שתף קטע נבחר

עמודי בטון גדולים קרסו באתר בנייה, אין נפגעים

כמעט אסון בראשון לציון. מסיבה שעדיין לא ברורה עמודי בטון קרסו באתר בנייה ברחוב אברהם בומה שביט. נזק נגרם לכמה כלי רכב. "בנס לא נפגעו עובדים, תרבות חוסר הבטיחות וחוסר האכפתיות מחיי העובדים באתרי הבנייה נמשכת"

  

 

זה היה יכול להסתיים אחרת: כמה עמודי בטון קרסו הבוקר (יום ד') באתר בנייה ברחוב אברהם בומה שביט בראשון לציון, סמוך לאיקאה. לא היו נפגעים, ונזק נגרם לכמה כלי רכב. העמודים היוו תשתית בטון למבנה מסחרי רב קומתי שנבנה במקום. נסיבות התאונה עדיין לא ברורות.  

 

האירוע התרחש באתר בנייה שמפעילה חברת "שובל". המשטרה פתחה בחקירה וסגרה את האתר.

אירוע קריסה בראשון לציון (צילום: איחוד והצלה)
מכונית שנמחצה מתחת לעמוד(צילום: איחוד והצלה)

אירוע קריסה בראשון לציון (צילום: מד
הפעם זה נגמר ללא נפגעים(צילום: מד"א)

אירוע קריסה בראשון לציון (צילום: מד
(צילום: מד"א)
 

אירוע קריסה בראשון לציון (צילום: אבי מועלם)
הנזק בזירת התאונה(צילום: אבי מועלם)

אירוע קריסה בראשון לציון (צילום: אבי מועלם)
אירוע קריסה בראשון לציון(צילום: אבי מועלם)

מנהל מרחב איילון במד"א אפי בר סיפר: "מיד שקיבלנו את הדיווח על האירוע הזנקנו למקום כוחות גדולים מאחר והיה חשש לנפגעים רבים. הגענו במהירות למקום, חברנו לכוחות הכיבוי ולאחר סריקות ראשוניות, בנס גדול, לא אותרו נפגעים. החובשים והפרמדיקים של מד"א נמצאים במקום ומאבטחים רפואית את פעולות הסריקה של הכיבוי וערוכים להעניק טיפול רפואי במידה ויאותרו נפגעים". 
 

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, אמר בעקבות התאונה כי "בחודשיים האחרונים היה מעט שקט בתחום הבטיחות בעבודה, ולמרבה השמחה עובדים לא נפגעו. לרגע האמנו שאולי יש כאן איזה שינוי בתרבות הבטיחות באתרי הבנייה, אך האירוע החמור שאירע היום בראשון לציון ושבו קרסו כמו קוביות דומינו שורת עמודי בטון של מבנה ובנס לא נפגעו עובדים, מלמד שכלום לא השתנה, ותרבות חוסר הבטיחות וחוסר האכפתיות מחיי העובדים באתרי הבנייה נמשכת, וכי הגורם לכך שבחודשיים האחרונים לא נפגעו עובדים באתרי הבנייה היה דווקא נגיף הקורונה".

 

מספר תאונות העבודה שאירעו בשנת 2019 היה הגבוה ביותר מאז 2010, כך לפי דו"ח של מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה. 40 פועלים נהרגו בשנה שעבר, זאת לעומת 34 הרוגים ב-2018. השנה היחידה שהתקרבה להיקף ההרוגים העצום בשנה שחלפה הייתה 2011 שבה היתה קפיצה משמעותית בהיקף התאונות והיא נחשבה לחריגה. בשנת 2010 לעומת זאת היקף ההרוגים בתאונות בנייה עמד על 23.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים