שתף קטע נבחר

צילום: AFP, מוטי קמחי

ההקלות על פעילות ספורט - רק אחרי יום העצמאות

השרים אישרו במשאל טלפוני לאפשר פעילות ספורט בכל מרחק מהבית. זמן קצר אחר כך הוקפאה ההחלטה ובסופו של דבר הבהיר מזכיר הממשלה שהחלטה זו תיכנס לתוקף לאחר יום העצמאות, ביום חמישי ב-08:00. עוד אישרו השרים ניתוחים אסתטיים

חלק מהציבור יוצא לעשות ספורט ולטייל בחופי הים (צילום: מוטי קמחי)
רצים בטיילת תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

הממשלה אישרה הערב (ראשון) במשאל טלפוני את ביטול מגבלת ה-500 המטרים על פעילות ספורט, כך שניתן יהיה לקיימה בכל מרחק מהבית. בנוסף, סוכם על השבת פעילות ענפי הספורט המאורגנים תחת איגודים ואגודות - תחת מגבלות. אלא שזמן קצר לאחר מכן הודיעה מזכירות הממשלה על הקפאת המשאל כדי לאפשר למשרד הבריאות לספק הבהרות לשרים. לבסוף הושגה פשרה: מגבלת המרחק של 500 המטרים תבוטל רק לאחר יום העצמאות - ביום חמישי ב-08:00 בבוקר. כמו כן, ניתן יהיה להפעיל מרפאה או חדר ניתוח המיועדים לטיפולים וניתוחים אסתטיים.

 

עם זאת, במשרד הבריאות הבהירו כי גם לאחר ביטול מגבלת הספורט ל-500 מטר - לא תותר שחייה בים.

 

עם השרים שדרשו את ביטול המגבלה בישיבות הממשלה האחרונות נמנים שר הרווחה אופיר אקוניס, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שרת הספורט מירי רגב ושרת השיכון יפעת שאשא ביטון. 

 

הבלבול החל כשבמשרד הבריאות "שכחו" להכניס לתקנות תאריך והשרים חשבו שהאישור ייכנס לתוקף מיידית. מי שהיה חתום על טיוטת התקנות הוא היועץ המשפטי של משרד הבריאות, אורי שוורץ. השרים התבקשו לאשר בדחיפות ואכן כך עשו.

 

בשלב מסוים, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ביקש להקפיא ההחלטה ולמסור הבהרות לציבור. יצוין כי במשרד הבריאות דרשו "להחזיר את הגלגל" , לבטל את מגבלת 500 המטרים ולאשר רק לספורטאים מקצועיים להתאמן - אך לאחר מכן נסוגו.

 

בתוך כך, השר ארדן שוחח עם ממלא מקום מפכ״ל המשטרה וביקש שאכיפת חבישת המסכות במרחב הציבורי תתחיל רק אחרי יום העצמאות חוץ ממקרים קיצוניים וחריגים. הסיבה: לתת עוד זמן לציבור להסתגל להנחיה.

 

לעיון במסמך ההקלות שהובאו לאישור לחצו כאן

 

הקורונה בישראל - עדכונים אחרונים

הידרדרות במצב חולת קורונה בת 11

סגר בנתיבות ובבית שמש "בגלל 35 חולים"

הסתערות על המספרות: "הטלפון לא מפסיק לצלצל"

 

בענף האתלטיקה תתאפשר ריצה למרחקים קצרים וארוכים. יש אפשרות להתאמן באופן אישי או קבוצתי. באימונים קבוצתיים באצטדיון אתלטיקה - ניתן עד 10 אנשים בקפסולת אימון. רצים למרחקים ארוכים יוכלו להתאמן במרחב הפתוח על פי הגדרה של 10 אנשים בקבוצה במרחק של 2 מטרים האחד מהשני. קפיצה לרוחק וקפיצה משולשת, קפיצה לגובה וקפיצה במוט, מקצועות הזריקה – עד חמישה אנשים בו זמנית סביב בור הקפיצה או המתקן תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים האחד מהשני.

 

 

רכיבה על אופניים תתבצע לא בסמוך לריכוזי אוכלוסייה. אופני שטח - אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מטרים בין הרוכבים. אופני כביש - רכיבה בכבישים, עם שמירה על מרחק בין הרוכבים. אם הרכיבה מתקיימת במתחם הוולודרום (זירת מסלולים לאופניים) - רוכב אחד במסלול בלבד.

 

 

  (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

 

 

בענף הטניס ניתן אישור מיועד לאיגודים בלבד, עד שני שחקנים במגרש בו זמנית (אחד מול אחד). הקפדה על שמירת מרחק אחד מהשני באזור הרשת.

 

בענפי משחקי הכדור – כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, כדורמים, הוקי קרח פוטבול, רוגבי, סופטבול ולקרוס וכדומה - אימונים יתקיימו עם הקפדה של שני מטרים ללא מגע בין השחקנים.

 

חלק מהציבור יוצא לעשות ספורט ולטייל בחופי הים (צילום: מוטי קמחי)
עושים ספורט בים(צילום: מוטי קמחי)

 

 

פעילות במסגרות מאורגנות של ענפי הכדור התחרותיים תבוצע הנחיית צוותי אימון בחלוקה של עד 10 אנשים באזורים מתוחמים תחת הקפדה על שמירת מרחק בין המתאמנים שיבצעו אימונים ללא מגע (אימוני כושר וכוח, קליעה לסל, בעיטות לשער, דריבלים, ריצות ספרינט, קפיצות וכו').

 

השר ארדן אמר: "אני מברך על ביטול המגבלה הקיימת על פעילות ספורט עד 500 מטר מהבית, כפי שדרשתי בשתי ישיבות הממשלה האחרונות. כעת ניתן לבטל עוד הגבלות על תחומים מסוימים, שניתן גם לגביהם לקבוע מפרט דרישות (תו תקן) כמו למשל מכוני הכושר והצימרים ברחבי המדינה.

 

"צריך לאפשר לציבור 'להתאוורר' יחד עם המשך המאבק בקורונה וההקפדה על הכללים. עטיית מסיכה, מרחק שני מטר ועוד. הנושא החשוב והדחוף ביותר כרגע הוא מתן פתרונות שיאפשרו את החזרת מערכת החינוך לפעילות". שר הרווחה אקוניס הוסיף: "בשעה טובה, מוצלחת וספורטיבית הסרנו את מגבלת 500 המטרים. כפי שסברתי ואמרתי בישיבות הממשלה: מרגע שהתחלנו בהקלות והתחלנו בפתיחת מסחר, לא היה עוד טעם במגבלה הזאת".

 

השרה רגב מסרה כי "לאחר שאושרה היום חזרתם לפעילות של הספורטאים באגודות ובאיגודים, בנוסף לחזרתם לפעילות של ספורטאי ההישג כבר לפני מספר ימים, אנו נערכים להרחיב את פעילות הספורט מיד לאחר יום העצמאות לתחומים נוספים עליהם הגענו להבנות עם משרד הבריאות.

 

"מדובר בהיערכות לפתיחת מכוני הכושר ובריכות השחייה, חזרה לפעילות של מסגרות הספורט הפרטיות, מתן אישור לפעילות הספורט הימי לחובבים, היתר לדיג ספורטיבי וכמובן - מציאת פתרונות לסיום הליגות בענפי הכדור".

 

ביממה האחרונה נרשמה עלייה של 0.95% בלבד במספר המאובחנים החדשים – שיעור הגידול הנמוך ביותר עד כה, ובסך הכל אובחנו 145 חולים נוספים. בסך הכל 8,511 בני אדם בישראל חיים עם הנגיף כעת. מניין קורבנות הקורונה עומד עד כה על 201. חדשות חיוביות נוספות: ביממה האחרונה לא נוספו חולים מונשמים חדשים ומספרם גם כעת עומד על 99. ביממה האחרונה חלה עלייה של 4.6% במספר המחלימים החדשים – עלייה יחסית פחותה לעומת שיעורי הגידול היומיים שנרשמו בימים האחרונים.


פורסם לראשונה 26/04/2020 18:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רצים בטיילת ת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים