שתף קטע נבחר

בת שנה ננשכה למוות ע"י כלב משוטט בנגב

לפי משפחתה, הפעוטה ננשכה ביום שלישי כששיחקה בחולות בביר הדאג'. אתמול מתה מפצעיה בסורוקה. דודה טוען שזו לא הפעם הראשונה שכלבים תוקפים ילדים בכפר: "כבר שנה מדברים על זה, אף אחד לא מטפל". אביה: "מקווה שאף משפחה לא תעבור מה שעברנו"

בושרה אבו לקימה, פעוטה בת שנה ותשעה חודשים מהפזורה הבודאית, ננשכה השבוע על ידי כלב משוטט ביישוב ביר הדאג' שבאזור הנגב הצפוני, ואתמול (ה') נקבע מותה.

 

הפעוטה פונתה על-ידי אמבולנס צבאי לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב קשה מאוד, שם נאלצו אמש הרופאים לקבוע את מותה. הילדה ננשכה לפי משפחתה ביום שלישי האחרון, ועד הערב המקרה הקשה טרם פורסם.

  (באדיבות המשפחה)
בושרה אבו לקימה(באדיבות המשפחה)

עודה אבו לקימה, דודה של הילדה, סיפר כי ביישוב התריעו בעבר מפני הכלבים המשוטטים שם. "כבר שנה שמדברים על הנושא הזה", הוא סיפר ל-ynet. הילדה, הקטנה מבין ארבעה אחים במשפחה, ננשכה לדברי הדוד בעת ששיחקה בחולות בכפר. הוא אמר כי אמה הייתה בבית באותה עת, וכי אביה עבד במרעה.

 

"השכן אמר שברגע שהרים את הילדה ידע שזהו. אתמול בעשר בלילה השתתפנו בהלוויה. זה לא נתפס. זה לא אמור להגיע לדברים כאלו", הוסיף הדוד בכאב.

 

לטענתו, לפני כשנה הוגשה ביישוב תלונה לאחר שכלבים תקפו ילדים קטנים. "הכלבים מתרכזים בשטח נטוש שהיה פעם שטח חקלאי של רתמים וכל אחד מגלגל את האחריות על מישהו אחר ואף אחד לא מטפל", אמר.

 

עוואד, אביה של בושרה, סיפר כי "היא יצאה לכמה דקות החוצה והותקפה על ידי כלב משוטט. כשהוא ראה את האם, הוא ברח. כל הזמן התרענו על כלבים משוטטים, זה לא כלב או שניים אלא עשרות. ידעתי שזה עניין של זמן עד המקרה הבא. קשה לשתוק ולהמתין שזה יקרה לעוד משפחה".

 

לדבריו, "אני ויו"ר צוות החירום היישובי תמיד דיברנו על זה. אני לא יודע מי אחראי על הכלבים האלו, אבל רוצה שמישהו יטפל בזה לפני שיהיה אסון נוסף. מקווה שאף משפחה לא תעבור את מה שאנחנו עברנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
בושרה אבו לקימה
באדיבות המשפחה
מומלצים