שתף קטע נבחר

אוקיי, ידעתם שלמשחקי מכות יש עלילה?

קל לפספס אותן או לא להעניק להן חשיבות, אבל גם למורטל קומבט ו-Tekken יש עלילה, שנפרסת על כל הסדרה. אז מזל שיש קורונה ויש לכם זמן להכיר אותה. או יותר נכון, לנו יש זמן כדי לחפור לכם

 

לשימוש בלייזר בלבד משחק מחשב גיימינג מורטל קומבט ()

Mortal Kombat

עולם המשחק מחולק לכמה ממלכות - עולם דמוי כדור הארץ, סוג של גיהינום, עולם של קסם ופיות ועולם ברברי, ועוד כמה שפחות חשובים לענייננו. על כל העולמות האלו משגיחים אלים - אלים רגילים, או Eldergods. המסגרת לכל הקרבות היא שכאשר ממלכה רוצה לכבוש ממלכה אחרת, היא צריכה לנצח בעשרה סיבובים ברצף, בטורניר מורטל קומבט שמתרחש פעם בדור. למה? כי ככה החליטו האלדרגודז.

עד פה ההקדמה, עכשיו העלילה. הכל מתחיל כששאו קאן, הלוחם הפסיכי הענק ושליט העולם הברברי, רוצה להשתלט על העולם שדומה לשלנו. שנג טסונג, מכשף בעולם הברברי, מנצח בתשעה קרבות באמצעות גורו, שזה ההוא עם שש זרועות. אבל אז נזיר השאולין ליו קאנג - ההוא עם הסרט בשיער שבועט באוויר תוך כדי צעקות יהיהיה - מנצח את הטורניר וחס על שנג טסונג, כי אנחנו בני אדם מלאי חמלה או משהו. בשני המשחקים הבאים גם שאו קאן מנסה לכבוש את דמוי כדור הארץ, ומפסיד.

 

 

עכשיו מגיעים רעים חדשים. שינוק הוא אלדרגוד בן מיליון שהועף מאגודת האלים ומשתלט על עולם הגיהינום, וקוואן צ'י הוא הקוסם שלו. למרות ששינוק בן מיליון, חשוב לו לפלוש לדמוי הארץ, אבל - קבלו הפתעה צפויה - הוא מפסיד לליו קאנג. ואז, לשמחתי, קורים כל מיני דברים, כמו ששאו קאן רוצח את ליו קאנג (אשכרה מפתיע) אבל במשחק התשיעי ריידן עושה ריסטארט וכל מה שקרה נמחק. כדי לנצח את שאו קאן הוא רק צריך לנצח בטורניר, ואני יכול לקפוץ ישר לעלילה של המשחק הזה, התשיעי בסדרה.

פה כבר יש ממש סיפור. שאו קאן מנסה שוב לפלוש לדמוי ארץ, וריידן חושב שהדרך היחידה לנצח אותו היא להגיע לשם. העימות הזה מפיל הרבה גופות בצד של ריידן. ליו קאנג כועס על הרעיון, נלחם בריידן וריידן הורג אותו. בום. ואז האלים נותנים לריידן את כוחם והוא מביס את שאו קאן.

 

רוצים לדעת כל מה שצריך (וגם מה שלא) על המגיפה שמשתוללת בחוץ? בואו למתחם הוויראלי שלנו

בעשירי כבר משחקים הילדים של הגיבורים המקוריים, כי עברו 20 שנה מהמשחק הראשון. מצחיק שיש איזהשהו היגיון בעלילה הזו. שינוק חוטף את ג'וני קייג', והבת שלו, קאסי, היא זו שמנצחת אותו (בעריפת ראשו, כי מורטל קומבט). סקורפיון האהוב על כולם הורג את קוואן צ'י המכשף.

הגענו למשחק ה-11. דמות חדשה: קרוניקה, אמא של שינוק השולטת בזמן. היא רוצה ליצור קו זמן חדש שבו ריידן לא יהיה קיים, ומביאה דמויות מתקופת מורטל קומבט 2 שיילחמו בשבילה. ריידן נלחם בליו קאנג ונזכר שפעם הם היו חברים. קרוניקה חוטפת את ליו, והופכת גם אותו לאל ברקים. הוא מנצח את קרוניקה ונשאר אל והופך לשומר הזמן. סוף, בינתיים.

 

לשימוש בלייזר בלבד משחק מחשב גיימינג טקן  ()

Tekken

הייאצ'י מישימה, הבוס הגדול של תאגיד זאיבאטסו, מאמן את בנו קאזויה. כשקאזויה בן חמש, הייאצ'י מאמין שהוא לא חזק מספיק וזורק אותו מצוק כי אהבה קשוחה וזה. כשהייאצ'י מרים את טורניר הטקן הראשון סתם כי בא לו ללכת מכות, קאזויה מופיע. מסתבר שיש בתוכו דם של השטן, הוא מנצח את הייאצ'י וזורק אותו מצוק. נקמה קרה וכל זה.

קאזויה מרים טורניר משל עצמו, הייאצ'י חוזר ומנצח אותו - והפעם זורק אותו להר געש, כי אש זה מה שהיה חסר עד עכשיו.

בינתיים ג'ון, מישהי שהתמזמזה עם קאזויה בזמן הטורניר שלו, יולדת את ג'ין. שד גדול הורג אותה וג'ין יוצא לנקום. מרימים טורניר טקן אבל פול פיניקס הורג את השד (למה שהשד יופיע בטורניר? כי שדים אוהבים טורנירים, מה לא ברור?). ג'ין הופך לשטן, כי אבא שלו היה שטן. הייאצ'י מנסה להרוג אותו, וג'ין מעיף אותו דרך קיר, כאילו שזה מה שיהרוג אדם ששרד נפילה מצוק, ובורח.

 

 

לקראת הטורניר הרביעי התברר שקאזויה לא מת. הוא עכשיו ראש ארגון G. ג'ין, מסתבר, נמצא באוסטרליה, מקום טוב לאנשי שטן. הייאצ'י מכסח את ג'ין כדי שלא יגיע לטורניר. קאזויה מנצח, מחפש את ג'ין, מוצא אותו, מפסיד לג'ין שהופך לשטן, ואז שטן ג'ין בא להרוג גם את הייאצ'י אבל חס עליו כי נזכר באמא שלו.

כשקאזויה והייאצ'י מתעוררים הם מגלים שארגון G שלח רובוטים שיחסלו אותם. קאזויה זורק את הייאצ'י לרובוטים ובורח. הוא מנסה לגלות למה G בגדו בו. מישהו מרים טורניר טקן 5, וג'ין מצטרף כדי שיחסלו את השטן שבו. הוא מנצח בטורניר ומגלה שמי שהרים את הטורניר זה סבא שלו! שגם בו יש שטן! ג'ין הופך לבוס של תאגיד זאיבאטסו, ומתחיל מלחמות בעולם. מסתבר שזה בגלל שיש בתוכו שטן רע בשם עזאזל. הוא מרים את טורניר טקן 6, השטן יוצא ממנו, הוא מנצח אותו, אבל איכשהו נשאר בו שטן.

הלאה. הייאצ'י משתלט על ארגון G ומרים עוד טורניר. קאזויה מגיע להילחם בו, ונותן לו מכה מכה שעוצרת להייאצ'י את הלב. קאזויה זורק את הייאצ'י ללוע הר געש - הו איך שגלגל מסתובב - ואומר "קרב הוא רק לגבי מי נשאר עומד אחרון. לא שום דבר אחר". ואני אומר, זין הייאצ'י מת. הזקן הזה יקום.


פורסם לראשונה 19/04/2020 19:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים