שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

"ברך את מדינת ישראל": תפילה חגיגית ליום העצמאות

ממשיכים לחגוג בתפילה: ברחבי הארץ, בכל קהילה וקהילה, מתקיימות הערב תפילות מיוחדות לרגל יום העצמאות - חג שאף נתחבר בעבורו סדר תפילות מיוחד, עם אמירת הלל. הצטרפו לתפילה חגיגית מוזיקלית מגבעת שמואל, בהובלת החזן שי אברמסון

 

הבמות סגורות, הערים נצורות - וגם השמים צמאים לזיקוקים, אבל אם יש משהו שלא יוותרו עליו, זו תפילה: ברחבי הארץ, בכל קהילה וקהילה, מתקיימות הערב תפילות מיוחדות לרגל יום העצמאות - חג שאף נתחבר בעבורו סדר תפילות מיוחד, עם אמירת הלל. זה אמנם לא יקרה בבתי כנסת מלאים, ולא בהמון עם, אך ברשויות המקומיות וגם ביוזמות פרטיות, השכילו לארגן מנייני תפילה מוזיקליים, חגיגיים ושמחים במרפסות, בשכונות ובקהילות מאורגנות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

שידרנו כאן בשידור חי את תפילת יום העצמאות הווירטואלית שיזמה עיריית גבעת שמואל, בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, תחת הכותרת: "חולמים ביחידות - מתפללים באחדות". את התפילה יוביל החזן שי אברמסון, בליווי החזן והמוזיקאי שי ברק - ו"הלהקה" של נתנאל קופרמן. התפילה תתקיים בבית הכנסת "זכור לאברהם" בגבעת שמואל, שנפתח במיוחד לצורך השעה, לתפילה המצומצמת אך שמחה - בתקווה להגיע לכל בית בישראל.

 

את האירוע פתח הרב הראשי לישראל, דוד לאו, בירך גם הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, והתפילה עצמה נערכה במעמד ראש עירית גבעת שמואל, יוסי ברודני, ומנהל האגף לתרבות יהודי במשרד החינוך, הרב איתיאל בר לוי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים