שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

סינגפור ניצחה את הנגיף - ואז הוא חזר

בזכות מדיניות נוקשה הצליחה סינגפור לבלום את התפשטות הקורונה. כעת היא סובלת מגל נוסף של נדבקים - בעיקר במעונות הצפופים של העובדים הזרים, והפכה למוקד הקורונה בדרום מזרח אסיה

סינגפור דיווחה היום (ב') על זינוק במספר חולי הקורונה במדינה. יותר מ-1,400 נדבקו ביממה (שיא יומי), ומספר הנדבקים עלה ליותר מ-8,000. כמעט כל הנדבקים החדשים מגיעים ממעונות של עובדים זרים.

 

סינגפור, עיר-מדינה שבה חיים 5 מיליון איש, הצליחה לבלום את התפשטות הקורונה בזכות משטר נוקשה של בדיקות ומעקב אחרי אזרחים. בארגון הבריאות העולמי שיבחו את ההתנהלות של סינגפור במשבר הקורונה.

בדיקת קורונה ל עובדים זרים במעונות שלהם ב סינגפור (צילום: רויטרס)
בדיקות קורונה לעובדים זרים בסינגפור(צילום: רויטרס)
 

כעת מתמודדת סינגפור עם גל שני של נדבקים שמתפשט במהירות. רשויות הבריאות בסינגפור, שמספר הנדבקים בה הוא הגבוה ביותר בדרום מזרח אסיה, דיווחו שעד כה ידוע במדינה על 8,014 נדבקים – 1,426 מהם ביממה האחרונה. 11 מתו מהנגיף עד כה.

 

מאז שהרשויות החלו לבדוק בצורה מקיפה את העובדים הזרים שחיים במעונות צפופים, נרשמה עלייה חדה במספר הנדבקים. רבים מהנדבקים הם פועלי בניין מדרום אסיה. כ-200,000 עובדים חיים במעונות, ובדרך כלל עובדים שעות ארוכות ומרוויחים 400 או 500 דולר בחודש, במדינה עם גורדי שחקים וקניונים רבים.

מעונות של עובדים זרים ב סינגפור שם יש התפרצות קורונה (צילום: רויטרס)
מעונות של עובדים זרים בסינגפור(צילום: רויטרס)
 

בעקבות הביקורת על התנאים הירודים שבהם חיים העובדים הזרים, העבירה הממשלה אלפי עובדים לאתרים אחרים – כולל לדירות ול"בתים צפים" – שמשמשים בדרך כלל את התעשיות שפועלות מול חופי המדינה. הרשויות מקוות שפינוי העובדים הזרים יצמצם את סיכויי ההידבקות. כמה מעונות שבהם היה מספר גבוה של נדבקים הושבתו, והעובדים נדרשו לשהות בבידוד של שבועיים במעונות.

 

ראש ממשלת סינגפור, לי הסיין לונג, הזהיר בסוף השבוע שמספר העובדים הזרים שנדבקו בקורונה יעלה ככל שהבדיקות יימשכו. "למזלנו לרוב המכריע של הנדבקים יש תסמינים קלים מכיוון שהעובדים צעירים", אמר ראש הממשלה.

מעונות של עובדים זרים ב סינגפור שם יש התפרצות קורונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

לי הסיין לונג הוסיף שהממשלה בסינגפור מנסה להפסיק את התפשטות הנגיף במעונות, אך במקביל הדגיש ש"ייקח קצת זמן עד שיהיו תוצאות, ולכן אנחנו צריכים לצפות לעוד מקרים של נדבקים במעונות במשך זמן רב יותר".

 

סינגפור הציגה החודש צעדים נוקשים לבלימת התפשטות הנגיף. בין השאר היא סגרה בתי ספר וקראה לתושבים להישאר בבתים. מאז חלה ירידה במספרם של האזרחים המקומיים שנדבקו בנגיף – היום דיווחה סינגפור שמבין הנדבקים החדשים רק 16 הם מקומיים או תושבים עם אשרות שהייה קבועות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בדיקת קורונה במעונות בסינגפור
צילום: רויטרס
מומלצים