שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

הממשלה אישרה קבלת תרומות של מכונות הנשמה וציוד הגנה רפואי

אושרו שלוש תרומות גדולות של 100 אלף מסכות, חליפות מגן, מכונות הנשמה בשווי חצי מיליון דולר ושני מיליון טבליות של תרופה ניסיונית לקורונה

הממשלה אישרה היום (ראשון) במשאל טלפוני את בקשת שר הבריאות יעקב ליצמן לתת היתר לקבלת שלוש תרומות גדולות של ציוד מגן רפואי ותרופות למשרד הבריאות, לטובת המאבק בנגיף הקורונה.

 

התרומה הראשונה שאושרה היא של 100 אלף מסכות פה ואף, ואלף חליפות מגן לצורך חלוקתם לבתי חולים בישראל שהתקבלו מהיוזמה הממשלתית הדו לאומית ישראל-סין ג'יאנגסו, המסייעת לחברות התעשייה הישראליות המבקשות להיכנס לשוק הסיני.

רופאים צוות רפואי בית חולים ליד ברצלונה ספרד קורונה (צילום: gettyimages)
התרומות יכללו מסכות, חליפות מגן, מכונות הנשמה ותרופה ניסיונית(צילום: gettyimages)
 

 

 

בעקבות התפרצות הקורונה פנתה היוזמה לנספח הכלכלי של ישראל במזרח סין וביקשה להעביר את התרומה. היא תועבר למשרד הבריאות אשר יחלק אותה לבתי החולים בישראל.

 

התרומה השנייה היא מענבל ומאריוס נאכט, של עשר מכונות הנשמה של החברה הסינית אטרנטי, וזאת לשם טיפול בחולים במחלת הקורונה. שווי התרומה הוא כ-500 אלף דולר. המכונות יירכשו באמצעות הקרן הפילנתרופית של משפחת נאכט.

 

התרומה השלישית היא של חברת "טבע" שתתרום שני מיליון טבליות של התרופה הידרוקסיכלורוקווין, המשמשת לטיפול במלריה ונבחנת כטיפול ניסיוני לחולי קורונה. כיום יש מחסור עולמי בתרופה זו, וכעת היא תופץ לבתי החולים בישראל. שווי התרומה הוא כ-300 אלף דולר.

 

לפני כשבועיים הביא מטוס של חיל האוויר משלוח מהודו של כחמישה טונות של הידרוקסיכלורוקווין. הודו אסרה לייצא את התרופה מגבולותיה, אך ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי התיר לייצא אותה באופן חריג בעקבות פגישה עם עמיתו ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בסוף החודש שעבר הגיעו ארצה שני משלוחים של 100 אלף מסכות מקצועיות מסוג N95, עשרות אלפי בדיקות קורונה, בגדי ומשקפי מגן תקניים לצוותים הרפואיים. זאת כתרומה אישית של המיליארדר הסיני ג'ק מא, שעומד בראש קרן עליבאבא וקרן ג'ק מא, שפעילות מאוד במאבק בנגיף הקורונה. התרומה חולקה בין בתי החולים בארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים