שתף קטע נבחר

יום כדור הארץ: ההכרזה הירוקה של סודהסטרים

החברה הציבה יעד חיסכון בשימוש ב-67 מיליארד בקבוקים חד פעמיים בחמש השנים הבאות

מחווה למען כדור הארץ - ביום כדור הארץ. חברת סודהסטרים, מותג המים המבעבעים, הודיעה היום (ד') על שורת צעדים עולמיים שמטרתם לצמצם פסולת פלסטיק חד-פעמית ולהגביר את המודעות לכדור הארץ בצל משבר הקורונה.

 

הסרטון החדש של סודהסטרים 

 

החברה הציבה יעד חיסכון בשימוש ב-67 מיליארד בקבוקים חד פעמיים בחמש השנים הבאות, בהתבסס על הגידול העסקי שאותו היא צופה, וההבנה, כי הכנת מים מוגזים ממי ברז חוסכת שימוש של אלפי בקבוקי פלסטיק חד פעמיים לכל משפחה.

 

בנוסף להתחייבות זו, החברה הודיעה, כי תעביר את יצור כל בקבוקי הטעמים שלה מפלסטיק לבקבוקי מתכת בתחילת השנה הבאה, צעד שיחסוך שימוש של כ-200 מיליון בקבוקי פלסטיק נוספים במהלך חמש השנים הבאות. כיום החברה מייצרת במפעלה באשקלון למעלה מ-30 מיליון בקבוקי טעם בשנה, מספר זה גדל משמעותית מדי שנה עם כניסתם של טעמי "פפסי" לסודהסטרים. כזכור סודהסטריפ נמכרה לפפסיקו לפני כשנה וחצי.

 

ההכרזה הסביבתית של החברה מגיעה על רקע משבר הקורונה המתחולל ברחבי בעולם, כחלק מקמפיין שעלה אמש ב-45 מדינות בשבע שפות המבקש להחזיר למודעות גם את משבר האקלים המתחולל סביבנו. בלב הקמפיין, סרטון שבו נראים בעלי חיים לצד נופי טבע מרהיבים המעבירים יחד את מסר סביבתי One home one Planet וקורא לאנשים הנמצאים בבידוד או הסגר ברחבי העולם לדאוג לעצמם, אך לא לזנוח שוב את כדור הארץ.

 

משרדי חברת סודהסטרים (צילום: AFP)
משרדי חברת סודהסטרים(צילום: AFP)

 

אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים העולמית, אמר: "כולי תקווה שברגע שהקורונה תהיה מאחורינו, נראה התגייסות גלובלית דומה גם למלחמה במשבר האקלים ונזכור לדאוג הרבה יותר טוב לכדור הארץ, שבו אנו חיים, כדי להשאיר עולם טוב יותר לילדינו". עוד הוסיף שוחט על הקו הירוק של החברה: "גם בימים לא פשוטים אלו, אנו בוחנים כל הזמן מהלכים סביבתיים נוספים במפעלים, במוצרים ובמשרדים, לרבות בתחום האנרגיה המתחדשת. לסודהסטרים יש גם תוכנית למעבר לשימוש בגז טבעי ובטכנולוגיות דור חדש של אנרגיה נקייה. מימוש התוכניות יאפשר לחברה להגדיל משמעותית את העצמאות האנרגטית של מפעליה בדרום הארץ. כחברה גלובלית אנו חשים אחריות ומחויבת כלפי העולם שנשאיר לדור הבא".

 

על החיסכון בפלסטיק בישראל, התייחסה סטלה קריוף, מנכ"לית שוק ישראל בסודהסטרים: "בהתאם לתכניות החברה בכל העולם, אנו שואפים לחסוך בישראל כחצי מיליארד בקבוקים חד פעמיים בחמש שנים הקרובות. מדי שנה אנו חוסכים עשרות מיליוני בקבוקים - רק ב-2019 חסכנו כ- 70 מיליון בקבוקים ומספר זה גדל משמעותית משנה לשנה".

 

אז למה לעבור למתכת? בסודהסטרים הסבירו כי מתכת היא האופציה הקלה והיעילה ביותר הקיימת כיום בעולם למיחזור ואינה דורשת "חינוך שוק" לצורך הפרדת פסולת. על פי נתוני ה- EPA, הסוכנות להגנת הסביבה של ארצות הברית, 70% מהמתכות ממוחזרים במלואה בארצות הברית, לעומת 35% מאלומיניום, 33% זכוכית ורק 15% מפלסטיק. באיחוד האירופי מספר זה גבוה אף יותר כאשר 74.2% מהמתכות ממוחזרות במלואן. שינוי זה צפוי לחסוך מאות מיליוני בקבוקי פלסטיק חד פעמיים בשנים הבאות. בחברה מדגישים כי המעבר למתכת יקרה על אף מורכבותו בכל ההיבטים: תפעולית, שיווקית ומסחרית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אחד מהמפעלים של סודהסטרים בארץ
צילום: AFP
מומלצים