שתף קטע נבחר

השוטר מנתניה שירה באשתו הורשע ברצח

במהלך ויכוח משפחתי באוקטובר 2018 ירה מסרשה וואסה בפניה של זוגתו אנגווץ באמצעות כלי הנשק האישי. בגלל מגפת הקורונה: הכרעת הדין ניתנה מבלי שהוא נוכח באולם. הוא צפה בדיון בווידאו ממתקן הכליאה

אנגווץ וואסה נרצחה על ידי בעלה השוטר ()

בית משפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (יום ד') את השוטר לשעבר מסרשה וואסה ברצח אשתו אנגווץ וואסה ז"ל בביתם בנתניה באוקטובר 2018. באופן חריג ניתנה הכרעת הדין ללא נוכחותו וואסה באולם. הוא צפה בדיון בווידאו קונפרנס ממתקן הכליאה שבו הוא נמצא. על רקע משבר הקורונה, מרבית העצורים לא מגיעים בימים אלה לבתי המשפט.

 

בהכרעת הדין דחו השופטים את הטענה של וואסה שלפיה היה בסערת רגשות שהשפיעה על שיקול דעתו: "אין המדובר בוויכוח חריג בעוצמתו, באופן שהיה בו כדי לשלול את יישוב הדעת ממעשיו של הנאשם".

 

עו"ד גיא עין צבי, שמייצג את וואסה מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "הוא הורשע בעבירת הרצח 'הבסיסי', שלא בנסיבות מחמירות. נלמד את הכרעת הדין ולאחר גזר הדין נשקול את המשך צעדינו".

הגשת כתב אישום נגד השוטר שרצח את אשתו (צילום: שאול גולן)
ארכיון. וואסה בעת הגשת כתב האישום(צילום: שאול גולן)

 

 

את התיק ניהלה עו"ד הלה אדלמן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה. וואסה, נטען, החזיק באקדח במסגרת עבודתו כשוטר. ב-14 באוקטובר 2018, אחרי שחזר לביתו ממשמרת, הוא הניח את כלי הנשק בארון הבגדים בחדר השינה. זמן מה לאחר מכן, על רקע מחלוקת מוקדמת בין בני הזוג, התפתח ביניהם ויכוח שכלל קללות וצעקות. על פי האישום, וואסה הנסער ביקש להירגע ויצא מהבית.

 

ב-19:30 באותו יום הוא חזר הביתה, שם שהו אשתו, בתם התינוקת בת החודשיים ושני ילדים נוספים שלה מנישואים קודמים. ב-21:00, בעת שהילדים שכבו במיטותיהם, שוב התפתח ויכוח בין בני הזוג, ובמהלכו היכה וואסה את אשתו בפניה, לקח מכסה של מחבת שהיה במקום, היכה אותה גם בגבה ובעט ברגלה.

 

אנגווץ מחתה את הדם מרגלה, קמה והתיישבה על כיסא בפינת האוכל תוך שהוויכוח בין השניים נמשך. על פי כתב האישום, בשלב זה גמלה בליבו של וואסה ההחלטה לרצוח אותה: הוא הלך לחדר השינה, הוציא מהארון את האקדח, חזר לפינת האוכל וירה בפניה.

 

מיד לאחר מכן התקשר הבעל למשטרה והודיע שרצח את אשתו. מותה נקבע במקום ובעלה נעצר.

 

אנגווץ וואסה עבדה בעבר בבתי הספר שפירא וריגלר בנתניה כרכזת חינוכית בפרויקט לשילוב בני הקהילה האתיופית בישראל, וסייעה לקורבנות אלימות במשפחה. שכניהם של בני הזוג סיפרו לאחר הרצח כי מעולם לא חשדו שבני הזוג מסוכסכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הרוצח מסארשה וואסה
צילום: שאול גולן
מומלצים