שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: AFP, מוטי קמחי

  זעקת הרשויות המקומיות: "אי אפשר להגיד גן ילדים לא ואיקאה כן"

  הרשויות המקומיות מגבירות את הלחץ על משרד הבריאות לאפשר כבר מ-3 במאי לימודים בגנים ובכיתות א'-ג' לפחות: "עשרות אלפי עובדים עלולים להצטרף למעגל האבטלה", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בריאיון לאולפן ynet. "בלי החזרת מערכת החינוך כולנו נתרסק בתהום"

   

  ראש העיר מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מתח הבוקר (יום ו') ביקורת על משרד הבריאות בשל העיכוב בדיון על החזרה הדרגתית של מערכת החינוך לשגרה. "הניסיון של משרד הבריאות לדחות את הדיון הוא גרוע ביותר, משום שאין שום חזרה של המשק לעבודה ללא תוכנית חזרה הדרגתית של הלימודים", אמר ביבס בריאיון לאולפן ynet.

   

  ביבס אמר עוד בנושא כי "אם מישהו חושב שהוא יכול להמשיך את הבלוף הזה של 'אנחנו מחזירים את המשק, אבל החינוך כרגע יישאר בבית' אז הוא טעות מרה משום ששני הדברים הולכים יחד בהדרגתיות".

   

  אחרי השבה חלקית של החינוך המיוחד, הודיע אתמול משרד החינוך על צעד משמעותי שבמסגרתו הצוותים הניהוליים של בתי הספר ישובו לעבודה. מדובר בינתיים רק במנהלים ומנהלות, סגניהם, מזכירות, אב בית והנהלת חשבונות.

   רפי פרץ (צילום: מיכאל זימילשטיין)
  שר החינוך פרץ בבית הספר לחינוך מיוחד גוונים באשדוד(צילום: מיכאל זימילשטיין)

  הצעד הזה לא מספק את ראשי הרשויות המקומיות, שמבקשים לפתוח באופן הדרגתי לפחות את גני הילדים ואת כיתות א'-ג' החל מ-3 במאי. לדברי ביבס, "אין דיונים מסודרים ולא מקיימים אותם כמו שצריך ואני חושב שזו טעות גדולה. עם כל הכבוד, כשגן ילדים או חצי כיתה פועלים במקום אחד והשני במקום אחר, יום כן ויום לא, אין שום הבדל בין זה ללעמוד בתור באיקאה".

   

  - ברשויות המקומיות ערוכים לשמירה על ההנחיות הבריאותיות?

  "בוודאי. עד 3 במאי אנחנו נמצאים תחת הסדרים כאלה ואחרים שמאפשרים עדיין להחזיק את הסייעות במסגרת של 'תומכי חינוך'. המשמעות היא שהחל מ-3 במאי, בהנחה שלא יקבלו את תפישתנו לעשות חזרה הדרגתית, כל העובדים האלה יצטרכו להיכנס לחל"ת ואז עשרות אלפי אנשים מצטרפים למעגל האבטלה".

  חיים ביבס ()
  "אין דיונים מסודרים". ביבס

  - אתם מוכנים לקחת אחריות על הדבקה מחודשת או התפרצות חדשה?

  "אנחנו מנהלים את האירוע מתחילתו ועד סופו. כשבישנו נתונים ממשרד הבריאות, עשו לנו צרות. בסוף, כשקיבלנו אותם - השתלטנו על האירוע. אנחנו בסוף ה'רגליים', אנחנו היסודות של הממשלה. הממשלה לא יכולה לקבל שום החלטה בלי השלטון המקומי. אנחנו אלה שאומרים 'תתחילו להחזיר'. אין שום סיבה שחנות או סופר יהיו פתוחים ויעבדו לפי הכללים".

   

   

  - אבל סופר זה לא כמו בית ספר. אנחנו יודעים מה קורה שם וילדים ישראלים זה לא ילדים בדנמרק.

  "ולכן אני אומר לחלק יום אחד חצי גן ילדים עם כל הצוות וביום השני החצי השני, וכיתות ילמדו חצי כיתה עד כיתות ג' וחצאי כיתות עם לימודים במרחב הציבורי. בלאו הכי המשמעות היא שלא תהיה חזרה אמיתית ללימודים לפחות עד ספטמבר, אבל לפחות שתהיה מסגרת שנוכל להחזיר את כולם למסגרת.

   

  "צריך להבין שביולי אנחנו צריכים להתארגן גם לתת להורים את הפתרון ב'בית הספר של החופש הגדול'. כל אלה לא יקרו אם לא יתקיים דיון, ועכשיו לא מתקיים דיון רציני בנושא. אי אפשר לדחות את זה - כי אחרת ביום ראשון אנחנו מוציאים את כל המערכת לחל"ת, וזה אומר שאנחנו סוגרים את המערכת לפחות עד תחילת יוני.

   

  "הגיע הזמן שיקבלו שם אומץ. עד עכשיו ניהלו את האירוע 'עד פסח'. מאז האירוע מנהל אותם, אין שום סדר בהדרגתיות ובפתיחה של הדברים. אי אפשר להגיד לאיקאה כן ולגן ילדים לא".

   

  - אתה רוצה לפנות לראש הממשלה ולשר החינוך?

  "אני חושב ששר החינוך התחיל סוף כל סוף לבטא באופן ברור ופומבי את הדעה הברורה שלנו - להחזיר בהדרגתיות את מערכת החינוך. בלי מערכת החינוך לא תהיה חזרה של המשק וכולנו נתרסק בתהום שאליה נכנסנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל זימילשטיין
  שר החינוך פרץ בביקור בבית ספר לחינוך מיוחד
  צילום: מיכאל זימילשטיין
  מומלצים