שתף קטע נבחר

"אינו מעל החוק": רגב נגד החלטת ריבלין להגיע לטקס הזיכרון בכותל

ועדת השרים לסמלים וטקסים אסרה על ריבלין להגיע לטקס בשבוע הבא בשל הקורונה ואולם בבית הנשיא טענו: "זו טעות, הנשיא יגיע". על הרמטכ"ל כוכבי לא נאסרה ההגעה. רגב תקפה את החלטת הנשיא: "המשפחות השכולות ימנעו מהגעה לבתי העלמין ונשיא המדינה לא נשמע להנחיות"

מירי רגב ראובן ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל, פלאש 90‎)
רגב נגד ריבלין: "אינו מעל החוק"(צילום: אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל, פלאש 90‎)

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, המשמשת גם כיושבת ראש ועדת השרים לטקסים וסמלים תקפה הערב (חמישי) את החלטת נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין להשתתף בטקס יום הזיכרון ברחבת הכותל המערבי בירושלים. "נשיא המדינה אינו מעל החוק", אמרה רגב.

 

היא ציינה כי "החלטתו מהווה הפרה של החלטת ממשלה לפיה הטקסים הממלכתיים ייערכו השנה ללא קהל וללא נבחרי ציבור".

 

רגב אמרה כי ריבלין "אינו יכול להפר את החלטת הממשלה ולפעול בניגוד להנחיות משרד הבריאות. צר לי שבשעה שבה המשפחות השכולות ייאלצו להימנע מלהגיע לבתי העלמין ולאתרי ההנצחה ביום הזיכרון, נשיא המדינה מחליט שלא להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהחלטת הממשלה ובוחר להפר את הכללים וההנחיות שאושרו".

טקס יום הזיכרון ברכבת הכותל (צילום: עמית שאבי)
כוכבי כן, ריבלין לא. טקס יום הזיכרון בכותל בשנה שעברה (צילום: עמית שאבי)
  

יש לציין כי מדובר בהחלטה של ועדת השרים לסמלים וטקסים שהחלטותיה מקבלות תוקף של החלטות ממשלה. בפרוטוקול ישיבת ועדת השרים לסמלים וטקסים נכתב כי הטקס, שייערך ביום שני בערב, יהיה ללא נוכחות פיזית של נשיא המדינה, ראש הממשלה ונבחרי הציבור, ואולם לא נהוג שראש הממשלה משתתף בטקס זה בכל אופן. רגב לא ציינה במכתב כי גם על הרמטכ"ל, אביב כוכבי, לא להגיע לטקס והוא צפוי להשתתף בו.

 

בבית הנשיא ציינו בפני מזכירות הממשלה כי מדובר בטעות וכי הנשיא יגיע לטקס. תגובתה של השרה מגיעה לאחר שבבית הנשיא פרסמו את לוח הזמנים של ריבלין לשבוע הבא ובו נכתב כי "כבכל שנה יפתח נשיא המדינה את אירועי יום הזיכרון כשיישא דברים בטקס הממלכתי בכותל המערבי בירושלים".

 

היא ציינה כי תוכנית הבטיחות לטקס כבר אושרה על-ידי משרד הבריאות. "החלטתו מהווה הפרה בוטה ועומדת בניגוד להנחיות. נשיא המדינה אמור לשמש דוגמא ומופת בהתנהגותו לציבור הרחב", אמרה השרה רגב. בין ריבלין לרגב כידוע עימות ממושך.

 

בתוך כך, היום נרשם עימות בין רגב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, על רקע ההערכות שרגב רואה את עצמה כמועמדת המובילה לתיק ביטחון הפנים בממשלה הבאה. לאחר שארדן ביקש מרגב להעניק את הכבוד להדלקת המשואה לשוטרים, רגב הגיבה בעקיצה: "השר ארדן נרדמת בשמירה. השרה מוקירה ומעריכה את השוטרות והשוטרים שעושים עבודת קודש בשגרה ובחירום, ולכן קיבלה החלטה להוקיר אותם במסגרת סרטון הצדעה שיוקרן במהלך הטקס. כפי שידוע לשר ארדן, בטרם השרה רגב בוחרת את רשימת המשיאים הסופית, רשימת המומלצים המצומצמת נבחרת על ידי ועדה ציבורית שקיבלה השנה קרוב ל-1500 המלצות מהציבור, בהן לצערנו לא התקבלו המלצות לשוטרות ושוטרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל, פלאש 90‎
רגב וריבלין
צילום: אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל, פלאש 90‎
מומלצים