שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

"בבניין זה חולה קורונה": כך בני ברק מנסה להוציא חולים

העירייה תלתה כ-800 מודעות במבנים שבהם מתגוררים חולי קורונה מאומתים. המטרה: לגרום להם לעבור למתקני החלמה

 

עיריית בני ברק תלתה שלטים בבניינים בהם שוהים חולי קורונה מאומתים (צילום: חני שטיגליץ)
אחד ממאות השלטים שתלתה העירייה(צילום: חני שטיגליץ)
עיריית בני ברק תלתה מאז אתמול (יום ב') בערב כ-800 מודעות על מבנים שבהם מתגוררים חולי קורונה מאומתים. המטרה: לבייש אותם ולעודד אותם לעזוב את העיר למלוניות החלמה של פיקוד העורף. 

 

 

על פי נתוני העירייה, בבני ברק ישנם כיום כ-700 חולים (אחרי שרבים אחרים כבר החלימו). מנתונים שהגיעו לחמ"ל הקורונה העירוני עולה כי מעל 85 אחוזים מהחולים החדשים בעיר נדבקו בבנייני מגורים ובדירות, כך שישנו אינטרס מובהק שהחולים ייצאו מהעיר למתקני החלמה או למלוניות של פיקוד העורף.

 

"מקום סכנה!", נכתב בשלט שתלתה העירייה. "תושבי הבניין שימו לב. למרבה הצער בבניין זה שוהה חולה קורונה מאומת. על פי כל הנתונים סכנת הידבקות לשכנים בבניין הינה ממשית וגבוהה בעשרות אחוזים". בהמשך מצוין כיצד ניתן לצמצם את סיכויי ההדבקה, בין היתר, באמצעות עטיית מסיכה ולבישת כפפות בעת הורדת אשפה והימנעות ממגע במשטחים הגלויים בבניין.


עיריית בני ברק תלתה שלטים בבניינים של חולי קורונה מאומתים ()

 גורם בעירייה אמר ל-ynet כי "הרעיון היה לתלות רק על בתי חולים, אבל מכל מיני סיבות וגם טעויות הפצה נתלו כמה שלטים בבניינים שבהם אין חולים מאומתים. המטרה היא להגביר את הלחץ על החולים שיצאו החוצה מהעיר ושיתביישו מכך שהם לא מוכנים או רוצים לעזוב ובכך מסכנים את השכנים שלהם".

 

באחד המקרים, דייר שמתגורר ברחוב יונה הנביא גילה בזכות השלט ששכנו חולה קורונה. "כאשר תלו את השלט חשבתי שמדובר בטעות", סיפר יוסף אברג'ל. "לא ידעתי שיש בבניין שלי חולים כי כולם מכירים את כולם והתחלתי לעשות בירורים בעירייה. רק אחרי שעות, בזכות קשרים עם אחד מגופי ההצלה, התברר לי שאחד מהשכנים בבניין אובחן בשבוע שעבר כחולה קורונה ולא עדכן אף אחד מהדיירים. זאת חוצפה כל כך גדולה להסתיר דבר כזה ולסכן עשרות אחרים עם נשים ילדים ומבוגרים. זה חוסר אחריות".

 

 

מנגד, היו שכנים שטענו שהשלטים דווקא גורמים לחרדה מיותרת, בין היתר כי אין בהם מידע על זהות החולים, עקב צנעת הפרט. חני שטיגליץ, שמתגוררת בשיכון ה' בעיר, גילתה הבוקר שלט על בניין מגוריה. "בבניין שלי אף אחד לא מודה שהוא חולה, אנשים יוצאים מהבית כבר תקופה ארוכה לפי התקנות", סיפרה. "אנחנו מתקשרים למשרד הבריאות והם לא מוכנים לומר מי חולה. מתקשרים למשטרה והם עונים שזה לא קשור אליהם. אז למי לפנות? מה לעשות? זה פשוט מחדל שמחזיקים בניינים שלמים בלי הסבר ברור. לא ייתכן שרק שמים שלט ולא מסבירים לנו ממי להיזהר. יש פה ילדים בחרדה, הורים בלחץ ואיך ממשיכים מכאן? אנחנו בהסגר עכשיו כי למישהו שם נוח. זה לא הגיוני בעליל שנישאר בבית ואם כן, עד מתי? לפי השכנים כולם בריאים כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים