שתף קטע נבחר

מטס הצדעה לצוותי הרפואה: צפו באימון מעל בתי החולים

תנועת כלי טיס הורגשה היום בשל אימון של הצוות האווירובטי. השנה לא יתקיים המטס המסורתי ביום העצמאות, ובמקומו יחלפו ארבעה מטוסי עפרוני מעל בתי חולים בארץ במטס הצדעה לצוותים הרפואיים הניצבים בחזית המאבק בקורונה

 

 

תנועת כלי טיס הורגשה היום (שני) בשמי הארץ, בשל אימון שקיים הצוות האווירובטי של חיל האוויר לקראת יום העצמאות ה-72. מטסי אימון מסוג עפרוני (טקסן T6) חלפו מעל כמה בתי חולים בארץ, בהם שיבא בתל השומר ואיכילוב בתל אביב.

 

המטס הבוקר נערך כאמור כתרגול לקראת יום העצמאות, כשגם אז יעברו כלי הטיס של הצוות האווירובטי מעל בתי החולים ברחבי הארץ. ארבעה מטוסי עפרוני יחלפו בטיסה מעל בתי החולים ויצדיעו לעשיית הצוותים הרפואיים ומערכת הבריאות כולה, העוסקים בימים אלה במלחמה בנגיף הקורונה. המטס המסורתי של חיל האוויר ברחבי הארץ לא יתקיים השנה על מנת למנוע התקהלויות.

תרגיל מטס
תרגיל מטס "עפרוני" מעל בית החולים שיבא בתל השומר, הבוקר(צילום: יאיר שגיא)

תרגיל מטס
(צילום: יאיר שגיא)

תרגיל מטס
(צילום: יאיר שגיא)

תרגיל מטס
המטס מעל בית החולים איכילוב
  

במהלך יום העצמאות יועבר המטס בשידור חי באמצעי התקשורת. יש לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהימנע מהתקהלויות. מטס זה תוכנן מראש כחלק מתוכנית האימונים של הצוות האווירובטי לשנת 2020.

 

יום העצמאות השנה יתקיים במתכונת שונה ממה שהכירו אזרחי ישראל במסגרת ההגבלות והנחיות הממשלה ומשרד הבריאות. שלשום פורסם לראשונה ב-ynet כי המשטרה תאסור שימוש בזיקוקים בחגיגות המסורתיות, מה שעומד בניגוד לתוכניתה של שרת התרבות מירי רגב למופע זיקוקים מתוזמן ברחבי הארץ. לטענת המשטרה הדבר יגרום להתקהלויות והיא דורשת למעשה את אישור השרים לזיקוקים. גורמים המעורבים בפרשה אמרו כי ההחלטה "מוזרה".

מטס יום העצמאות (צילום: AP)
המטס המסורתי לא יתקיים השנה(צילום: AP)
 

מטוסי עפרוני של חיל האוויר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מטוסי עפרוני של חיל האוויר(צילום: AFP)
 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך השבועות האחרונים, המשטרה עומדת בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, בין היתר, באמצעות מניעה ואכיפה של התקהלויות אסורות שעלולות להוביל להדבקה המונית. יום העצמאות הוא יום חג לאומי, אולם ניסיון העבר מלמד שהוא גורר יציאה המונית של אזרחים למרחב הציבור והתקהלויות המוניות, ולכן הובאה עמדת המשטרה בפני הדרג המדיני בדבר אתגר האכיפה במקרה זה, כל עוד כללי הריחוק החברתי והתקנות הנוכחיות עומדות על כנן".

 

"בהקשר זה נדגיש כי משטרת ישראל היא גורם ממליץ ומייעץ בלבד", הוסיפו. "אין בכוונת המשטרה למנוע את התרוממות הרוח הלאומית. המשטרה פועלת ותמשיך לפעול בהתאם להוראות החוק, התקנות הקיימות והחלטות והנחיות הדרג המדיני בנושא זה ובכל נושא אחר".


פורסם לראשונה 20/04/2020 08:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
מטוסי עפרוני של חיל האוויר, הבוקר
צילום: יאיר שגיא
מומלצים