שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

בן 58 מירושלים נפטר מקורונה יומיים לאחר אשתו, בת 52

טרגדיה במאה שערים: צבי פורוש הלך לעולמו יומיים לאחר שאשתו ביילה נפטרה מקורונה. אחד מבניהם מאושפז בשערי צדק, במצב קשה. בביה"ח נפטרה גם בת 84, שהתגוררה באותו רחוב שבו גר הזוג. מניין הנפטרים מקורונה עלה ל-199, ירידה במספר המונשמים והחולים שמצבם קשה

טרגדיה בירושלים: צבי פורוש, בן 58 משכונת מאה שערים, נפטר מקורונה יומיים לאחר שאשתו ביילה, בת 52, הלכה לעולמה לאחר שחלתה בנגיף. השניים הם הורים לשישה ילדים. ביילה, שסבלה ממחלות רקע, נפטרה ביום רביעי ומותו של צבי (הרשל) נקבע בבית החולים שערי צדק בירושלים אתמול (יום שישי).

הזוג צבי וביילה פורוש ()
הזוג צבי וביילה פורוש

צבי פורוש ()
צבי פורוש בהלוויית אשתו, השבוע

פורוש הובא לבית החולים בערב שבת על ידי מד"א לאחר החייאה ממושכת וללא רוח חיים. רופאי שערי צדק המשיכו בנסיונות ההחייאה, אולם לא נותר להם אלא לקבוע את מותו. אחד מבניהם של הזוג מאושפז כעת באותה המחלקה לאחר שגם הוא חלה בנגיף. לפני שנתיים נפטר בן אחר שלהם.

 

פרט לפורוש נפטרה במהלך השבת בבית החולים שערי צדק גם בת 84 שסבלה ממחלות רקע. מדובר בחנה לאה הרשלר, שהתגוררה באותו הרחוב שבו גרו בני הזוג פורוש שנפטרו. היא הקורבן הרביעי מאותו רחוב, שומרי אמונים במאה שערים.

 

הערב עדכן משרד הבריאות כי מניין הנפטרים מהנגיף עלה ל-199.  במספר הנדבקים חלה עלייה של 150 איש ביחס לעדכון מהבוקר, ומספרם הגיע ל-15,298. במספר המונשמים והחולים שמצבם קשה חלה ירידה ביחס לאתמול. כעת 127 חולי קורונה שמצבם קשה, ירידה של 7% ביחס לאתמול. מספר המונשמים ירד לראשונה זה יותר משלושה שבועות אל מתחת ל-100, וכעת 99 מונשמים. מספר המחלימים ממשיך לעלות והגיע ל-6,435. כעת 8,664 חולים פעילים.

 

 
 

 

הרב וולף ()
הרב וולף, שליח חב"ד בהנובר. נפטר מקורונה

בתוך כך, שליח חב"ד בהנובר שבגרמניה, הרב בני וולף, נפטר היום גם הוא מקורונה. הוא הותיר אחריו שמונה ילדים. חברו יאיר בורוכוב סיפר: "לפני פסח פגשתי אותו בישראל, שאלתי אם חזר בגלל המצב. הוא אמר לי: 'אני חוזר היום לגרמניה, כי יש לנו אחריות ליהודי הקהילה'. בשדה התעופה הוא נדבק ומאז הורדם והונשם. עיני ירדה מים על משפחתו, ועל מאות יתומי הקהילה בהנובר". בחב"ד מספרים על תלמיד חכם, שליח שתמיד היה עם חיוך ולב רחב לכל יהודי. הוא הביא חיים חדשים לקהילה היהודית בהנובר, שמונה כ-4,000 איש. 

 

רב מדינת המחוז ברמן שבגרמניה, נתנאל טיטלבוים, ספד לרב וולף: "הכרתי אותו מאז שהגיע להנובר, ומיד נקשרנו. זכורה לי השמחה הגדולה כשפתח את בית חב"ד בהנובר וכיצד סיפר לנו על המקום שעם הזמן הפך למרכז שוקק חיים ומקום לכל יהודי. הוא ממש מסר את נפשו לכל דבר ועניין. משפחתו והוא מהווים את הרוח החיה בעיר. הוא מעולם לא חסך באירוע, סיוע גשמי ורוחני כאחד, לכל מבקש. במוצאי שבת קודש, כשהתבשרנו בבשורה, הבטתי לשמיים וראיתי את הכוכבים. הבנתי שעם ישראל איבד כוכב, אבל בנוסף איבדתי חבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים