוגבלים" פגו והמשטרה הסירה את המחסומים. השרים צפויים לחדש את הצווים. תושבים סיפרו שהם מבולבלים: "לא מבינים מה מותר ומה אסור"

 

 

המשטרה הסירה הבוקר (יום ה') באופן סופי את מחסומיה שהוצבו בשבועיים האחרונים בכניסות והיציאות לבני ברק עם תום הצו שהכריז על העיר "אזור מוגבל". מחסומים רבים הוסרו הבוקר גם בירושלים. ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל" צפויה להתכנס בצהריים כדי להאריך את הצווים.

 

הוועדה תדון בהארכת הצו בירושלים עד יום ראשון ובבני ברק עד יום שני, למעט אזור התעשייה בצפון העיר. כמו כן, עיריית בני ברק תפנה מהעיר 700 חולי קורונה עד יום שני.

 

במשטרה אמרו אמש כי כל עוד לא תתקבל החלטה אחרת בנושא ימשיכו כוחות המשטרה והשיטור העירוני באכיפת תקנות החירום להתמודדות עם התפשטות הקורונה בדומה לשאר חלקי הארץ ויפזרו התקהלויות אסורות ויציאה שלא לצורך מהבית.

 

לפני הזמן המוגדר- נפתחו המחסומים בעיר בני ברק (צילום: נדב אבס)
"לקח זמן להבין אבל היום כולם מורגלים". מחסומים שהוסרו בבני ברק(צילום: נדב אבס)

לפני הזמן המוגדר- נפתחו המחסומים בעיר בני ברק (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

"לא היו צריכים לעשות את הסגר הזה מלכתחילה", אמר שמואל שמתגורר ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. "לציבור יש תחושה שההחלטה התקבלה בגלל שיקולים לא נכונים. בבני ברק לציבור לקח אמנם זמן להבין את החוקים אבל היום כולם כבר מורגלים, העיר ריקה לגמרי. אנשים לא יוצאים החוצה, אפילו לא לתפילות. רק שיישאר ככה".

 

אמש והבוקר פשטה המשטרה על שני בתי כנסת של הפלג הירושלמי בעיר ופיזרה תפילות שהתקיימו בניגוד לצווים. דו"חות חולקו לעשרות המתפללים ששהו בבתי הכנסת והקטינים נשלחו לבתיהם. בעירייה אמרו אמש כי העובדה שרמת שיעור ההדבקה ירד מ-1.8 בתחילת השבוע ל-1.3 אתמול צריך להוביל להחלטה סופית שלא לחדש את הסגר על העיר.

 

 

גם בירושלים הסתיים תוקף הצו שהכריז על ארבעה רבעים בעיר "אזורים מוגבלים" ומחסומים רבים הוסרו מהכבישים. תושבים בבירה סיפרו שהם מבולבלים מההנחיות ולא מבינים מה מותר ומה אסור.

 

גבריאל, תושב ירושלים, אמר שהמחסומים היו מיותרים. "זה לא משנה אם יש מחסום או אין. בדרך כלל אפשר לעקוף אותו. המחסומים לא באמת עשו את העבודה שלהם בתוך העיר. ההנחיות של משרד הבריאות לא ברורות. ליצמן ובר סימן טוב צריכים ללכת הביתה", הוא אמר.


לפני הזמן המוגדר- נפתחו המחסומים בעיר בני ברק (צילום: נדב אבס)
המחסומים בבני ברק הוסרו(צילום: נדב אבס)

לפני הזמן המוגדר- נפתחו המחסומים בעיר בני ברק (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

 

דניאל ובקה המתגוררים בשכונת נחלאות, אחד האזורים שהיו בסגר, אמרו ש"אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לשים מסכה. נראה לנו שעדיין אנחנו יכולים להיות רק בשכונה שלנו. לא ראינו מחסומים הבוקר".

 

ליילה שרביט, תושבת הר אדר הסמוך לירושלים סיפרה שראתה מחסומים בכביש 1 אבל לא נערכו בדיקות. "נתנו לכולם לעבור", היא אמרה.

 

רוב השכונות שהיו בסגר הן שכונות חרדיות שבהן מספר הנדבקים בקורונה גבוה, ובהן מאה שערים, רמת שלמה, בית וגן, גבעת שאול, הר נוף ורמות. הצו לא חודש, אך עדיין לא ידוע האם המחסומים שהפרידו בין השכונות יוחזרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב אבס
מחסומים שהוסרו בבני ברק
צילום: נדב אבס
מומלצים