שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

מצב הקורונה בישראל: עלייה במספר המונשמים, 173 נפטרו עד כה

מספר חולי הקורונה שאובחנו בישראל עלה ל-13,654 בני אדם. מצבם של 150 חולים מוגדר קשה

מספר חולי הקורונה שאובחנו בישראל עלה הבוקר (יום ב') ל-13,654 בני אדם, עלייה של 163 מאז אמש. משרד הבריאות עדכן כי 173 נפטרו עד כה. עלייה של 4.6% נרשמה במספר המונשמים העומד על 114 (עוד חמישה מאז אמש). מצבם של 150 חולים מוגדר קשה, ארבעה יותר מאז הספירה אמש. 

 

בעקבות ירידה חדה בקצב ההדבקה בירושלים ובבני ברק, יתקיים הבוקר דיון מיוחד בנושא הקלות על המגבלות הקיימות על שתי הערים. כך נמסר ממשרד הבריאות.

50 ()
 

במשרד הסבירו כי ההחלטה לא נובעת רק מהנתונים הראשוניים המעודדים, אלא גם מהתחייבותם של ראשי הערים בני ברק וירושלים להוציא את החולים מהערים לבתי מלון. ראשי הערים התחייבו להוציא לפחות מחצית מהחולים הנותרים בעיר עד סוף השבוע. בתוך כך, בחצות הסתיימו ההגבלות שהוטלו על הבירה ועל בני ברק, במסגרת הכרזתן כ"אזור מוגבל".

 

 

 

 

 

 

 

מנתונים נוספים שהגיעו ל-ynet עולה כי אם עד לפני שבועיים נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקות כ-30 אחוזים מהנבדקים, בשבוע האחרון מדובר בכ-17 אחוזים בלבד. מספר החולים הגבוה קשור לנקודת הפתיחה, שממנה התחילה העיר לשקם את עצמה.

 

במקביל, נערכו בימים האחרונים מבצעי בידוק בעיר. על פי נתוני משרד הבריאות, בשבוע האחרון נערכו כמעט 2,500 בדיקות בעיר בני ברק. אם לפני שבועיים נבדקו 6 מכל 1,000 תושבים, כיום נבדקים 12 מתוך 1,000 תושבים.

 

 

 

 

 

מעיריית בני ברק נמסר: "אנו נמצאים בשיאו של מבצע רחב היקף לסידור, אירוח והבראה במלוניות ובתי ההארחה הייחודיים שהוסדרו על ידי משרד הבריאות ופיקוד העורף, עבור חולי הקורונה תושבי בני ברק. העירייה מברכת על ההיענות הגוברת מצד חולי קורונה שנענים לסידורי האירוח וההבראה על ידינו. עד כה מאות חולים מקרב תושבי העיר כבר נענו לבקשה והאחריות הציבורית הינה מדהימה וזוכה להערכה מיוחדת של משרד הבריאות.

 

"בעקבות ההיענות הגבוהה בבני ברק, הודיעו אתמול בפיקוד העורף כי אזלו החדרים במלונות הייעודיים, ובימים הקרובים, יחד עם משרד הבריאות, יוסדרו שני מקומות אירוח נוספים ברמת אירוח גבוהה ובכשרות גלאט מהדרין, לטובת משפחות החולים ולשלום העיר ותושביה".

 

בירושלים, שלח אתמול ראש העיר משה ליאון מכתב לשר הבריאות יעקב ליצמן ולראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש מהם לאשר לשוק מחנה יהודה להיפתח מחדש.

 

ישראל מדורגת במקום ה-22 בעולם במספר החולים המאובחנים. אחוז התמותה בישראל, שהוא אחד הנמוכים מבין המדינות שבהן יותר מ-10,000 נדבקים, עולה בהדרגה והוא עומד על כמעט 1.3% - כלומר 1 מכל 78 חולי קורונה בישראל נפטר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים