שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

מיזם ההנצחה של אליסף פרץ, שאיבד שניים מאחיו

אליסף פרץ, ששכל את אחיו אוריאל ואלירז, הוא מיוזמי "מתחברים וזוכרים", שתאפשר לכל אחד לארח מפגש הנצחה וירטואלי. "נאפשר למשפחות השכולות ולציבור לציין את היום בצורה מרגשת על אף אתגרי התקופה"

"השנה חשוב לנו מתמיד לקיים את יום הזיכרון". אליסף פרץ (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
"השנה חשוב לנו מתמיד לקיים את יום הזיכרון". אליסף פרץ(צילום: שאול גולן)

בצל התפרצות הקורונה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יצוין השנה ללא טקסים המוניים ואזכרות בבתי העלמין. אך ההנצחה תימשך בדרכים אחרות, כגון מיזם "מתחברים וזוכרים", אשר יאפשר למשפחות השכולות ולציבור הרחב להשתתף במפגשי זיכרון וירטואליים באמצעות אפליקציית "זום" שיתקיימו בארץ ובעולם. אחד מהיוזמים הוא אליסף פרץ, ששכל שניים מאחיו - אוריאל ואלירז.

 

את המפגש הווירטואלי הראשון במסגרת המיזם יארח נשיא המדינה ראובן ריבלין. ישתתפו בו בין היתר אמו של אליסף, מרים פרץ, יו"ר יד לבנים אלי בן שם, יו"ר החברה למתנ"סים אבי וורצמן ונוי יפרח, אף היא אחות שכולה.

 

אליסף פרץ, ממייסדי עמותת "האחים שלנו" שמובילה את המיזם, אמר: "אנו נרגשים ומודים לנשיא המדינה היקר שלנו על התגייסותו למיזם המיוחד שהקמנו, ובטוחים שבסיועו נאפשר למשפחות השכולות ולציבור בישראל לציין את יום הזיכרון בצורה מרגשת ומכובדת, על אף אתגרי התקופה".

 

האח השכול הוסיף כי "השנה, אף יותר מתמיד, חשוב לנו לקיים את יום הזיכרון, גם אם בצורה אלטרנטיבית. עמותת 'האחים שלנו' החליטה להרחיב את פעילותה ולחבר בין המשפחות השכולות לבין מעגלי החברים והציבור כולו, באופן המותאם ליום הזיכרון הנוכחי, בצל הקורונה. אנו מזמינים את המארחים לפתוח את הלב, לספר את סיפור הגיבור שלהם ולאפשר לכולנו לזכור ולהנציח".

 

המיזם מתאפשר בזכות פלטפורמה דיגיטלית שהוקמה במיוחד על ידי "הילמה - הייטק למען החברה". במסגרת המיזם יכול כל אזרח שמעוניין להנציח חלל צה"ל שהיה קרוב אליו לאחר מפגש. כדי לאחר מפגש או להתארח יש להירשם באתר https://connect2care.ourbrothers.co.il.

 

שותפים למיזם 'מתחברים וזוכרים': החברה למתנ"סים, יד לבנים, בית אבי חי, מחלקת הנפגעים בצה"ל, משרד הבטחון, ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, naotech - נציגת ZOOM בישראל, פייסבוק ישראל, מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, משרד התפוצות והסוכנות היהודית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אליסף פרץ, ממובילי המיזם
צילום: שאול גולן
מומלצים