שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

הלמידה מרחוק תצומצם. שר החינוך: אין דבר שהוא חובה

הורים רבים מתחו ביקורת על המסמך שפרסם משרד החינוך, והבוקר - עם חזרת הלימודים מרחוק לאחר חופשת הפסח - השר פרץ נשמע אחרת: "כל מורה יחליט איך הוא נעזר בכללים". הממשלה החליטה על צמצום הלמידה מרחוק, כחלק מהסכם בין המדינה להסתדרות

קבוצות ווטסאפ רבות של גנים ובתי ספר סערו במהלך סוף השבוע, על רקע חזרת הלמידה מרחוק והמסמך שפרסם משרד החינוך - וכעת הוחלט כי היא תצטמצם. כחלק מאישור ההקלות על הגבלות הקורונה הוחלט בממשלה על צמצום הלמידה מרחוק. מדובר בחלק מהסכם בין המדינה להסתדרות הכללית, לפיו עובדי המדינה ייקחו 50% מימי החופשה על חשבון עצמם ו-50% נוספים על חשבון המעסיק. את המפתח הזה רוצים באוצר להחיל על מערכת החינוך, כך שלמידה מרחוק תהיה 50% היום ואת ה-50% הנותרים ישיבו המורים במהלך חופשת הקיץ.

 

אצלכם בבית זה עבד? יש לכם מה להגיד על הלמידה מרחוק? כתבו לנו במייל האדום ושלחו תמונות

 

הבוקר, בעקבות הביקורת הרבה שמתחו הורים על היוזמה, כתב שר החינוך רפי פרץ בפייסבוק כי "מסמך הלמידה מרחוק מהווה סטנדרטיזציה, אין כאן דבר שהוא חובה. בנינו כלים רבים וכל מנהל ומורה יחליטו באיזה אופן הם נעזרים בכלים אלו".

למידה מרחוק (צילום: עדי בן ארי)
הלמידה מרחוק חזרה - ואיתה הקשיים של ההורים(צילום: עדי בן ארי)

גפן ליבנה גולן בכיתה ז' ()
גפן ליבנה גולן מכיתה ז'

למידה מרחוק ()
אייל רימון מכיתה ג'

למידה מרחוק במושב סגולה (צילום: אתי נוריאל)
(צילום: אתי נוריאל)

שר החינוך רפי פרץ (צילום: רויטרס)
"אין כאן דבר שהוא חובה". שר החינוך רפי פרץ(צילום: רויטרס)
 

הוא הסביר כי "החלטנו להוציא המלצות למנהלים ולמורים כדי לעשות סטנדרטיזציה של הלמידה מרחוק. עלו טענות שהלמידה מרחוק לא מספיק רצינית, ושיש מקומות שאין בהם למידה משמעותית, ושהכל תלוי בהשקעת המורה. הוצאנו מסמך למנהלים ולמורים הממליץ על האפשרויות ללמידה מרחוק - סטנדרטיזציה ומסגרת, אך בסופו של דבר על המנהל והמורה מוטלת החובה לקחת מהלו"ז את מה שמתאים לגיל ולאופי הכיתה".

 

"אני מאמין במורים והמנהלים, ומברך על יוזמות דומות של למידה מרחוק", הוסיף. "אנחנו דואגים לפלטפורמה ולמסגרת - באולפנים, אתר עם תכנים ולוח שעות. אין כאן דבר שהוא חובה, כל מנהל ומורה יחליטו באיזה אופן הם נעזרים בכלים האלו. משבר הקורונה מאתגר את מערכת החינוך, ואנחנו לא יודעים מתי נוכל לחזור לשגרה מלאה וחשוב שהלמידה מרחוק תהיה טובה ואיכותית".

אינפו הגבלת הקלות קורונה ()

50 ()
בית ספר יסודי ברמת גן בזמן קורונה
 

השר פרץ ציין כי "ההצעה שלי עבור החינוך המיוחד התקבלה בישיבת הממשלה, והלימודים במתכונת חירום מתחילים כבר השבוע. ההצעה לגבי החזרה המדורגת לגילאי הגן וילדי כיתות א'-ג' כרגע לא התקבלה, ואני דוחף לכך שברגע שתהיה הקלה נוספת בהנחיות, נוכל להחזיר גם את הגיל הרך לשגרה אבל בהחלט שגרה שונה. על אף הקושי המובן, צריך לקחת עוד קצת אוויר, ייקח עוד קצת זמן אך אנו עובדים על חזרה מדורגת כל העת".

 

הממשלה אישרה כמה דקות לפני השעה 07:00 בדיון טלפוני שארך שעות את ההקלות במגבלות החלות על הציבור במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. לפי שעה מערכת החינוך נשארת סגורה, למעט כמה חריגים. החינוך המיוחד ישוב ביום שלישי לפעילות בקבוצות של עד שלושה תלמידים ובהפרדה מלאה בין קבוצה לקבוצה, שכוללת לפחות רבע שעה הפסקה ביניהן.

 

כמו כן, תתאפשר אפשרות לשלוש משפחות להתאחד ולשמור על ילדיהן יחד, או בתורנות של ההורים או על ידי מטפל במיוחד עבורם. שלוש משפחות יוכלו להתארגן לשמירה על שלושה ילדים עם מטפל קבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתי נוריאל
לומדים מרחוק
צילום: אתי נוריאל
מומלצים