שתף קטע נבחר

מצעד החיים הדיגיטלי: השלטים של הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ

הנצחה מרחוק: ראשי זרועות הביטחון ניסחו לוחות זיכרון וירטואליים שיוקרנו הערב על שער מחנה ההשמדה בירקנאו שבפולין

השנה, לראשונה מזה 32 שנה, מצעד החיים לא יתקיים בעקבות מגפת הקורונה העולמית. במקומו תתקיים פעילות הנצחה דיגיטלית המשחזרת את אחד הרגעים המרגשים ביותר במצעד – הנחת לוח זיכרון אישי על המסילה בכניסה למחנה ההשמדה בירקנאו.

שלטי זיכרון אישיים של ראשי מערכת הביטחון (צילום: דובר צה
השלט של הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי(צילום: דובר צה"ל)

שלטי זיכרון אישיים של ראשי מערכת הבטחון (צילום: קובי גדעון, לע
השלט של ראש המוסד יוסי כהן(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

שלטי זיכרון אישיים של ראשי מערכת הביטחון (צילום: יוסי זליגר)
השלט של ראש השב"כ נדב ארגמן(צילום: יוסי זליגר)

  

המשתתף הראשון בפעילות ההנצחה הדיגיטלית היה נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. גם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ראש המוסד יוסי כהן וראש השב"כ נדב ארגמן ניסחו שלטי זיכרון אישיים וירטואליים תחת ההשטאג #NeverMeansNever. השלטים של ראשי מערכת הביטחון יוקרנו הערב, יחד עם עוד כעשרת אלפים לוחות, על שער המחנה שבפולין. בישראל יוקרנו שלטי ההנצחה בתיאטרון הבימה, ששחקניו הצטרפו לפרויקט.

 

"זכינו להשתייך לדור המגן על עצמו בכוחות עצמו", כתב הרמטכ"ל בשלט הווירטואלי שלו. ראש המוסד כתב: "לעולם לא ניתן לאדם, לאויב, להשמידנו. זאת מחויבות המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים". ואילו ראש השב"כ כתב: "אנשי שירות הביטחון הכללי פועלים כל העת על מנת לשמור על קיומה, ביטחונה וצביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל, לזכר קורבנות השואה ולמען עתידנו".

  

מלבד ראשי זרועות הביטחון והנשיא השתתפו עד היום בפרויקט גם יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר, שלמה ארצי, שחקני בית"ר ירושלים וקבוצות נוספות, מנהלי ההתאחדות לכדורגל, הזמר עברי לידר, ועוד כ־7,000 בני אדם מכ־60 מדינות.

 

הצטרפו להעלאת זכרם של הנספים בשואה באתר: https://nevermeansnever.motl.org/he/#plaque 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים