שתף קטע נבחר

שאלון עמדות ציבור: מה דעתכם על תהליך חזרה לשגרה?

האם תחזרו להשתמש בתחבורה ציבורית? האם צריך להטיל הגבלות על האכולוסיות הרגישות והאם תשלחו את הילדים לבית הספר כשהלימודים יתחדשו? ענו על השאלון של מרכז הידע והמחקר הלאומי, שהוקם על ידי משרד המדע

בימים אלה, שבהם ישראל נמצאת בעיצומו של משבר הקורונה, ברור לכולנו שייקח עוד זמן רב עד שהנגיף יעלם. החיים כפי שהיו משתנים אל מול עינינו וכדי לתכנן את העתיד הקרוב והרחוק, עולה השאלה אילו ממרכיבי החיים ישובו למסלולם ומתי, ואילו לא.

על מנת להיערך בצורה מיטבית ליום שאחרי ולקבל תמונה מהימנה, מרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום, שהוקם וממומן על ידי משרד המדע והטכנולוגיה, חיבר שאלון מיוחד בנוגע לעמדות הציבור. השאלון, שנועד לתעד דעות והתנהגויות של האוכלוסייה לאור המשבר, נכתב על ידי חוקרים מאוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית והטכניון ותוצאותיו יובאו לידיעת מקבלי ההחלטות..

 

השאלון הינו אנונימי והמידע ישמש לצרכי מחקר בלבד. לשם פשטות, השאלות מופיעות במין זכר, אך מתייחסות לכל המגדרים.

השאלון בעברית

השאלון בערבית

 

מרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום, שבו חברים כ-90 חוקרים, בינואר 2018 על ידי משרד המדע והטכנולוגיה והרשות הלאומית לחירום (רח"ל) במשרד הביטחון. מוסדות הליבה המעורבים במרכז הם אוניברסיטת חיפה, הטכניון והאוניברסיטה העברית בירושלים, יחד עם חוקרים מהמרכז למחקרים צבאיים ברפאל - מערכות לחימה מתקדמות, בית החולים רמב"ם, מדעטק המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, מכללת תל חי ובית הספר לסיוע הומניטרי, וכן שותפים מעיריית חיפה ועמותת נתן - לסיוע הומניטרי בין לאומי.

 

מחסום משטרה (צילום: יריב כץ)
מחסום משטרה בנתיבי איילון(צילום: יריב כץ)

 

משימתו של המרכז היא להוות מוסד מחקר חדשני אשר ישמש גם כצוות חשיבה למנסחי מדיניות, מקבלי החלטות, הקהילה האקדמית ואנשי שטח מכל המגזרים ותחומי העשייה. שתי הפונקציות המשולבות של המרכז הן - חקר עצמאי פורץ דרך  ומחקר מוזמן בתגובה לבקשות בזמן אמת מטעם רשות החירום הלאומית, משרדי ממשלה, נבחרי ציבור, ארגונים שאינם ממשלתיים ובעלי עניין אחרים.

 

פעולות המרכז כוללות הנחיה של חוקרים ללימודי הסמכה ומוסמכים, עריכת סדנאות, כנסים, סמינרים, הרצאות וימי עיון בנושאים רב ובין-תחומיים ברמה הארצית והבין-לאומית, לשם החלפת מידע, ניתוח השוואתי והטמעה של ידע. המרכז שואף לקדם ידע ושיתופי פעולה בין-לאומיים, בכוונה לפתח גוף ידע של מחקרים השוואתיים ומחקרי הערכה של פרקטיקות מומלצות. המרכז הינו חבר בפורום העולמי (GADRI (Global Alliance of Disaster Research Institutes המהווה רשת מוסדות מחקר לקידום שיתופי פעולה בנושאי חוסן והפחתת סיכונים מאסונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
חסימה בנתיבי איילון, החודש
צילום: יריב כץ
מומלצים