שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  ספורט במובן הטהור של המילה / תוכן גולשים

  הצמצום האכזרי של מרחב הפעילות הגופנית, היעדר יכולת לנצל נגישות וזמינות למכוני כושר והשבתה מתמשכת של מסגרות, מחדדים את ההבנה שפעילות ספורטיבית יכולה להיעשות כמעט ללא תלות במשאבים. אפשר ללכת, אפשר לרוץ, אפשר להתעמל. אפשר לדווש. אפשר להימתח ולהתכופף, לעשות שכיבות סמיכה, לתרגל במרפסת, על הדשא. גם לכם יש מה להגיד? כתבו לנו טורים לכתובת: kick@ynet.co.il

  "ספורט הוא ענף בידור ופנאי הכולל פעילות גופנית שבה מאמנים או משפרים מיומנויות או כישורים גופניים, ושמטרתה השתתפות בתחרות, בבידור עצמי או בהנאה ודרכים אחרות". (ויקיפדיה).

   

  ההשבתה המוחלטת של הספורט המקצועני, ביטול הליגות בכל המקצועות, ביטול מפעלי ספורט עולמיים ואיסור גורף על קיום ספורט תחרותי בכל המתכונות ובכל המסגרות, מאפשר לנו להתוודע אל המשמעות הראשונית, והמהותית של הספורט - אימון גופני היפה לבריאות והמועיל לה. ספורט לשם ספורט. לשם ההנאה, התועלת והבריאות. ספורט שאין בו מנצחים ואין בו מנוצחים. אין בו דירוגים. ספורט שוויוני במובן המזוקק, הטהור, הראשוני. ספורט שמעורר את הגוף ואת הנפש, ממלא אנרגיה ושמחה. ספורט ללא מתח (ההיפך - הוא מפחית אותו) ללא חרדות (ההיפך - הוא מסייע להפגתן).

   

  1208 (צילום: shutterstock)
  עכשיו מעריכים יותר מתמיד את הכושר הגופני(צילום: shutterstock)

   

  כבר ביוון העתיקה נוצרו ענפי ספורט רבים אשר פיתוחם הושפע מהתרבות הצבאית של יוון והייתה בהם עדות לקשר הישיר בין ספורט ומלחמה. עם זאת, בתרבות היוונית ייחסו לספורט חלק (ותפקיד) בלתי נפרד מחינוך האדם על בסיס ערכים חינוכיים ומוסריים. המגבלות והאיסורים, צמצום כמעט אכזרי של מרחב הפעילות המותר, היעדר יכולת לנצל נגישות וזמינות למכוני כושר שונים והשבתה מתמשכת של קיום מסגרות ספורטיביות שונות מחדדים את ההבנה כי בסיסה - פעילות ספורטיבית יכולה להיעשות כמעט ללא תלות במשאבים שונים, בתקציבים, במקומות ייעודיים לקיומה. אפשר ללכת. אפשר לרוץ. אפשר להתעמל. אפשר לדווש. אפשר להימתח ולהתכופף, לעשות שכיבות סמיכה, לתרגל במרפסת, על הדשא.

   

  כמו דברים אחרים - זו העת לצאת מהקופסה. למצוא ולהמציא דברים חדשים, לרבות פשוטים, יומיומיים, אשר מייתרים את הצורך בהוצאה כספית ונגישות למשאבים. העת הזו, על כל קללותיה, מביאה ברכה לספורט במובן הבסיסי והראשוני שלו. אולי אין בכך חצי נחמה, אבל יש לכך חשיבות עצומה, ויש בכך מתכון פשוט וקל לשמירה על הבריאות ולייצור עצמי של אנרגיה ושמחת חיים. זה לא מעט. זה ודאי לא מבוטל. לבריאות!

   

  רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד – כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא. אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה. נא לא לצרף תמונות וסרטונים מהאינטרנט, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים