שתף קטע נבחר

משרד החוץ נזף בעובדים: גם בקורונה אסור ג'ינס

25 אחוז בלבד מעובדי המשרד מגיעים לעבודה בעקבות המגפה, והשמירה על קוד הלבוש התרופפה. האחראים הזהירו: "מעתה תוחזרו הביתה ותאלצו לשוב בלבוש הולם". ומה גרם לבהלה במשרד ביום חמישי?

בעקבות משבר הקורונה, מרבית עובדי משרד החוץ נשארים בביתם וכבר לא מגיעים לעבודה. בחסות הנוכחות הדלילה, החליטו העובדים שנוכחותם נדרשת למתוח מעט את הגבולות - והחלו להגיע למשרד במכנסי ג'ינס שמנוגדים לקוד האתי המקובל. כעת החליטו במשרד החוץ לשים לזה סוף, וקראו לסדר את העובדים.

משרד החוץ (צילום: גיל יוחנן )
"לאחרונה מורגשת התרופפות". משרד החוץ(צילום: גיל יוחנן )

משרד החוץ (צילום: גיל יוחנן )
מרבית העובדים כבר לא מגיעים. משרד החוץ(צילום: גיל יוחנן )

כיום רק 50 אחוז מעובדי משרד החוץ מוגדרים חיוניים, ומתוכם רק 25 אחוז מגיעים למשרד והשאר עובדים מהבית. בהודעה שנשלחה לעובדים על-ידי חגי בהר, סמנכ"ל בכיר הון אנושי והדרכה, ודרור גבאי, סמנכ"ל למינהל וארגון, נקראו העובדים להקפיד על נוהל לבוש.

 

"עם חזרתנו מהחופשה המרוכזת (פסח), ולמרות המשך העבודה במתכונת החירום, אנו מוצאים לנכון לשוב ולהבהיר לכלל עובדי המשרד כי אנו מחויבים לפעול בהתאם לקוד האתי של המשרד, גם בכל הקשור להיבט הלבוש", כתבו השניים. "בשבוע האחרון מורגשת 'התרופפות' בתחום זה, וכמות גדולה של עובדים מגיעים לעבודה בלבוש שאינו הולם".

 

"לפיכך, מצאנו לנכון לרענן את הנוהל המצוין ולהבהיר כי עובדים שלא יגיעו לבושים בהתאם, יונחו על ידי המנהלים הישירים שלהם לשוב לבתיהם ולחזור בלבוש הולם", הוסיפו בהר וגבאי. "אנו רואים במנהלים הישירים את האחראים ליישום ההנחיה להקפדה על לבוש הולם בהגעה לעבודה במשרד".

 

קצפם של השניים יצא לאחר שעובדים הגיעו לעבודה במכנסי ג'ינס, שלבישתם אסורה בתכלית במשרד החוץ.

 

 

בתוך כך, ביום חמישי האחרון נאלצו עובדי המשרד להתמודד עם מיני-משבר פנימי - בנוסף למשבר הקורונה - כשהבחינו בשני נחשים מטפסים על המדרגות בתוך משרד החוץ. הנחשים גרמו לבהלה רבה בקרב העובדים, ולוכד נחשים שהוזעק למקום הרגיע והסביר כי לא מדובר בנחשים ארסיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים