שתף קטע נבחר

עמיר פלג

צריך אחד לטנגו / עמיר פלג

מירי רגב ומשה בר סימן טוב סיכמו על חזרה לאימונים, כולל חיטוי של כדורי ביליארד (כדורי-סל לא) וריקוד ספורטיבי בלי מגע! וגם: פרנקל חוזר לשחק (בנדמה לי)

סימן טוב ומזל טוב. שרת הרוח והצלצולים למדליקי משואות מירי רגב, וסלב הקורונה משה בר סימן טוב רקמו תוכנית חזרה לאימונים בענפים השונים. התוצאות, כפי שניתן היה לצפות משני חסרי מושג בספורט, לא איכזבו. בלי קשר לעובדה שבאתר משרד התרבות והספורט נכתב "בדמינגטון" במקום בדמינטון (בגלל החל"ת, אין להם כנראה מי שיוציא עכשיו גימלים).

 

בטניס למשל נקבע: "עד שני שחקנים במגרש בו־זמנית (אחד מול אחד). הקפדה על שמירת מרחק אחד מהשני באזור הרשת". מזל שהדגישו את הפוזיציה, כי אחרת שני השחקנים היו מתאמנים בזוגות נגד האוויר שממול. על כדורים קצרים הטניסאים ייאלצו לוותר, אך לא תחול עליהם החובה לחטא את הידיים ואת הכדור. בטניס שולחן, מנגד, נקבע במפורש: "יש לחטא ידיים היטב לפני המשחק ולחטא את הכדור". על השולחן עצמו הווירוסים יוכלו לבוא לביטוי, בלי חשש מחיטוי.

 

מירי רגב ומשה בר סימן טוב (איור: ליאו אטלמן)
(איור: ליאו אטלמן)

 

את ההנחה הזו לא קיבלו בביליארד, שם מחייבות ההנחיות לא רק חיטוי ידיים אלא גם "חיטוי השולחן והכדורים לפני ואחרי השימוש". בענפים כמו כדורסל וכדורעף אין חובה לחטא את הכדור, למרות שהוא עובר מיד ליד בקצב מסחרר. למה? אולי בגלל שלדעת הוגי התוכנית, כדורי הפינג־פונג והביליארד קטנים מדי ועלולים להיכנס בטעות לפה.

 

בטיפוס ספורטיבי חובה לחטא את כל הקיר בין מטפס למטפס (הוראה שלא קיימת, משום מה, לגבי המתפללים בכותל המערבי). אבל השיא נוגע לספורט הריקוד, שם סיכם צמד המומחים על "ריקוד ללא מגע, עם מרחקים של מעל 2 מ' בין הרוקדים"... כן, לראשונה בהיסטוריה קבעו פוליטיקאית ופקיד ממשלתי: לא צריך שניים לטנגו!

 

תמונה של משה בר סימן טוב (צילום: אוראל כהן)
לא צריך שניים לטנגו. בר סימן טוב(צילום: אוראל כהן)

 

"את זה לא כל כך הבנתי", אמר לי מאמן בכיר. "יש בנבחרת זוגות קבועים שרוקדים יחד כבר שנים, ולא מעט מהם נשואים". באימונים אפילו חיטוי של טבעת הנישואים לא יעזור והם ייאלצו לשמור נגיעה, אבל מה לעשות? כשרגב ובר סימן טוב רקחו את התוכנית, הם בטח חשבו על דיסקוטק.

 

פרנקל מתכנן ומשליך לסל

גם בכדורסל נחשף השבוע מתווה חזרה למשחקים, מאת יו"ר מינהלת הליגה שמואל פרנקל, והוא כלל שבעה שלבים שעיקרם: החזרת הזרים לישראל; בידוד שחקנים וצוותי קבוצות; פתיחת וחיטוי אולמות; שלושה שבועות לאימונים; בידוד של שופטים, מזכירות, סטטיסטיקה וכו'; בדיקות קורונה ל־500 אנשים (שחקנים, מאמנים וצוותים), לצד בדיקות חום יומיות, ובדיקות קורונה נוספות במהלך הליגה; ומשחקים במשך כחמישה שבועות בשני אולמות, ללא קהל... מרשים עד כדי גיחוך.

 

מכיוון שמטרת המינהלת "לסיים את הליגה עד יולי", פרנקל הקציב למשרדי הספורט והבריאות חמישה ימים (שמסתיימים היום) לאישור התוכנית. כעבור יומיים הוא גם ביקש משרי האוצר והספורט להעביר ללא דיחוי כספים לקבוצות ליגת העל, ש"ספגו נזק של כ־100 מיליון שקל". מה יותר הגיוני ובר־ביצוע מזה? הממשלה תזרים מיליונים, הזרים ינהרו ארצה במכולות של ציוד רפואי, ושיירת בודקי קורונה תשונע ממעונות "משען" להיכל מנורה מבטחים.

 

ליאור אליהו עומרי כספי (צילום: ראובן שוורץ)
מתכנן. פרנקל(צילום: ראובן שוורץ)

 

נואש במיוחד נשמע אייל חומסקי, מבעלי הפועל ירושלים, שאמר עוד בטרם הוגשה התוכנית: "הספורט לא פחות חשוב מאוכל, מים ואוויר. אולי אני קצת מגזים, אבל הוא בשורה הראשונה של הצרכים האנושיים. חייבים לפתוח את הספורט כדי שפחות אנשים יצטרכו להתאשפז בגהה".

 

אלא שלמרות הלו"ז המלחיץ והתסמינים הפסיכיאטריים, ואף על פי שמשרד הספורט אישר בינתיים לקיים אימונים תחת הגבלות, הקבוצות עצמן לא ממהרות לשוב לפרקט. מה זה אומר? שכדי לא לשלם לשחקנים בחל"ת, הבעלים מוכנים לחכות עם הכדור הכתום ולהסתכן בכך שהאוהדים ייטלו כדורים מסוג אחר. ואם לפרנקל יש טיפה אחריות כלפי חברי המינהלת, שלפחות ימדוד מדי יום חום לחומסקי.

 

אייל חומסקי, בעלי הפועל ירושלים (צילום: עוז מועלם)
נשמע נואש במיוחד. חומסקי(צילום: עוז מועלם)

 

סיפורי בדים

גם עסקים אפשר לעשות עכשיו: מסכות עם סמל המועדון. במכבי ת"א כדורסל אפילו הציעו ביום העצמאות "כיסוי פנים" בחצי מחיר - עשרה שקלים בלבד - לצד הבהרה כי המוצר "ללא תקן ואינו מונע מחלות". קלאסי למי שמחלת הרקע היחידה שלו היא צהבת.

 

בהפועל ת"א, כנראה בגלל הקירבה למתחם בדיקות הקורונה, מסכה עולה 39 שקל, ויש גם שלוש ב־100 ועשר ב־249, אולי בזכות הכתובת שמקנה לה סגולות של מכונת הנשמה: "הפועל היא החיים".

 

בכדורגל מציעה החנות של מכבי חיפה "ערכת עצמאות" שאותה מציג הדוגמן הכי פטריוט בקבוצה, ניקיטה רוקאביצה. היא כוללת דגל של המועדון וצעיף ירוק־לבן עם מגן דוד. צרכני הקורונה הירוקים יוכלו למצוא תחת הכותרת "BE DUDE”, "ערכת בידוד לילדים" המכילה חוברת צביעה ופאזל 40 חלקים ב־70 שקל. ונראה אתכם משלימים את הפאזל בלי ירדן שועה. במסכות, יש אחת מבד ירוק־לבן ב־35 שקל ואחרת בשחור עם לוגו קטן של המועדון ב־30, או מבצע: 3 ב־75. הפועל חיפה מציעה את פיסת הבד שלה ב־30 שקל, ואם תקנו שתיים ב־50 יואב כץ בטח יהיה מאושר. עכשיו צריך רק לחכות שההתאחדות תוציא מסכה לאוהדי הנבחרת והכדורגל הישראלי כולו, עם הכיתוב המתבקש: על הפנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איור: ליאו אטלמן
רגב ובר סימן טוב
איור: ליאו אטלמן
מומלצים