שתף קטע נבחר

למכירה: התכשיטים המיוחדים של אורה נמיר

עזבונה של השרה והשגרירה לשעבר שנפטרה בקיץ האחרון כולל פסלים, צלחות מעוטרות ופריטים נדירים משלל מקומות בעולם, המוצעים כעת למכירה

אורה נמיר, מי שהיתה שרה בממשלות ישראל, חברת כנסת ובתפקידה האחרון שגרירת ישראל בסין, הלכה לעולמה בחודש יולי האחרון. כעת, בית מכירות פומביות בתל אביב מציע למכירה מאות פריטים מעזבונה האישי שלה ושל בעלה המנוח מרדכי נמיר, שהיה ראש העיר תל אביב.

ראש בודהה אורה נמיר (צילום: אישתר)
ראש בודהה מהאוסף(צילום: אישתר)

זוג פסלים בודהיסטים אורה נמיר (צילום: אישתר)
זוג פסלים בודהיסטים(צילום: אישתר)

תיבה לצחצוח נעליים אורה נמיר (צילום: אישתר)
תיבה לצחצוח נעליים (צילום: אישתר)

מזכרות מסין אורה נמיר (צילום: אישתר)
מזכרות מסין של אורה נמיר(צילום: אישתר)

הפריטים יוצעו למכירה אינטרנטית הערב (ד') בבית המכירות "אישתר" והם כוללים מאות תכשיטים, פסלים, יודאיקה, שטיחים, כלי קרמיקה, צלחות חגים ועוד.

 

בין השאר, מופיעים בקטלוג מגש כסף מסרי לנקה מעוטר בדמויות פילים ואריות עם חרבות; אוסף חנוכיות; זוג תיוני כסף; מראת עץ פרסית; מדף עץ עבודת דמשק; תיבה לצחצוח נעליים מטורקיה; עמוד עץ אינדונזי; פסלים בודהיסטים; גילופים סינים; כלי קרמיקה נדירים ופורצלן; מחרוזות צדק; עיטור ראש טיבטי לכלה; תכשיטים אתניים; אוסף מדליות; ספרים עם הקדשות ועוד מזכרות רבות מסין, מהתקופה שבה כיהנה נמיר כשגרירת ישראל.

 

בבית המכירות ציינו כי נראה שנמיר חזרה לארץ משליחותה בסין עם כמה מכולות. המשפחה העבירה את מאות הפריטים למנהל העזבון, ועוד חפצי אמנות צפויים להימכר בעתיד בבית מכירות אחר.

אורה נמיר (צילום: עמית מגל)
אורה נמיר בביתה ב-2008(צילום: עמית מגל)
 

"זה לא שאנשים אוספים דברים של אורה נמיר, אבל בעולם האספנות יש שיוך, וברגע שזה בא ממקום מוכר וטוב – זה מחזק את הבטחון של הקונה בנדירות ובאותנטיות שלו. מעריכים שאישה כמו אורה נמיר לא קנתה זבל", אמר יונתן ליבני, בעלי בית המכירות אישתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אישתר
ראש בודהה מהעזבון
צילום: אישתר
מומלצים