שתף קטע נבחר

"נולד מחדש": חולה קורונה בן 45 התעורר בוולפסון אחרי חודש בהרדמה

במהלך הטיפול נאלצו הרופאים לחבר את החולה למכונת אקמו (לב-ריאה). כעת הוא נושם בכוחות עצמו. הוא לא סבל ממחלות רקע. אשתו: "דבר ראשון שקרה, כשהוא ראה אותנו - הוא חייך"

חולה קורונה בן 45 שאושפז חודש בבית החולים וולפסון בחולון במצב קשה, הורדם והונשם - שב היום (ב') לנשום בכוחות עצמו. אשתו אמרה ל-ynet: "זאת שמחה אמיתית. דבר ראשון שקרה, כשהוא ראה אותנו - הוא חייך. לא שאלנו אותו כלום על מצבו כי לא רצינו להקשות עליו".

 

האישה סיפרה כי השיחה הראשונה הייתה בוואטסאפ: "הוא נולד מחדש וחזר לחיים. זה כיף, ממש טוב. האבא חזר לילדים שלו. הוא הבריא מקורונה וכולנו גם החלמנו. זו בשורה טובה".

3082 (צילום: אביגיל עוזי)
בית החולים וולפסון בחולון(צילום: אביגיל עוזי)
 

 

 

 

 

 

 

לפני 29 יום הגיע לבית החולים בחולון המטופל ואושפז במצב קשה. הוא לא סבל ממחלות רקע. ב-25 בחודש שעבר חובר למכונת אקמו (לב ריאה) וכעת מצבו מוגדר יציב. הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו, כאשר אשתו, שגם החלימה מקורונה, נמצאת לצדו.

 

ד"ר חגי דקל, מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה וראש צוות האקמו בבית החולים, אמר כי "אנחנו שמחים שאנו יכולים להשתמש בכל הידע והניסיון הרב שצברנו עכשיו במשבר הקורונה ולהציל חולים שנזקקים למכשיר ובעצם להציל את חייהם. אנו גם שמחים מאוד כשאנו נקראים ויוצאים עם צוות מיוחד לבתי חולים אחרים ללא מכשיר אקמו לחבר גם שם חולים לאקמו ולהביאם להמשך טיפול אצלנו בוולפסון. חשוב לציין שהחיבור למכונת האקמו דורש עבודת צות עם טכנאי מכונת לב ריאה ואחיות חדר ניתוח וללא עזרתם ויכולתם המקצועית לא היינו יכולים להפעיל את מערך האקמו המפותח כל כך שלנו".

 

מנהל המחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון, ד"ר אריה סורוקסקי: "כעת, כשהוא בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו ללא שום תמיכה נשימתית, אני רוצה להוקיר תודה לרופאים הנפלאים מהמחלקה לטיפול נמרץ שטיפלו בו". ד"ר זיו רוזמן, רופא בכיר במחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון, הוסיף: "אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים. אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
הכניסה לבית החולים וולפסון בחולון
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים