שתף קטע נבחר

עמיר פלג

דרושה: מגדת עתידות / עמיר פלג

השרה מירי רגב עושה רוח מפה ועד חגי תשרי (אבל כיאה לצה"ל בשלושה שלבים), בכירי משרד הבריאות לא מוצאים את הידיים והרגליים והענף שסובל מכל כך הרבה מחלות רקע עוד עלול למות מקורונה: הכדורגל הישראלי בתחתית הבור

שתי מחלות מקומיות כרוניות יישארו איתנו גם אחרי הקורונה: תאוות הפרסום והפטפטת (ובעגה המקצועית: חרטטת). אנשים מקשקשים בלי הפסקה בתחומים שבהם אין להם מושג. ואם בגדולי המומחים נפלה הלהגת, מה יעשו בכירי האימפוטנטים?

 

את המהומה על לא מאומה יצרה שרת הרוח והצלצולים, שסיימה כנראה לתעד את עצמה מחלקת משואות ומתאמצת להישאר בתודעה גם בספורט. לתוכניתה המופרכת בדבר החזרה לפעילות מעליב אפילו להתייחס. מספיק להביט בלו"ז שקבעה, שכיאה לדוברת צה"ל לשעבר חולק לשלושה שלבים: הראשון (עכשיו), השני (צפי בקיץ) והשלישי ("לקראת חגי תשרי")... סליחה? החג הראשון זה ראש השנה שיחול באמצע ספטמבר, והאחרון הוא סוכות – באוקטובר. אז לקראת מה אנחנו הולכים? כנראה לימים נוראים.

 

מירי רגב (צילום: עוז מועלם)
מירי רגב. יצרה את המהומה על לא מאומה(צילום: עוז מועלם)

אתמול דנה בנושא ועדת הקורונה בכנסת, שאינה מצליחה להקים ממשלה, ואת ההצגה גנב המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. "בחצי השנה הקרובה אי אפשר יהיה לקיים ספורט תחרותי", סח פרופ' איתמר גרוטו, שגם הוא מגשש כסומא בארובה. הרי זה אותו מומחה שאמר בדיוק לפני חודש: "אנשים ברחוב לא צריכים להשתמש במסכות, לאוכלוסיה הכללית זה לא יעיל ועלול אפילו להזיק".

 

לכן, גם כאן אין מה להתעכב על התוכן. עדיף להתמקד באמינות שמשדרים הדוברים. "קיבלתי את התוכנית של משרד הספורט דרך התקשורת", סיפר גרוטו לוועדת הקורונה. קצת אחריו דיבר מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, והצהיר: "אני בקשר יומיומי עם ראשי משרד הבריאות"... יכול להיות שכולם מדברים כל כך הרבה עם התקשורת, שהם כבר לא זוכרים מתי שוחחו ביניהם.

 

יעקב שחר במשרדי ההתאחדות (צילום: ראובן שוורץ)
יעקב שחר. כולם מכירים את שיקולי הדוקטורים למיניהם(צילום: ראובן שוורץ)

 

שיחות הסרק הללו הוציאו מהבונקר כמה מבוהלים מהכדורגל וביניהם יעקב שחר, שאמר: "אני חושב שיכולים לחזור להתאמן בשתי קבוצות של עשרה שחקנים, זאת בלי להתייחס לאמירה של פרופסור כזה או אחר שאני לא יודע מה השיקולים שלו". זה נכון, אך את שיקוליהם של נשיא מכבי חיפה ועוד כמה דוקטורים מהענף, כולנו מכירים. אם הם רוצים אימונים של עשרה שחקנים, שילחצו לעשות הצרחה בין מירי רגב ליעקב ליצמן. בשני התחומים לא יחול שינוי, אבל בכדורגל אפשר יהיה לדרוש מניין.

 

מתי יחזרו לשחק? עד שמשרדי הבריאות והספורט לא יגייסו מגדת עתידות או קוראת בקלפים - לא נדע. נכון לעכשיו, הכדורגל שלנו מורדם ולא מונשם, ייתכן שימות מקורונה, אבל עם המון מחלות רקע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
מירי רגב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים