שתף קטע נבחר

הושג סיכום: הספורט הימי חוזר לפעילות

שרת הספורט מירי רגב סיכמה עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב על כך שהספורט הימי היחידני ישוב לפעילות. צוברי: "ספורט חיוני בדיוק כמו לפתוח את איקאה"

בשורה טובה  לציבור חובבי הספורט הימי: שרת התרבות והספורט, מירי רגב, סיכמה עם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, על כך שהספורט הימי היחידני ישוב לפעילות באופן מיידי.

 

מדובר על הספורט הכולל שחייה וגלישה, ובתנאי שלא תהיה שהיה בחוף שלא לצורך הכנת הציוד הנדרש לפעילות, תוך הקפדה על מרחק של שני מטר לפחות משאר הספורטאים. ההסכמה תועבר לאישור הממשלה כבר מחר.

 

נוי דריהן (צילום: Caitlin Baxter @Baxter.films)
נוי דריהן(צילום: Caitlin Baxter @Baxter.films)

 

צוברי: "אינטרס לאומי שנחזור לשגרה"

עוד לפני שהוחלט על החזרת הספורט הימי לפעילות, המדליסט האולימפי מבייג'ינג 2008 שחר צוברי קיבל דו"ח מפני שגלש לפני שבועיים בהרצליה. לאחר שקיבל אתמול (שישי) אישור לחזור לים עקב היותו ספורטאי אולימפי, הוא יצא למאבק כדי לעזור ליתר הגולשים.

 

"למדתי את הלקח שלי", סיפר צוברי. "אני לא הולך יותר למקומות הרגילים, אלה למקומות מבודדים, כי אני יודע שאני צריך לשמור על דרך החיים שלי ועושה את מה שצריך יותר בשקט. יצאתי טמבל במרינה בהרצליה מאז אני מתנהל איך שכולם מתנהלים".

 

שחר צוברי והגלשן שלו (צילום: אלי דסה)
שחר צוברי. חזר לאימונים(צילום: אלי דסה)
 

 

על קבלת האישור המיוחל: "ברמה האישית אני לא יודע למה אני מתאמן ומתי התחרות הבאה. יש אינטרס לאומי שנחזור לשגרה ואני מאוד מעריך את זה. מצד שני יש מקום לפתוח את הים ולקבל החלטה לתת גם לקהל הרחב, לנוער ולאגודות שזאת המאסה הרצינית. הם יכולים לגלוש תחת הנחיות והאגודות ידאגו לאכיפה. צריך גם להקל על ההורים ואין בזה שום סיכון בריאותי שהם בים. ספורט זה בריאות וחיוני, בדיוק כמו שפותחים את איקאה".

 

מה דעתך על הסרטון של המסוק שרדף אחרי הגולש?

כואב לי גם על השוטרים וגם על הגולשים. מי שנמצא בין הפטיש לסדן וצריך לאכוף אלו השוטרים והם מתנהגים ככה למרות שאין בזה היגיון. אני מסתכל על זה ואומר 'אין להם ממש ברירה'. בסופו של דבר אלו התמונות שאנחנו מקבלים".

 

על החשש מפני נהירה של תושבים לחופים: "הרבה יותר קל להעמיד כמה ניידות ושוטרים על החוף, ולאפשר רק לגולשים להגיע. במקום להרים מסוקים, אומרים 'הים פתוח – תבוא עם הגלשן, תגלוש שעה – שעתיים ולך הביתה'. בלי לפרוס מגבת ולבוא להשתזף. אני מסתכל על המצב ואומר לאן הגענו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים