שתף קטע נבחר

דרעי ביקש: הטלוויזיות כמעט נותקו במלוניות קורונה

בעקבות דרישה משר הפנים הורה קצין בכיר לפיקוד העורף לנתק טלוויזיות במלוניות שמיועדות בעיקר לקהל החרדי. חולים התלוננו וחלקם אף פנו לשר הביטחון בנט שהחליט שכל דייר יבחר בעצמו. דרעי: "מי שרוצה טלוויזיות, שיעזוב למלוניות שבהן חולים שאינם חרדים"

קצין בכיר הורה אתמול (א') לגורמי פיקוד העורף המתפעלים את מלוניות הקורונה לנתק את הטלוויזיה במלוניות המיועדות לחולים ולמבודדים חרדים. את ההוראה נתן הסגן הצבאי לעוזר שר הביטחון לענייני התגוננות, תת-אלוף דורון לוין.

 

ההחלטה הגיעה בשל דרישה שהועברה בנושא משר הפנים אריה דרעי לשר הביטחון נפתלי בנט. חולים המתארחים בחלק מהמלוניות הללו נדהמו מניתוק הטלוויזיה בחדרם, וטענו בפני מנהלי ומפקדי המלוניות כי הדבר בוצע ללא הסכמתם, גם אם הם דתיים או שומרי מצוות, ודרשו להחזיר את חיבור הטלוויזיה לחדרם.

בקשה לנתק את הטלוויזיה בחדרים של מלונות הקורונה בהם גרים חרדים ()
לבקשת שר הפנים אריה דרעי
 

"בהמשך לבקשת שר הפנים, אבקש ממינהל הרכש להפעיל מיידית את הסעיף בהזמנות המחייב את בתי המלון לנתק את מכשירי הטלוויזיה בחדרי החולים מהאוכלוסייה החרדית, ולהנחות את בתי המלון בהתאם", כתב תא"ל לוין במכתבו, "כמו כן, נא טיפולך המיידי להכנסת סעיף מתאים בהזמנות מול אותם בתי המלון שבהם לא נכלל ההסדר עד כה. מודגש כי ההנחיות הנ"ל חלות על מלונות המאוכלסים על-ידי חרדים ולגבי אוכלוסייה זו בלבד. פיקוד העורף מתבקש לוודא הנחיה זו בשטח".

 

בעקבות ההוראה, טענו כאמור חלק מהאורחים במלונות כי מדובר בכפייה, שכן הם צופים בטלוויזיה בביתם. בעקבות התלונות, שהגיעו בשעות הערב לבכירים במשרד הביטחון, הוחלט להתערב ולפעול רק אם האורח ביקש.

 

הנושא הגיע בסופו של דבר ללשכת שר הביטחון, נפתלי בנט, לאחר שכמה דיירים במלוניות שלחו לשר הודעות SMS לטלפון האישי שלו, וביקשו שישנה את ההנחיה כדי שתתאפשר להם צפייה בטלוויזיה. בלשכת בנט הסבירו כי השר ביקש לבדוק את הנושא ולאחר מכן הנחה לשנות את ההנחיה באופן מיידי, כך שסוגיית השימוש בטלוויזיה תעמוד לבחירתו האישית של כל דייר ודייר. "לתפיסת השר, אין סיבה לכפות על מי שרוצה לצפות בטלוויזיה לא לעשות את זה. זו צריכה להיות בחירה אישית של כל דייר לפי אמונתו".

6 (צילום: שמוליק דודפור)
דרעי: "המטרה - למנוע את חזרת החולים הביתה"(צילום: שמוליק דודפור)

חולים חרדים נרתעו תחילה מלהגיע למלונות פיקוד העורף בטענות לכשרות שאינה לפי אורח חייהם, וחלק גדול מהם עדיין מעדיף להישאר בבתיהם. יחד עם זאת, בחלק מהמלוניות התארחו חרדים לצד דתיים, ובאחד המקרים, במלון כינר שליד כינרת, טופלו זה לצד זה חולים מוסלמים וחולים חרדים.

 

מלשכת השר דרעי נמסר בתגובה: "בעקבות ההחלטה לפנות חולי קורונה חרדיים למלוניות, ביקש השר דרעי מפיקוד העורף לדאוג כי במלוניות יתקיים אורח חיים חרדי, ובין השאר לנתק את הטלוויזיות בחדרים. לאחרונה פנו חולים חרדים בתלונות לרבנים והתלוננו כי למרות ההבטחות בחדרים פועלות טלוויזיות, ומוקרנות בהן תוכניות שנוגדות את אורח חייהם. בעקבות כך, הורו רבנים לאותם חרדים לעזוב את המלוניות, לשוב לבתיהם והחשש היה שאותם חולים יגרמו להדבקות נוספות ולהתפשטות הנגיף. בעקבות הדברים, ביקש השר דרעי מפיקוד העורף לפעול מיידית לניתוק הטלוויזיות מחדרי החולים החרדים, כדי למנוע את שובם הביתה. עוד הוחלט כי אם יש בין החולים החרדים כאלה שרוצים טלוויזיות בחדרים, עליהם לעזוב למלוניות שבהן נמצאים חולים שאינם חרדים".


פורסם לראשונה 27/04/2020 00:08

 

לפנייה לכתב/ת
מומלצים