שתף קטע נבחר

המשפט, הכלכלה והנגב: כל הפסדי הימין

נתניהו ניצח כרגיל, אבל מה לגבי המחנה? שמאלני יטפל במערכת המשפט וסוציאליסט בכלכלה ובבדואים. האג'נדה הסרוגה, כצפוי, נשארה מאחור

 

בנימין נתניהו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בנימין נתניהו(צילום: EPA)

הכול נכון: בנימין נתניהו מקטב, נהנתן, תחבולן, לא בוחל באמצעים, ואלו רק החלקים שאנחנו מכירים. ועדיין, באביב 2020, היכולות שלו מרשימות מתמיד: בן אדם בן 71 ניהל מאבק נגד כל העולם - ואשתו - וניצח. במשך שנה הוא שולט בשיח, מנהל לבד קמפיינים חובקי עולם, מנצח שלושה רמטכ"לים, מייצר כלכלה טובה, מנהל היטב את מאבק הקורונה, מפרק את גוש השמאל באופן שיהיה קשה לבנות מחדש, מכניס לכנסת 35 גמדים ממפלגתו, כנראה משיג ריבונות, ובשורה התחתונה יישאר ראש הממשלה פלוס מעון. קצת יותר ראייה חברתית וגם אני אשקול להוריד רינגטון של ''היידה ביבי". אז עד כאן נתניהו, אבל מה מרוויח הימין?

 

 

ההפסד הגדול לימין נרשם בגזרות המשפט, הכלכלה וההתיישבות בנגב. משרדי המשפטים והכלכלה עברו לשליטה כמעט מוחלטת של ראשי ההסתדרות לשעבר אבי ניסנקורן ועמיר פרץ, אנשי הסוציאליזם הפוליטי, גישה המנוגדת לחלוטין לאג'נדה הקפיטליסטית שבה מחזיקים נתניהו והימין.

 

ההשפעה הפוטנציאלית של ניסנקורן על מערכת המשפט ברורה, אבל גם פרץ לא הגיע למשרד הכלכלה כדי לחמם את הכיסא. וכשמוענקת לו האחריות על מינהלת הבדואים, המשמעות היא מכירת הנגב - ובהמשך גם הצפון - להשתלטות ולבנייה הלא חוקית.

 

ומה על ימינה? כואב הלב, אבל הכתובת הייתה על הקיר. ככה נראית התעללות בחסרי ישע. נדמה שהמפלגה של הציונות הדתית, שאיבדה לצד המנדטים גם את הערכים שהובילו את המפד''ל, והורידה לחצי התורן את דגלי החינוך, החברה והבריאות - שוב זוחלת אחרונה אל האשנב הצר שנותר בממשלה המנופחת בתולדות המדינה.

 

הקשית שאיתה שותה נתניהו מדי בחירות את המנדטים הסרוגים אחוזה עדיין בידו. הוא לא ממצמץ בעודו נסוג מכל הבטחותיו ומוכר לשמאל את כל מה שחשוב למפלגה - החל מהמשפטים וכלה בהתיישבות בנגב. היום, יותר מתמיד, אופוזיציה אינה מילה גסה.

לפני שהוא מתחיל לדמיין את עצמו כראש ממשלה מומלץ לבני גנץ לקיים ביקור אבלים קצר בבתיהם של שר האוצר בתיאוריה ניר ברקת, שר הכלכלה בפנטזיה משה פייגלין, ושאר חבריהם להבטחות נתניהו. מצד שני, את הניסיון המיניסטריאלי המתחייב הוא מקבל, וגם זה משהו בעידן שבו גבי אשכנזי מתמנה לשר חוץ שלא יכול לעזוב את גבולות הארץ.

 

מי שימשיכו להחזיק את המדינה במקום החשוב הם העסקנים החרדים, שישלטו בסדר היום, כולל הקפאת נושאי דת ומדינה, שליטה בתקציבים, ביטול חוק גיוס נורמלי ושליטה בכל המשרדים שבהם כיהנו בעשור האחרון.

 

המפסידים הכי גדולים יהיו כרגיל השירותים החברתיים, כולל מערכות הבריאות והרווחה, ששוב הסתבר שכוחם יפה לקמפיינים של בחירות (ע''ע קמפיין "תיק 5000" של גנץ). במקום לעסוק בתחומים הקשים והחשובים של בריאות ורווחה, הנוגעים באופן ממשי לחיי האזרחים, בוחרים שוב הבכירים בתיקים היוקרתיים של חוץ, ביטחון, משפטים וכו', ומשאירים את החיים האמיתיים ואת המקום הכי חשוב לבריאותנו בידי הנאשם בפוטנציה יעקב ליצמן, זה שריסק את מערכת הבריאות בישראל במשך עשור. על העוול הזה לא תהיה סליחה.

 

ולמרות כל זאת, לא נשאר אלא לברך על הקמת ממשלה חדשה בתום שלוש מערכות בחירות מתישות ויקרות, ובשיא המשבר הרפואי והכלכלי הגדול בתולדות המדינה, ולהתפלל שיגיע יום שבו העם יהיה יותר חשוב מהכיסא.

 

  • עמיעד טאוב הוא המשנה לראש עיריית מודיעין ויו"ר עמותת אופק חזרה לחיים

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון קירה
עמיעד טאוב
צילום: אלון קירה
מומלצים